Про Асоціацію спортивних журналістів України

Асоціація спортивних журналістів України (АСЖУ) була створена на з’їзді спортивних журналістів країни 26 червня 1999 року. У неї ввійшли представники газет і журналів, інформаційних агентств, телебачення й радіо, Інтернет-видань, фотожурналісти, співробітники прес-служб спортивних клубів. Основна мета АСЖУ, спадкоємиці Федерації спортивних журналістів України, створеної у 1991 році, – захист законних творчих, соціальних, економічних, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів своїх членів як в Україні, так і в інших країнах. А також активне сприяння розвитку фізкультури й спорту, спортивної журналістики по всій території України. АСЖУ (далі «асоціація”) – громадська організація, що має юридичну адресу, свій логотип і печатку. Вона також зареєстрована в Міністерстві юстиції України. Сьогодні в рядах АСЖУ близько 600 членів, що представляють усі провідні ЗМІ України. І 100 з них є членами Міжнародної асоціації спортивної преси (AIPS).

І за цей період вона стала однієї з найбільших і шановних громадських організацій в Україні. З кінця 2001 року асоціація, як колективний член, входить у Національний олімпійський комітет України. А її президент із 2002 року обирається членом НОК України. Дуже тісно АСЖУ співробітничає й з Міністерством молоді та спорту України в питаннях розвитку фізичної культури серед населення. Разом з комісією НОК по ЗМІ, правління АСЖУ займається акредитацією спортивних журналістів на Олімпійських іграх, а з Федераціями – акредитацією на чемпіонатах світу і Європи по різних видах спорту. Гарні відносини з усіма спортивними Федераціями, але особливо із ФФУ, ФБУ, ФВУ й ФПУ. У компетенцію асоціації входить контроль і допомога в організації роботи прес-центрів на найбільших спортивних змаганнях в Україні, розбір конфліктних ситуацій, проведення творчих зустрічей і фотовиставок.

Серед пріоритетних напрямків роботи АСЖУ – розвиток міжнародних зв’язків з колегами.

І все ж таки є в нас один обов’язковий і дуже відповідальний захід у році, яким в АСЖУ пишаються особливо – “Підсумки спортивного року”. Кожного року, вже 20-й сезон поспіль, збираються найкращі спортивні журналісти України, провідні атлети й тренери, ветерани спорту, щоб визначити кращих із кращих, назвати Топ-десятку найсильніших спортсменів України, найкращого тренера та команду. А також визначити найкращих спортивних журналістів країни, найкращі ЗМІ і спортивні відділи. Усім номінантам вручаються Почесні грамоти та пам’ятні призи.