ГоловнаНовини23 червня - Міжнародний Олімпійський День

23 червня – Міжнародний Олімпійський День

  • 23 червня 1894 року — день, коли барон П’єр де Кубертен адаптував систему давньогрецьких Олімпіад і запропонував знову проводити такі змагання;
  • Січень 1948 року — офіційне прийняття рішення про відзначення Міжнародного Олімпійського дня 23 червня.

Червень 1894 був ознаменований важливою подією — проведенням Міжнародного атлетичного Конгресу в Парижі. Представники 12 країн обговорювали питання фізичного виховання. 23 червня барон П’єр де Кубертен — ентузіаст за відродження олімпійського руху, вийшов до трибуни і зробив промову. Суть пропозиції полягала в нових, розроблених бароном, засадах Олімпійських ігор. Конгрес, ознайомившись з положеннями, затвердив їх і погодився з тим, аби раз на чотири роки проводити змагання за участю всіх націй.

Саме тому зараз Міжнародний Олімпійський день відзначають саме 23 червня. Мета свята проста й зрозуміла — зацікавлювати молодих людей, об’єднувати спільною ідеєю і пропагувати культуру фізичного виховання. Взяти участь в Олімпійських іграх можуть всі, незалежно від віку, статі або здібностей.

Перша Олімпіада сучасності відбулася 1896 року у Греції. Тоді в ній взяв участь 241 атлет з 14 країн. Було розіграно медалі у 9 видах спорту. Минуло сто років і 2004 року в Іграх брали участь вже понад 11 тисяч спортсменів з 202 країн світу, котрі змагалисяу 28 видах спорту.

Святкування Олімпійського дня — ідея, яка прозвучала ще в 1947 році на 41-й сесії МОК в Стокгольмі. Після найстрашнішої війни в історії люди зрозуміли, що дружити краще, ніж, власне, не дружити. З цієї причини будь-які громадські організації, діяльність яких була спрямована на об’єднання й гуманність, викликали захват і прийняття.

Людям потрібна була підтримка, спільна мета і єднання. І вже у 1948 році у святкуванні Міжнародного Олімпійського дня брали участь спортсмени з Європи, Північної і Південної Америки. Наступного разу про цю дату згадали лише в 1957 році, а потім — ще через двадцять років.

Ті традиції, яких ми дотримуємося сьогодні, остаточно сформувалися в 1987 році. Саме тоді відбувся десятикілометровий забіг — перший, щоб популяризувати масовий спорт. Зараз такі марафони влаштовують більше двохсот країн у світі.

Само собою, що саме 23 червня бігти саме 10 кілометрів — це необов’язкова умова. Місцеві національні олімпійські комітети самі встановлюють дату і довжину дистанції. Таким чином виходить бути лояльними і залучити до традиції все більше і більше число спортсменів.

У сучасному світі святкування Міжнародного Олімпійського дня супроводжується різними заходами. Це можуть бути зустрічі зі знаменитостями, майстер-класи, лекції та семінари, фестивалі та інші масштабні зустрічі. Все це спрямоване на те, щоб прищепити любов до спорту і здорового способу життя.

За матеріалами інформагентства УНІАН

Популярні новини