ГоловнаНовиниВідбір на Євро-2024: Україна виходить до фіналу плей-оф

Відбір на Євро-2024: Україна виходить до фіналу плей-оф

21 березня, національна збірна України з футболу в межах півфіналу плей-оф кваліфікації Євро-2024 зіграла на шляху В у виїзному поєдинку проти команди Боснії і Герцеговини.

Цікаві факти

У своїх останніх 11-ти поєдинках на стадіоні «Біліно Поле» боснійці здобули шість перемог та зазнали пʼятьох поразок, включно з поразкою від України.  Різниця забитих і пропущених м’ячів — 12—15.

Протистояння на стадіоні «Біліно Поле» висвітлювали 78 акредитованих журналістів та 31 фотокореспондент.

Загалом на трибунах стадіону «Біліно Поле» в Зениці було близько 11 200 уболівальників. Власне 800 із них підтримували збірну України.

Зазначимо, що усього арена здатна вмістити 13 900 глядачів, але з огляду на безпекові заходи частину місць було заблоковано.

За безпеку та порядок безпосередньо на матчі відповідали 440 поліцейських, а також 300 представників приватної охоронної фірми.

Фото УАФ

Вчорашній поєдинок став третьою зустріччю команд в історії. У свіжому рейтингу ФІФА наш суперник, команда Боснії і Герцеговини, посідає 71-е місце. Збірна України — на 24-й сходинці.  У поєдинку дебютували одразу три гравці: захисник Максим Таловєров, а також півзахисники Володимир Бражко та Олексій Гуцуляк.

Склад команди

Стартовий склад збірної України: 23. Андрій Лунін, 16. Віталій Миколенко, 22. Микола Матвієнко, 13. Ілля Забарний, 2. Юхим Конопля, 17. Олександр Зінченко (к), 14. Володимир Бражко, 7. Георгій Судаков, 10. Михайло Мудрик, 20. Олександр Зубков, 11. Артем Довбик.

Запасні: 1. Георгій Бущан, 3. Богдан Михайліченко, 4. Максим Таловєров, 5. Сергій Сидорчук, 6. Микола Шапаренко, 8. Руслан Маліновський, 9. Роман Яремчук, 12. Анатолій Трубін, 15. Валерій Бондар, 18. Владислав Ванат, 19. Олексій Гуцуляк, 21. Олександр Тимчик.

Із тих футболістів, які перебувають у таборі збірної України, до заявки не потрапили Олександр Караваєв, Денис Попов, Олександр Піхальонок, Віктор Циганков та Данило Сікан.

Фото УАФ

Хід поєдинку

Перший тайм

Футбольні фанати розраховували на доволі простий прохід збірної України, але вже на старті поєдинку стало зрозуміло, що такі очікування не виправдаються. Перший тайм видався багатим на боротьбу як з боку підопічних Реброва, так і команди суперника. Синьо-жовті володіли м’ячем набагато більше, але це було єдине, що вдавалося.

Українці ніяк не могли знайти, як результативно прорвати щільну оборону боснійців. Непогано крізь захист вдавалося проходити Іллі Забарному. Як наслідок, один із його проривів приніс Україні дуже небезпечний стандарт. Щоправда, вдало використати його також не змогли. Вперед йшов і Матвієнко, але менш активно. Бражко й Миколенко страхували – вони робили це дуже якісно. Натомість під кінець тайму боснійці стали атакувати  гостріше.

Найкращий момент втратив Джеко, пробивши повз після хорошої комбінації, ще одного разу Конопля вчасно вибив м’яч під час корнера господарів. Цей епізод став наслідком кутового та скидки на дальню стійку, яку вже був готовий замикати Джеко. Загалом до перерви підопічні Сергія Реброва провели всього три удари – усі дальні, усі вкрай неточні, один з них вдало накрили.

Фото УАФ

Другий тайм

Сергій Ребров не провів жодної заміни у роздягальні. Гра від українців у другому таймі зовсім не змінилася у кращій бік. Синьо-жовті на старті провели кілька непоганих атак, але без результативного завершення. Натомість вже на 56-й хвилині змогли забити боснійці — м’яч після кутового вдало підхопив Дедич і виконав удар-простріл, після якого м’яч із допомогою рикошету від Матвієнка полетів під дальню стійку — (0:1). Лунін врятувати ситуацію не зміг. З метою утримання рахунку господарі закрилися на власній половині поля. Українці все ще намагалися зламати оборону суперника так само, як і в першому таймі.

Власне заміни пішли тільки з 76-ї хвилини, коли замість Зінченка вийшов Зубков. На полі також з’явились Гуцуляк і Маліновський. Ще через 5 хвилин Сергій Ребров пішов ва-банк, випустивши до Довбика ще й Яремчука – він замінив Бражка. Переламати хід гри вдалося на 85-й хвилині, зрівнявши рахунок. Маліновський розвернув контратаку, віддавши пас Мудрику, який помітив ривок Коноплі по вільному правому флангу. Простріл Юхима на 11 метрів замкнув свіжий Яремчук, який прошив голкіпера у дотик — (1:1).

Фото УАФ

А на 88-й хвилині збірна України вийшла вперед. Миколенко обігрався з Мудриком на власній половині й віддав на хід Яремчуку по флангу. Згодом Роман виконав точну подачу до центру штрафного – там опинився Довбик. Артем головою замкнув у дальній нижній — (1:2).

У підсумку підопічні Реброва здобули перемогу в надважкому поєдинку в Зениці — 2:1.

Фото УАФ

Тепер українці розіграють путівку на Євро-2024 зі збірною Ісландії, яка в іншому півфіналі пройшла Ізраїль.

Матч відбудеться 26 березня на стадіоні «Тарчинський Арена Вроцлав» у польському Вроцлаві й розпочнеться о 20:45 за місцевим часом (о 21:45 за Києвом).

Плей-оф Ліги націй/відбору Євро-2024

Шлях А

Півфінали

21.03.2024

Польща — Естонія — 5:1 (1:0)

Голи: Франковський (22), Зелінський (50), Пйотровський (70), Метс (73, автогол), Шиманський (76) — Веткал (78). На 27-й хвилині вилученийПаскочі (Е).

Уельс — Фінляндія — 4:1 (2:1)

Голи: Брукс (38), Вільямс (38), Джонсон (47), Джеймс (86) — Пуккі (45).

Ізраїль — Ісландія — 1:4 (1:2)

Голи: Захаві (31, з пенальті) — Гудмундссон (39, 83, 87), Траустасон (42). На 80-й хвилині Захаві (Ізр) не реалізував пенальті. На 73-й хвилині вилучений Ревіво (Ізр).

Боснія і Герцеговина — Україна — 1:2 (0:0)

Голи: Матвієнко (56, автогол) — Яремчук (85), Довбик (88).

Грузія — Люксембург — 2:0 (1:0)

Голи: Завзівадзе (40, 63). На 58-й хвилині вилучений Шано (Л).

Греція — Казахстан — 5:0 (4:0)

Голи: Бакасетас (9, з пенальті), Пелкас (15), Йоаннідіс (37), Курбеліс (40), Тапалов (85, автогол).

Фінал

26.03.2024

Грузія — Греція (19:00)

Результати жеребкування фінального турніру Євро-2024

Група А: Німеччина, Шотландія, Угорщина, Швейцарія.

Група В: Іспанія, Хорватія, Італія, Албанія.

Група С: Словенія, Данія, Сербія, Англія.

Група D: переможець плей-оф Шляху А, Нідерланди, Австрія, Франція.

Група Е: Бельгія, Словаччина, Румунія, переможець плей-оф Шляху В.

Група F: Туреччина, переможець плей-оф Шляху С, Португалія, Чехія.

Нагадаємо, що чемпіонат Європи триватиме із 14 червня до 14 липня 2024 року. Матчі прийматимуть Берлін, Дортмунд, Дюссельдорф, Гамбург, Гельзенкірхен, Кельн, Лейпциг, Мюнхен, Франкфурт-на-Майні та Штутгарт.

Катерина Бондаренко, студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, членкиня АСЖУ