Київське “Динамо” в Лодзі за доволі непоганої гри, але не без прикрих помилок, поступилося португальській “Бенфіці” – 0:2. Ця поразка зробила шанси киян на вихід до групового раунду Ліги чемпіонів мінімальними.
Якби не фатальна похибка Циганкова, я б сміливо назвав той відрізок, який провели київські динамівці після першого пропущеного м’яча, найкращим у цій Лізі чемпіонів. У попередніх поєдинках ми не бачили такої швидкості та легкості при переході з оборони в атаку від киян. “Бенфіка” виявилася не такою страшною, як її малювали. Гостям дещо пощастило із швидким голом. І не скажеш, що десь господарі помилилися в цьому епізоді. Але “орли” все зробили швидко й Дубінчак із Шепелевим не встигли накрити потужний удар Жілберто. А тут ще й м’яч проскочив між ногами Шепелєва й Бущан просто не встиг зреагувати – 0:1.
Але кияни не “розсипалися” після першої невдачі, як “Мітьюлланд”. Навпаки, хлопці Луческу заспокоїлися, взяли м’яч під контроль й перехопили ініціативу. Завдяки зусилям Шапаренка та Буяльського, при активних підключеннях Дубінчака, динамівці змусили нервувати конкурентів, які не завжди встигали перекривати зони. І двічі мав шанси зрівнювати рахунок Циганков. Але в першому епізоді, відразу після пропущеного голу, “орлів” врятував Влаходімос, а згодом м’яч пролетів поруч із правою від голкіпера португальців “дев’яткою”. Здавалося, що господарі упіймали свою гру й мають шанси таки реалізувати свою невелику ігрову перевагу. Але тут, після пресингу гостей, Циганков віддав невдалу передачу назад, а Нерес, який до цього не дуже й був помітним, обіграв Попова й вивів на ворота Гонсалу Рамуша. Голеадор “орлів” своїм шансом скористався на всі сто відсотків, вразивші ціль із меж штрафного майданчика – 0:2.
Далі кияни занервували, а підопічні Рогера Шмідта, які до цього не виглядали сміливими й притискалися до воріт, упіймали кураж й мали ще дві можливості довести рахунок до великого. Але Забарний, який знову зробив просто неймовірний підкат, та Бущан із партнерами вистояли й, на щастя, більше не пропустили.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/5-1024x682.jpg)
Якщо аналізувати дії гравців, то дуже не вистачало в опорній зоні дискваліфікованого Сидорчука. Та й Гармаш би не завадив. Одному Шапаренку відбирати м’яч і розпочинати атаки було важко. Андрієвський же, на мою думку, зі своїми функціями не впорався. Як і Шепелєв, який відчував себе некомфортно в ролі лівого хавбека й не встигав підтримувати атаки. Бесєдін знову діяв дуже старанно, але без особливого зиску. У нього не було моментів, окрім того, що в дебюті, коли він потрапив у офсайд. Хоча ми до цього вже звикли. Кендзьора більше працював на захист й до нападу підключався не часто. На відміну від Дубінчака, який дуже сміливо та продуктивно відпрацював на атаку, але губився під пресингом конкурентів і втрачав м’яч у захисті. Попов не встигав позиційно, але своєю жорсткістю налякав гостей. А ось Забарний знову зіграв надійно та кваліфіковано. Бущан цього разу героєм не став. Ним міг стати Циганков, але став антигероєм і був замінений відразу по перерві.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/3-1-1024x682.jpg)
Що стосується “Бенфіки”, то вона зіграла так, як і очікувалося. Швидко, динамічно в атаці, скориставшись помилками конкурентів. А ось в захисті в гостей були проблеми, пов’язані з недостатньою компактністю між лініями, про що ми говорили ще перед матчем.
Чому зробив такий детальний аналіз першого тайму? А тому, що в другому португальці діяли по рахунку, граючи самі й дозволяючи зіграти киянам. Мірча Луческу, розуміючи, що потрібно ризикувати, надав шанс проявити себе юному Царенку, а також Вівчаренку та Ванату. Знову класно увійшов у гру Караваєв, який двічі змусив продемонструвати свою майстерність Влаходімоса. Рогер Шмідт також рано зняв з гри своїх лідерів й “Бенфіка” розслабилася. Хоча Яремчук із партнерами, взагалі, не кинули атакувати. Але не так наполегливо та активно. Зусиль же Ваната, Вівчаренка та Шапаренка з Буяльським не вистачило для того, щоб скоротити відставання до мінімуму. А єдиний гол міг подарувати нам надію.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/6-1024x682.jpg)
Хоча, будемо об’єктивними, ми розуміли, що перемога над цією “Бенфікою”, була б певною сенсацією. І для цього є ще другий матч у Лісабоні. Та все ж ця гра продемонструвала, що “Динамо” додало в багатьох компонентах і не виглядало зовсім безпорадно проти потужного конкурента, який наразі справді сильніший.
А наша гра, незважаючи на невдачу, додала певного оптимізму. І абсолютного розчарування немає.
Юрій Ілючек, член АСЖУ та AIPS