2010 РІК

Все наполегливіше стукає в вікна 2011 рік. А чим запам’ятається нам спортивний сезон, що минає? Зимовими Олімпійськими іграми у Ванкувері (тут ми лаврів не здобули) і першими юнацькими Олімпійськими іграми в Сінгапурі (тут Україна виступила блискуче, продемонструвавши всьому світу, що у нас є чудова спортивна зміна, що підростає).

Величезну насолоду доставила всім любителям футболу в 2010 році гра донецького «Шахтаря», який переміг у своїй групі в Лізі чемпіонів. І тепер, по весні, гірники в 1/8 фіналу зустрінуться з італійською «Ромою». Чекаємо від підопічних чудового й самобутнього тренера Мірчі Луческу такої ж іскрометної гри і гарного результату в сезоні-2011 року.

Гідних результатів у спортивному році, що минає, досягли також українські майстри фехтування, легкої атлетики, боксу, біатлону, дзюдо, веслування, важкої атлетики, плавання, стрибків у воду. Завдяки новому президентові країни і його команді у нас значно успішніше пішли справи з підготовкою до фінального турніру чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012» – тепер керівництво УЄФА і думки не припускає, що він може пройти не в Україні, або не в тих містах, що були визначені раніше.

А яке чудове свято організував і провів у середині грудня НОК України, який відзначив цим своє 20-річчя! І звичайно, ми, спортивні журналісти країни, запам’ятаємо завершився рік ще й тому, що ІІІ з’їзд АСЖУ, який відбувся в березні, показав єдність і згуртованість нашої суспільної творчої організації, створеної в 1999 році. Ми цінуємо, що в роботі з’їзду брали участь президент НОК України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка та міністр Мінсім’їмолодьспорту Равіль Сафіуллін.

Щодо невдач хочеться сказати тільки одне: нехай всі вони залишаться в році, що минає. Давайте дивитися вперед з оптимізмом! Хоча з черговою ламкою в галузі (початок їй поклало скасування в середині грудня головного штабу нашого спортивного руху) напевно виникне безліч нових проблем. І оптимізму після цього може помітно зменшитися …

Для Асоціації спортивних журналістів України (АСЖУ) нинішній конкурс «Підсумки спортивного року» одинадцятий за рахунком. За давньою традицією беруть участь у ньому колеги як в Україні, так і ті, які живуть і працюють за кордоном. Незважаючи на серйозний організаційний момент (зараз у розпалі компанія з обміну карток АСЖУ на період 2011-2015 рр..) Взяти участь у конкурсі побажали всі регіональні відділення, а багато членів АСЖУ зробили це індивідуально. Дякуємо за активність, друзі-колеги!

На думку членів АСЖУ (висловилося 513 осіб) визначено лауреатів всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів, названа «Топ-десятка» кращих атлетів країни, кращий тренер і краща команда спортивного сезону, що минає.

«ТОП-десятка» кращих спортсменів України 2009 року:

 1. Ольга Харлан (фехтування)
 2. Володимир Кличко (бокс)
 3. Андрій Пятов (футбол)
 4. Інна Осипенко-Радомська (веслування, байдарка)
 5. Віталій Кличко (бокс)
 6. Ольга Саладуха (легка атлетик)
 7. Сергій Седнєв (біатлон)
 8. Артем Іванов (важка атлетика)
 9. Ольга Суха (дзюдо)
 10. Олег Степко (гімнастика)

Кращий тренер року – Артем Скороход (фехтування) і Мірча Луческу (футбол).

Краща команда року – жіноча збірна України з шаблі та футбольної клуб «Шахтар» (Донецьк).

ЛАУРЕАТИ
АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

КОЛЕКТИВНІ ПРИЗИ

 1. «Краще спортивне видання року» – «Олімпійська арена»;
 2. «Краща газета року» – «Урядовий кур’єр», «Спорт-ветеранів»;
 3. «Кращий журнал року» – ФК «Шахтар» (Донецьк);
 4. «Краща спортивна редакція телебачення» – 34-й Телеканал (Дніпропетровськ);
 5. «Краща спортивна редакція радіо» – Національне радіо;
 6. «Кращий спортивний відділ газети» – «Сільські вісті» (Київ);
 7. «Найспортивніше місто України» – Одеса;
 8. «Краща спортарена країни» – стадіон «Металіст» (Харків);
 9. «Кращий проект року» – футбольна програма «Третій тайм» (ICTV);
 10. «Краща акція року» – Унікальна серія книг про спорт для дітей та юнацтва – Видавництво «Грані-Т»;
 11. «Краща прес-служба» – ФК «Шахтар» (Донецьк);
 12. «Краща обласна Асоціація» – Запорізька;
 13. «Краща спортивна книга року» – «Жива пам’ять. Спогади друзів про М. М. Баку» (творчий колектив під керівництвом Валентина Кушнаренко).

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПРИЗИ

 1. Вища винагорода АСЖУ. Приз імені Ігоря Засєди – «За честь і достоїнство в спортивній журналістиці» – Анатолій Волошин (Київ);
 2. «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Галина Нечаєва (Київ), Іван Лозовський (Вінниця);
 3. «Людина спорту» – Іван Богдан, чемпіон Олімпійських ігор в Римі (1960) з греко-римської боротьби у важкій вазі;
 4. «За вірність спортивній журналістиці» – Ірина Авраменко, головний редактор газети «Днепр вечерний» (Дніпропетровськ), Олександр Хилюков (Київ), Сергій Татаренко (Рівне);
 5. «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Юхим Лазарєв (Київ), Вадим Сірий (Миколаїв), Дмитро Галико (Київ);
 6. «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Микола Моторний («Сільські вісті»), Віталій Синявський («Миколаївські новини»), Юрій Сосновський (Київ);
 7. «Кращий фотокореспондент АСЖУ» – Микола Бочок («Команда»);
 8. «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Ганна Остапчук (кореспондент газети «Прес-центр», Черкаси);
 9. «Приз журналістських симпатій» – Віктор Цибуленко – олімпійський чемпіон у метанні списа (Рим, 1960);
 10. «Імена» – Леонід Генріхович Канівський (1931-2001) – чудовий спортивний журналіст, який відпрацював 1943 в одній газеті «Радянський спорт» / «Спортивна газета» (1956-1999);
 11. «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» – Лев Гольдберг, член правління київського Гольф-клубу..

Вручення нагород номінантам відбудеться в лютому 2011 року. Про дату і місце святкового вечора буде оголошено на сайті АСЖУ пізніше.

Правління АСЖУ

Популярні новини