ГоловнаНовиниЗ Днем Державного Прапора!

З Днем Державного Прапора!

23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

Свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Серед прапорів Київської Русі переважав червоний колір – найбільш зручний для сигналізації під час бою. Однак національний (державний) прапор у його сучасному розумінні, можна вважати, з’явився під час існування козацької держави. Найвідоміший із гетьманських прапорів пов’язують з ім’ям Богдана Хмельницького (він був білого кольору). Поєднання синього і жовтого кольорів на національному прапорі можна спостерігати з середини ХІХ ст.

У час «весни народів» 1848 року Головна руська рада проголосила загальноукраїнським гербом старовинний герб князів Романовичів. Львівські землі та Руське воєводство зображали золотого лева, що спирається на скелю, на блакитному тлі. В той самий час згідно з геральдичними звичаями усталилися поєднання жовтої та синьої смуг на прямокутному полотнищі.
Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.

Нині наш синьо-жовтий стяг знову є символом боротьби України за свою Свободу та Незалежність!

Державний прапор – це символ нашої Перемоги на ганебними російськими окупантами, які посміли ступити своїм брудним чоботом на нашу святу землю. Тож знайдуть вони вічний спокій у цій землі.
Слава ЗСУ! Слава Україні! З Днем Прапора!!!

(Інформація про історію Державного прапора України – «Укрінформ»)

Популярні новини