Про Асоціацію спортивних журналістів України

Асоціація спортивних журналістів України (АСЖУ) була створена на з’їзді спортивних журналістів держави 26 червня 1999 року. До неї увійшли представники газет і журналів, інформаційних агентств, телебачення й радіо, інтернет-видань, фотожурналісти, співробітники прес-служб спортивних федерацій та клубів. Основна мета АСЖУ, спадкоємиці Федерації спортивних журналістів України, створеної у 1991 році – захист законних творчих, соціальних, економічних, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів своїх членів як в Україні, так і в інших країнах. А також активне сприяння розвитку фізкультури й спорту, спортивної журналістики по всій території України. АСЖУ – громадська організація, що має юридичну адресу, свій логотип і печатку. Вона також зареєстрована в Міністерстві юстиції України. Сьогодні у лавах АСЖУ – близько 600 членів, що презентують усі провідні ЗМІ України. Понад 100 з них є членами Міжнародної асоціації спортивної преси (AIPS).

За цей період Асоціація стала однієї з найбільших і шановних громадських організацій в Україні. З кінця 2001 року Асоціація, як колективний член, входить до Національного олімпійського комітету України. З 2016 року АСЖУ є колективним членом Української Асоціації футболу – представник Асоціації входить до Виконавчого Комітету УАФ. Дуже тісно АСЖУ співпрацює й з Міністерством молоді та спорту України та фактично усіма спортивними федераціями. Разом з комісією НОК зі ЗМІ, Правління АСЖУ займається акредитацією спортивних журналістів на Олімпійських іграх, а з Федераціями – медіа-акредитацією на чемпіонати світу й Європи з різних видів спорту. До компетенції асоціації входить контроль й допомога в організації роботи прес-центрів на найбільших спортивних змаганнях в Україні, розбір конфліктних ситуацій, проведення професійних круглих столів, семінарів та фотовиставок.

Серед пріоритетних напрямків роботи АСЖУ – розвиток міжнародних зв’язків з колегами з різних країн світу.

Головний медіа-захід АСЖУ у році – вручення премії «Найкращі спортивні медіа України» з одночасним нагородженням «Найкращих атлетів року». Вже понад 20 років поспіль спортивні журналісти України, провідні атлети й тренери, зустрічаються на гала-події, щоби почути рішення Експертної Ради АСЖУ щодо визначення кращих із кращих, оголосити Топ-десятку найсильніших атлетів України, нагородити найкращого атлета та атлетку року, а також найкращого тренера та команду року. Водночас найкращі спортивні журналісти країни, найкращі ЗМІ та спортивні редакції отримують почесні оригінальні статуетки за перемогу у відповідній номінації.