ГоловнаНовиниОлександр Зінченко та Руслан Малиновський: "Сподіваємося буде шанс реабілітуватися на Євро"

Олександр Зінченко та Руслан Малиновський: “Сподіваємося буде шанс реабілітуватися на Євро”

У черговій прес-конференції, що відбулася в Українському медіацентрі в Бухаресті, узяли участь гравці національної збірної Олександр Зінченко та Руслан Малиновський.

— Після перемоги над Північною Македонією Георгій Бущан казав, що від любові до ненависті один крок. Чи відчули ви це на собі зараз?

Олександр Зінченко:

— Нам не звикати до такої критики, на яку, хочу зазначити, ми заслужили. За стільки років у футболі я побачив, що насправді так і є, усе дуже швидко змінюється. Ми не виправдали очікування багатьох людей, в тому числі й свої. Але в нас залишаються шанси виправити ситуацію та вийти до плей-офф, реабілітуватися перед усією країною та вболівальниками.

Руслан Малиновський:

— Я вважаю, що у футболі завжди так — після вдалих ігор йдуть невдалі матчі. Таке ставлення з боку вболівальників є природнім. Ми хотіли зіграти по-іншому, але, можливо, не показали свого найкращого футболу. Я впевнений, що ми могли зіграти в цих трьох матчах набагато сильніше.

Фото Павла Кубанова

— Наскільки важкий сезон міг вплинути на те, що збірна продемонструвала не найкращий свій футбол?

Олександр Зінченко:

— Я буду говорити за себе. У мене був довгий сезон, дуже багато ігор, можна говорити про деяку втому. Але я не люблю шукати виправдань, бо це доля слабких. Я завжди люблю шукати причини тільки в собі. Так, у мене був непростий період після фіналу Ліги чемпіонів, це були кілька найскладніших днів у моєму футбольному житті.

Але з першого дня у збірній мене реанімували, я переключився. Чемпіонат Європи був для мене новою метою і мотивацією. Я намагався й намагаюся віддавати все можливе. На жаль, це не найкращі мої ігри за національну збірну. Відчуваю фізично я себе нормально, це більше справа у психології. Хочу зрозуміти, у чому проблема, у чому причина цих невдач.

Я готовий до критики, не раз уже її сприймав. Я впевнений, що це зробить сильніше мене й нашу команду. Будемо працювати над тим, щоб усе виправити і повернути ту віру вболівальників, яка була під час відбору до Євро.

Фото Павла Кубанова

Руслан Малиновський:

— Із приводу сезону — я ніколи не ставлю на один рівень збірну та клуб, ці команди сповідують різний футбол. Щодо фізичного стану — ми пробігли на полі навіть більше, ніж Австрія, за 90 хвилин. Треба брати в комплексі — ми багато помилялися, приймали неправильні рішення. Суперники були кращими в тих моментах, де робиться різниця, зокрема, на стандартах. Але в нас ще є шанси, будемо сподіватися на краще. Зробимо висновки та рухатимемося далі.

— Якою була перша реакція Андрія Шевченка після вчорашньої гри?

Олександр Зінченко:

— Яка може бути реакція головного тренера на такий результат… Усі чудово розуміють ситуацію, тут дуже складно підібрати якісь слова. Коли ми трошки відійшли, то все зважили. У нас залишаються певні шанси вийти до плей-офф.

— Якщо хочеш дізнатися, який у тебе друг, треба з ним пройти важку ситуацію. Ви дивитеся один одному в очі, чи можна зараз сказати, що у нас є справжня команда?

Руслан Малиновський:

— Так, у нас є команда, незважаючи ні на що. Усі хлопці засмучені, усі самокритично оцінюють власну гру. Але команда є, ніхто ні на кого не ображається, ми тримаємося разом.

Олександр Зінченко:

— Після приїзду до готелю після вчорашньої гри ми зібралися разом із хлопцями, і кожен озвучив свою думку з приводу ситуації. Ми довго розмовляли про це, у тому числі й сьогодні вранці. Це вже хороший сигнал, це говорить про те, що ніхто в команді не байдужий і всі хочуть виправити становище.

— У збірної України зараз молода команда, можливо, на наступних турнірах вона вистрілить?

Руслан Малиновський:

— Напевно, з вами можна посперечатися після нашого вчорашнього виступу… Так, у нас молода команда, яка має дуже великий потенціал. Якою буде збірна за кілька років — ніхто не знає. Повторюся, потенціал у нашої молоді дуже потужний, є й досвідчені хлопці. Такий сплав зазвичай гарно взаємодіє на полі.

— Чому збірна України не зіграла з Австрією так, як у двох своїх попередніх матчах?

Олександр Зінченко:

— Я не скажу, що ми добре грали і в перших двох поєдинках на Євро. У всіх трьох матчах ми не показали того рівня, на якому можемо виступати. Можливо, учорашня гра була найгіршою на турнірі. Я досі не розумію, у чому причина. Було багато різних обставин. Особисто для мене це не була та гра, яку я хотів би показати під час турніру.

Виходом із цієї ситуації буде важка робота й глибокий аналіз, що допоможе поліпшити свою гру. Це футбол, таке може статися з усіма. Звичайно, ми повинні взяти на себе відповідальність за результат. Але завжди є місце для розвитку.

— Як вам спалося цієї ночі та чи ставили ви самі собі запитання, що я зробив не так на полі?

Руслан Малиновський:

— Спалося важко. Думаю, такі думки були в кожного, але треба говорити про команду. Усі хлопці віддали багато сил. Я відчуваю спустошеність, але водночас є відчуття, що міг зробити більше. Але треба говорити за команду, ми як команда вчора могли зробити більше.

Фото Павла Кубанова

— Як на вас впливала підтримка трибун під час матчів на чемпіонаті Європи?

Олександр Зінченко:

— Приємно було грати вчора. Як мені здалося, увесь стадіон був у синьо-жовтих кольорах. Мені дуже шкода, що ми не змогли віддячити нашим фанатам та показати вчора позитивний результат. Дякую за підтримку як у вчорашньому, так і в інших матчах.

Фото Павла Кубанова

— Ви виступаєте за потужний клуб, із вами пов’язані високі очікування вболівальників. Як ви оцінюєте свій власний виступ на цьому чемпіонаті?

Руслан Малиновський:

— Звісно, як я вже казав, футбол у збірній та в «Аталанті» відрізняється. У мене були великі очікування від цього Євро. Але я не показав свій максимум на турнірі, відчуваю, що можу дати більше команді. Знаю, що вся Україна переживала за нас.

Щодо вчорашнього матчу — питання самовіддачі, фізичної готовності, вважаю, не треба обговорювати,  ми програли через інші причини. Сподіваюся, у нас буде шанс реабілітуватися ще на цьому турнірі.

— Зараз у збірної України один із наймолодших складів на Євро. Якою ви бачите команду в подальшому? Якщо раніше це була збірна Ярмоленка й Коноплянки, то зараз можна сказати, що це збірна Зінченка й Малиновського?

Олександр Зінченко:

— На даний момент у нас дуже хороший сплав молодості і досвіду, тому хотілося б давати результат прямо зараз. Це стає поганою звичкою — говорити про якийсь безцінний досвід для нас, у майбутньому, у наступному відборі.

Я розумію, що ми зробили недостатньо, щоб здобути результат. Потрібно розібратися в собі й у команді загалом. Але чомусь після кожного відбору й турніру ми говоримо про наступні. Я вважаю, що на сьогоднішній день у нас дуже хороша збірна. На папері ми можемо здобувати потрібний результат. На жаль, у цих трьох іграх ми цього не продемонстрували. Я не знаю, у чому причина, ми будемо ще розмовляти з тренерським штабом. Навіть якщо ми пройдемо до плей-офф, то нам потрібно щось змінювати у своїй грі…

Прес-служба Української асоціації футболу

Популярні новини