ГоловнаНовиниАндрій Шевченко: "Англія скористалася нашими помилками"

Андрій Шевченко: “Англія скористалася нашими помилками”

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після матчу 1/4 фіналу Євро-2020 із командою Англії (0:4).

— В 1/4 фіналу ЧС-2006 збірна України програла Італії. Тоді Олег Блохін сказав, що це величезне досягнення. Тепер ми поступилися у чвертьфіналі Англії. Чи зміниться коли-небудь ця ситуація?

— У сьогоднішній грі результат змінювався за рахунок епізодів. Я не думаю, що збірна України не показала того футболу, який вона сповідує. Ми не відмовилися від своїх принципів, епізодами грали добре, але в деяких моментах недопрацювали, наприклад, під час стандартів. Також позначилася травма Кривцова, тому що він — досвідчений захисник, має певну антропометрію. У нас на сьогодні немає таких міцних захисників, які можуть протистояти англійцям, особливо у верховій боротьбі.

Так, пройшло 15 років, і після чвертьфіналу мундіалю збірна пробилася до чвертьфіналу Євро. Якщо в нас не буде сильного внутрішнього чемпіонату, ми все рідше будемо туди потрапляти. Для того, аби конкурувати на цьому рівні, треба мати футболістів, які грають у топ-п’яти лігах.

Я дуже задоволений виступом команди. Подякував хлопцям за самовіддачу й за те, що вони спробували грати у футбол.

— Чи залишитеся ви тренером збірної України?

— Зараз чемпіонат для нас закінчився. Ми повернемося до Києва, підіб’ємо підсумки, відзвітуємо за виконану роботу. Як УАФ повинна буде приймати рішення, так і я. На це є час, ніхто нікуди не поспішатиме. Ми повинні відзвітувати за проведений турнір.

— Як ви оціните перформанс Гаррі Кейна?

— Я вважаю, що він набирає форму. Він реалізував свої моменти. Це все, що потрібно від нападників. На таких турнірах форварди його рівня роблять різницю.

— Наскільки добре виглядала збірна Англії?

— Англія зіграла дуже прагматично, на своїх сильних сторонах. Вона скористалася нашими помилками, чудово діяла на другому поверсі. Суперник загалом контролював гру. Ми припустилися помилок і не змогли нічого протиставити опоненту. Часом у грі в нас виникали хороші епізоди, але ми не доводили їх до кінця. Англія сильна й індивідуально, і як команда, у неї чудовий тренер. Англійці дісталися до півфіналу, і я бачу цю збірну у фіналі.

— Усі учасники 1/2 фіналу Євро-2020 поєдинки групового етапу проводили вдома. Чи дало це їм якусь перевагу?

— Я думаю, що це велика перевага. Коли ти граєш удома, тобі не потрібно перелітати, ти тренуєшся на своєму стадіоні, проводиш матчі. Ця деталь робить велику різницю.

— Чому Руслан Маліновський не потрапив до заявки на матч?

— У Руслана травма, яка не дозволила йому зіграти. Ми сподівалися, що він відновиться за ці дні. У нього дуже болить привідний м’яз. Сьогодні вранці він спробував свої сили, але не потрапив навіть до заявки.

Прес-служба Української асоціації футболу

Популярні новини