ГоловнаНовиниАндрій Ярмоленко: "Ми ще не показали свого максимуму на Євро"

Андрій Ярмоленко: “Ми ще не показали свого максимуму на Євро”

У черговій прес-конференції, що відбулася сьогодні в Українському медіацентрі в Бухаресті, узяли участь гравці національної збірної Андрій Ярмоленко та Георгій Судаков.

Відповіді Андрія Ярмоленка:

— Дев’ять років тому ви брали участь у матчі зі Швецією на Євро-2012. Наскільки змінився з тих пір суперник? Відсутність Златана Ібрагімовича послабила цю команду?

— Я думаю, що немає сенсу порівнювати два турніри, дві абсолютно різні команди. Ми налаштовуємося на серйозну гру. Тренерський штаб вкаже, за рахунок чого ми можемо обіграти цю команду. Будемо прагнути показати хороший футбол.

— Як ви можете оцінити свою фізичну форму? Як почувається команда після трьох матчів на турнірі? Чи буде перевагою те, що у збірної України на два дні відпочинку більше?

— Щодо фізичного стану — усі хлопці почуваються добре. Позначилася остання гра, звичайно. Коли ти втрачаєш м’яч, тобі доводиться багато бігати, ти виглядаєш втомленим. Напевно, тому всім здалося, що ми фізично не дуже добре готові. Але ми вже півтора місяця працюємо у збірній, провели хорошу підготовку. Усе має бути гаразд. Те, що в нас на підготовку на два дні більше, грає величезну роль. Будемо намагатися винести із цього користь.

— Розкажіть секрет вашого дуету з Романом Яремчуком. Як вам вдалося так добре налагодити взаємозв’язок?

— Секрет простий. Роман — хороший нападник, який завжди відкривається та шукає свої моменти. Із ним завжди легко перебувати на футбольному полі.

— Чи не відволікає вас ваша невизначена ситуація в клубі?

— Аж ніяк. Усі мої думки тільки зі збірною. Коли поїду до клубу, тоді вже буду займатися іншими питаннями. Зараз завдання — пройти максимально далеко на Євро.

Фото Павла Кубанова

— Чи бачили ви відео, де капітан збірної Угорщини налаштовував свою команду? Як ви налаштовуєте партнерів по збірній України?

— Так, бачив, класні слова. Самовіддача в угорців була позамежна. Думаю, ці слова спрацювали. У нас перед грою переважно говорить Андрій Шевченко. Як я налаштовую партнерів? Я вважаю, що кожен повинен налаштовувати себе. Я, напевно, із тих людей, які вважають за краще доводити справою, менше говорити. У кожного свій підхід.

— Як ви можете оцінити силу шведської збірної?

— Це хороша команда, яка грає в агресивний футбол, вона заслужено перемогла в групі. Ми налаштовуємося на хороший поєдинок. Переможе найсильніший.

— Чи можна очікувати зміни структури гри збірної України в матчі зі Швецією?

— Усі карти відкривати я не можу. Це краще запитати в тренерського штабу. Зі свого боку ми можемо відповідати тільки за самовіддачу й виконання того завдання, яке перед нами поставлять тренери.

— Чи здивували вас результати інших учасників на груповому етапі Євро?

— Чемпіонат Європи підтверджує, що зараз немає слабких команд, і футбол у світі вирівнявся. Кожен може обіграти кожного. Не можу виділити якийсь матч. Можу тільки сказати, що нас критикують за результат і гру. Я згоден із певною критикою. Але хочу всіх попросити нести трошки більше позитиву, тому що ми все-таки вийшли з групи, виконали завдання-мінімум. Усі хлопці впоралися із цим.

Так, десь нам пощастило. Ми погано зіграли з Австрією. Але давайте рухатися вперед із позитивними думками й готуватися до наступної гри.

— Доводилося читати, що лідерами збірної України на Євро повинні були бути Маліновський і Зінченко, а тягне команду Ярмоленко, якого вже мало не списали з рахунків. Вас це зачіпає?

— Я вже неодноразово говорив: що більше журналісти пишуть про те, що я старий і не можу грати у футбол, то більше це мене мотивує працювати й доводити моїм критикам, що це не так. Продовжуйте так і надалі. Це допомагає мені ставати кращим і рости.

— Матч зі Швецією відбудеться в Шотландії. Як позначиться на грі температурний перепад?

— Це ідеальна погода для якісного й інтенсивного футболу. У Бухаресті трошки важко грати й тренуватися, тут спекотно. Нічого страшного немає. Навпаки, буде краще грати в таких умовах.

— Якою була ваша реакція на результат матчу Швеції з Польщею?

— Звичайно, нам хотілося продовжити виступ на турнірі. Залишилися суперечливі враження, ми поки що не показали свого максимуму. Ми розуміли, який результат нам потрібен. Усі хлопці дивилися той матч і переживали. Можу сказати спасибі збірній Швеції. Тепер ми зустрінемося з нею. Постараємося зіграти у свій футбол, показати максимум. Поки що наша гра залишає бажати кращого, отже, спробуємо виправитися.

Відповіді Георгія Судакова:

Фото Павла Кубанова

— Протягом місяця ви працюєте з національною командою під керівництвом Андрія Шевченка. Які відмінності ви помітили в тренувальному процесі порівняно з клубом та які найбільш памятні для вас моменти під час перебування в головній команді країни?

— Насамперед відмінності у швидкості гри, мислення. Тут зібрані найкращі футболісти країни. Це для мене великий досвід. Хоч я й не зіграв ще на Євро, але це великий шанс для мене — у 18 років побувати в такій структурі, аванс на майбутнє. 

Найбільш пам’ятний момент — це товариські матчі з Північною Ірландією та Кіпром, в яких я взяв участь. Багато хто не вважав, що я заслуговую на виклик до збірної, але потім доводилося читати, що дехто змінив думку. 

— Як ви можете оцінити силу шведської збірної?

— Це команда з хорошою структурою гри, із футболістами топ-рівня у складі. Вони дуже сильні в боротьбі, ми бачили їхні матчі з Іспанією та Польщею, у шведів надзвичайно висока самовіддача. Головне для нас у поєдинку з ними — грати у свій футбол, не підлаштовуватися під суперників, тому що вони дуже сильні фізично, і в цьому плані нам буде складно.

— Щодо інших матчів на Євро-2020, які з них вам особливо сподобалися чи здивували?

— Здивувала Угорщина, у матчі з Німеччиною навряд чи хтось очікував від цієї збірної такої гри. Угорці продемонстрували характер, самовіддачу. Це футбол, а у футболі можливо все, з усіма можна грати та перемагати.

— Чи контактували ви вже з новим тренером «Шахтаря» Роберто Де Дзербі, адже на вас чекає боротьба за місце у складі? Вам, напевно, не завадила б певна кількість ігрових хвилин на Євро.

— Із Роберто Де Дзербі я особисто не контактував, ми зараз у збірній, перед нами стоїть завдання пройти якомога далі, усі сили ми віддаємо національній команді.

Щодо ігрового часу у збірній — я тренуюся, а тренерський штаб вирішуватиме, чи заслуговую я на місце у складі.

Прес-служба Української Асоціації футболу

Популярні новини