Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Їх головні перемоги ще попереду
04.12.2011
Їх головні перемоги ще попереду

Відкритий чемпіонат України з карате серед кадетів та юніорів «International Union Cap», що проходив у Львові 3 грудня, зібрав понад 500 учасників з семи країн - Австрії, Білорусі, Латвії, Литви, Росії, Словаччини та України.

Давненько не доводилося мені бувати на кадетських і юніорських чемпіонатах країни. Мабуть, з того часу, коли працював у дитячій та молодіжноій пресі. І коли надійшла пропозиція від президента Української федерації карате (УФК) Сергія Левчука поїхати з ним до Львова, спочатку, чесно кажучи, відмовився, пославшись на зайнятість з Євро-2012.

Проте, коли запропоновані мною колеги в силу різних причин не змогли вибратися на львівський турнір, поїхав сам. І ні крапельки потім не пошкодував про це: змагання виявилися дуже цікавими, відрізнялися високим спортивним напруженням і емоційністю, були прекрасно підготовлені і проведені. Багато дорослих чемпіонатів України з різних видів спорту, до речі, куди більш розкручені, ніж карате, до «International Union Cap» явно не дотягують.

... Опинившись у величезному залі, розділеному сіткою на дві нерівні частини (більшу, розміром з гандбольний майданчик, займали чотири татамі для ведення боїв, на меншій - юні спортсмени розминалися і відпочивали між ними), із забитими глядацькими трибунами, вмить відчув жаркий пульс турніру. І дуже швидко відчув себе тут «своїм». Заради тільки одного такого моменту варто побувати на захоплюючому спортивному святі, де не було переможених, а лише одні переможці - веселі, завзяті, доброзичливі і благородні по відношенню один до одного.

Всі 13 годин (а саме стільки часу, з 9 ранку, тривали бої юних каратистів) в старому залі (до війни тут розміщувалася армійська стайня) кипіли неабиякі пристрасті, за напруженням значно перевершували часом ті, що притаманні лише серйозним дорослим стартам. Не обійшлося, звичайно, тут без гірких сліз і образ (швидше на себе, ніж на суперника), були і не згодні з суддівськими вердиктами. Але ось що цікаво, організатори чемпіонату не отримали на свою адресу жодного протесту. І це заслуга бездоганної роботи суддівського корпусу УФК, очолюваного суддею міжнародної категорії з Миколаєва Михайлом Соколовим.

Якщо говорити про спортивні підсумки першого чемпіонату країни серед кадетів та юніорів проведеного УФК, то вони свідчать про те, що в Україні підростає дуже талановита зміна, здатна в найближчі роки увійти до когорти найсильніших не тільки в Європі, а й у світі.

Головні перемоги цих хлопчиків і дівчаток (віковий діапазон їх сьогодні коливається від 9 до 17 років) як на внутрішній, так і на міжнародній арені ще попереду. Для цього у них є все - чудові тренери-ентузіасти, спортивна федерація, яка готова створити їм для цього належні умови, нарешті, хлопці демонструють величезну любов до обраного виду спорту. І хочуть домогтися в карате максимально високих результатів на чемпіонатах світу та Європи. І звичайно ж, всі хлопці мріють про олімпійські старти, які до того часу коли вони виростуть, цілком можуть стати реальністю.

Киянка Ліза Сірош - одна з таких яскравих зірочок, успішно виступила на львівському татамі. Вихованка клубу «Чемпіон» (тренер Максим Невмержицький), змагаючись у куміте (дівчата 12-13, вага +40 кг) витончено переграла у фіналі представницю з Чернівців Олену Прокопець. А піднявшись у наступну вікову категорію (14-15 років, вага - 47 кг) лише у фіналі зовсім небагато поступилася Марті Кошель з львівського клубу «Union».

Саме кадети та юніори місцевого клубу, що є сьогодні, мабуть, найсильнішим в Україні (президент Антон Нікулін) стали головними героями «International Union Cap», завоював 35 призових місць (16 - перших, 11 - других та 8 - третіх). Серед тих, хто найбільше відзначився - Максим Боріщак і Тарас Герчук, Остап Гунчак та Назар Сенчишин, Ярина Панас, Олег Макух і Арсентій Семенюк, Артем Століга і Роман Кміть, Віталій Гащук та Денис Копитко, Анастасія Мястковська та Вікторія Ващишин.

Настільки ж упевнено і стабільно пройшли 13-годинний змагальний марафон представники і інших провідних клубів країни - «Сьогун» - 12 медалей (3, 2, 7) і третє загальнокомандне місце серед 31 клубу, які брали участь в турнірі, «Січ» - 9 (3 , 1, 5), «Львів ТЕАМ» - 11 (1, 3, 7) і «Чемпіон» - 6 (1, 3, 2). Зазначу тут - Гліба Каменєва, Олю Підвисоцьку, Івана Ямбуренка - «Сьогун», Владлена Донеца, Дмитра Корнійчука, Артема Кухарчука - «Січ», Єлизавету Сірош, Данила Орєхова, Марка Вольпова, Михайла Дерпака, Ганну Скрипник - «Чемпіон».

Здорово виступили у Львові і гості з Латвії, Словаччини та Білорусі. Клуб з Риги «ВКК», ведений віце-чемпіоном світу (WKF) Миколою Бодровим (16-17 років, вага - 61 кг) у загальному заліку став другим - 9 нагород (4, 1, 4), а команди «Качи» ( Словаччина) - 7 (3, 1, 3) і БФТК (Білорусь) - 11 (1, 4, 6) посіли відповідно 5 і 6 місця. Чимало перспективних українських каратистів виступило за клуби - «Ніка», «Окінава», «Захист», «Тигр». Втім, були вони і в інших командах, скажімо, з Чернівців - 6 медалей (0, 2, 4) та клубу «Лідер» - 6 (0, 1, 5), що лише підтверджує мною раніше висловлену думку - українська земля щедра на таланти!

"В цілому, перший відкритий чемпіонат України серед кадетів і юніорів заслуговує високої оцінки, - із задоволенням підбив його підсумки президент Української федерації карате (УФК) Сергій Левчук. - И хочеться подякувати за це всім людям, які брали активну участь в його організації та проведенні. Перш за все зазначу тут Антона Нікуліна та його команду, що подарували всім нам справжнє спортивне свято".

Разом з тим, у керівництві УФК ми вже обговорили і таку проблему, як терміни і тривалість майбутніх кадетських і юніорських чемпіонатів України. І прийшли до висновку, що їх слід проводити протягом не менше двох днів і закінчувати змагання не пізніше 18-19 годин. Погодьтеся, 13-годинний змагальний марафон стомлюючий і для дорослих атлетів, що ж говорити про дітей. Так, це потребує від нас великих витрат на проведення подібних турнірів, а підтримку держави ми поки тут не маємо. Але якщо хочемо зробити карате для підростаючого покоління ще більш привабливим і доступним, на такі витрати ми йти просто зобов'язані. До того ж ми віримо в олімпійське майбутнє карате, в його силу і можливості щодо формування особистості людини, її захоплень. Над цим нам усім доведеться ще грунтовно попрацювати. В Українській федерації карате ми до цього готові.

Михайло Волобуєв,
президент Асоціації спортивних журналістів України (АСЖУ),
член Міжнародної Асоціації спортивної преси (AIPS),
член НОК України

Київ-Львів-Київ

Таким побачили відкритий чемпіонат України з карате серед кадетів та юніорів глядачі турніру.
Фото з архіву клубу «Union» (Львів)

International Union Cap International Union Cap
International Union Cap International Union Cap

фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет
Livescore