ГоловнаНовиниІсторична медаль України в артистичному плаванні

Історична медаль України в артистичному плаванні

Дует Марти Фєдіної та Анастасії Савчук здобув першу олімпійську медаль в історії українського артистичного плавання.

На Олімпійських іграх-2020 розіграли перші медалі в артистичному плаванні – в змаганнях дуетів. Українки Марта Федіна та Анастасія Савчук принесли Україні десяту нагороду Токіо-2020.

Після двох четвертих місць на минулих Іграху-2016 у Ріо Україна завоювала на цій Олімпіаді “бронзу”. 

Для 19-річної Марти Федіної це перші Олімпійські ігри в кар’єрі. Тим часом 25-річна Анастасія Савчук виступала на Олімпіаді в Ріо, де в складі команди зупинилася за крок до медалей.

Перебіг змагань

До фінальної частини змагань відібралися 12 дуетів. Усі вони вже виконали технічну програму в кваліфікації – оцінки за неї додавалися до балів за довільну, з якою спортсменки виступали у фінальний день, і за сумою визначалися призерки.

Після технічної, або обов’язкової, програми Федіна та Савчук посідали третє місце. Вони обходили своїх головних конкуренток у боротьбі за “бронзу” – японок Юкіко Інуї та Меґуму Йошіда – трохи більше, ніж на пів бала.

У фіналі дуети повторювали ту ж саму довільну програму, яку виконували у кваліфікації. Марта й Анастасія виступила з нею ще краще, ніж у перший день. За виступ українки отримали 95.6 – майже на 0.7 вище, ніж у кваліфікації, що дозволило їм перевершити особистий рекорд.

Господарки змагань таки не змогли наздогнати українок, і Фєдіна та Савчук із сумою 189.462 упевнено втрималися в трійці. Дует поступився лише представницям ОКР Свєтлані Колєсніченко й Свєтлані Ромашиній та китаянкам Хуан Сюечень і Сунь Веньянь.

Результати українських майстринь артистичного плавання на попередніх Олімпіадах:

  • Сідней-2000: дует – 14-те місце, команда – не виступала
  • Афіни-2004: дует – 11-те місце, команда – н/в
  • Пекін-2008: дует – 8-ме місце, команда – н/в
  • Лондон-2012: дует – 6-те місце, команда – н/в
  • Ріо-2016: дует – 4-те місце, команда – 4-те місце
  • Токіо-2020: дует – “бронза”команда виступатиме 6-7 серпня

Популярні новини