ГоловнаНовиниНОК України підбив підсумки роботи за 2021 рік

НОК України підбив підсумки роботи за 2021 рік

Під головуванням президента Національного олімпійського комітету України, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки відбулося засідання ХХХVI Генеральної асамблеї НОК України.


З вітальними словами до учасників звернулися голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, призерка Олімпійських ігор Ольга Саладуха і міністр молоді та спорту України, Олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт.

Президент Олімпійського комітету Сергій Бубка прозвітував про діяльність організації 2021 року. Він відзначив, що основною події року стали Олімпійські ігри в Токіо. Президент НОК подякував усім, хто зробив свій внесок у здобуття 19 олімпійських нагород.


Близько 50 днів залишається до початку XXIV зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні: «Наразі триває боротьба за олімпійські ліцензії. Планується, що у складі збірної на Іграх в Пекіні буде 40-46 спортсменів у 13 спортивних дисциплінах. Зі свого боку, НОК як громадська організація надає максимальну підтримку на їх підготовку. За олімпійський цикл НОК виділив близько 15 млн. грн. для зимових видів спорту. Разом з тим, протягом 2,5 років Олімпійський комітет виплачував щомісячні стипендлії для 30 провідних атлетів-зимників на загальну суму понад 11 млн. грн», — підкреслив президент НОК.

Серед основних завдань на наступний рік члени НОК відзначили забезпечення належної участі Олімпійської команди України в Іграх у Пекіні, інтеграцію в діяльність суб’єктів олімпійського руху питань, визначених Стратегією олімпійського руху 365, зокрема, антидопінгову діяльність і боротьбу за чистоту спорту, впровадження Етичного кодексу.

За пропозицією Етичної комісії НОК Генеральна асамблея ухвалила рішення щодо поглиблення впровадження принципів належного управління у діяльність суб’єктів олімпійського руху.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт зазначив, що на на 2022 рік міністерство отримає рекордний бюджет — 8,2 млрд грн.

Він підтвердив, що Україна планує брати участь у конкурсі на проведення Зимових Ігор у 2030 році, та звернув увагу на те, що продовжується активно розбудовуватися спортивно-біатлонний комплекс у селі Паляниця у Івано-Франківській області.

Прі цьому, на жаль, стан розвитку льодових видів спорту є незадовільним. Але за програмою «Велике будівництво» планується побудувати ще 19 льодових палаців.

Під час Генеральної Асамблеї учасники форуму заслухали також звіт Ревізійної комісії за 2021 рік, ухвалили зміни до Статуту НОК України та прийняли рішення щодо ротації членів НОК, а також затвердили поточний кошторису фактичних грошових доходів та витрат НОК України й план бюджету на 2022 рік.

Ознайомитися зі звітом про діяльність НОК України у 2021 році можна на офіційному сайті за посиланням: http://noc-ukr.org/about/officialdocuments/zvit-nok-ukraini-za-2021-rik/

Михайло Реуцький, член АСЖУ та AIPS

Популярні новини