Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Стамбул приймає спортивних журналістів
19.01.2016
Стамбул приймає спортивних журналістів

Протягом трьох днів (16–18 січня) багато відомих спортивних журналістів Європи, члени AIPS Europe, провели в багатомільйонному засніженому мегаполісі, розташованому по обидві боки Босфору. Сюди їх покликали два серйозних моменти: заключний відбірковий передолімпійський турнір для Старого Світу з тхеквондо перед Ріо-де-Жанейро. І найголовніше – 40-річчя AIPS Europe.

Ідея об'єднати ці важливі для нас події і запросити колег у древнє місто належить президенту AIPS Europe Яннісу Дарасу (Греція), який от уже кілька років дуже успішно й професійно керує великою творчою громадською організацією. Саме його особисті добрі стосунки з Міжнародною та Європейською федераціями тхеквондо, що взяли на себе основні витрати з проведення обох заходів у Стамбулі, і дозволили спортивним журналістам отримати максимум корисного від перебування в Туреччині.

Три дні пролетіли як одна мить: перша половина їх була відведена роботі Європейського семінару для спортивних медіа «Від розвитку до успіху», а друга – відвідуванню відбіркових змагань тхеквондистів. Дуже гарячими і гострими вийшли творчі дискусії на семінарі, що стосуються роботи спортивних журналістів на великих турнірах, і зокрема висвітлення змагань з тхеквондо в різних ЗМІ.

Надзвичайно цікавим і полемічним вийшов розгляд актуальних проблем і питань, що стосуються жіночої спортивної журналістики. Відзначимо тут виступ віце-президента AIPS, голови жіночої Коміссії AIPS Лайми Стейнхоф-Янусоніт (Литва) і коментарі представниці України, членкині Правління АСЖУ і жіночої Комісії АІПС, доцента Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата наук Анастасії Волобуєвої. Воно викликало серед колег великий інтерес і гарячу дискусію. Як зазначив президент AIPS Europe Янніс Дарас, побільше б нам таких виступів! І чимало б проблем жіночої спортивної журналістики, – на думку одного з найавторитетніших в Європі фахівців у галузі ЗМІ, - вирішувалися б швидше, професійніше і якісніше. «Такі дискусії в нашому середовищі повинні стати регулярними, – підкреслив Янніс Дарас. – Вони, без сумніву, підуть на користь і нашій професії, і спільній справі»...

Що ж стосується олімпійських перспектив стамбульського візиту, то вони не надто успішні – ніхто з чотирьох українських спортсменів (дві дівчини і двоє чоловіків) пройти відбір до Ріо-де-Жанейро не зумів. Ближче за інших до заповітної мети була киянка Ірина Ромолданова, яка поступилася в рівному півфіналі суперниці з Азербайджану. На жаль, на Олімпійських іграх в Бразилії наших тхеквондистів не буде. І це засмучує, адже з кожним роком даний вид спорту в Україні стає все популярнішим. Тут є над чим задуматися і серйозно попрацювати національній Федерації, щоб через чотири роки знову не опинитися в подібній ситуації ...

А завершити цей репортаж мені хочеться словами подяки керівникам AIPS Europe, Європейській федерації тхеквондо та Федерації спортивних журналістів Туреччини, які відмінно організували і провели стамбульський саміт. Відзначимо і такий приємний факт – на урочистому вечорі, присвяченому 40-річчю Європейської Асоціації спортивної преси, багато провідних спортивних журналістів Старого Світу були нагороджені цінними призами. Такі творчі зустрічі нам усім вкрай необхідні. І можна лише порадіти їх появі. Спасибі, колеги!

КиївСтамбулКиїв

Михайло Вєтров,
спецкор сайту АСЖУ

 


фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет
Livescore