ГоловнаНовиниМаленькі футболісти Спеціальної Олімпіади України виведуть на поле гравців команд Прем’єр-ліги

Маленькі футболісти Спеціальної Олімпіади України виведуть на поле гравців команд Прем’єр-ліги

13-15 жовтня 2017 року, в рамках 12 туру Української Прем’єр-ліги, юні футболісти Спеціальної Олімпіади України з гордістю вийдуть на футбольні поля разом з командами Прем’єр-ліги, щоб відчути себе членами єдиної великої футбольної родини.

Спеціальна Олімпіада України – всеукраїнська громадська організація інвалідів, яка демонструє нашому суспільству можливості та досягнення людей з відхиленнями у розумового розвитку як спортсменів і як членів суспільства, змінює на краще їх життя за допомогою спортивних тренувань і змагань. 

Футбол є одним із найпопулярніших видів спорту Спеціальної Олімпіади Європи/Євразії з 33 офіційних олімпійських видів, котрим займаються 133 000 осіб з відхиленнями інтелектуального розвитку в 58 країнах. Минулого року на Чемпіонаті Європи з футболу Спеціальної Олімпіади українська команда завоювала бронзові медалі, а на Всесвітніх Літніх Іграх 2011 в Афінах, команда Спеціальної Олімпіади України виборола золоті медалі.

Посланцями футболу Спеціальної Олімпіади в світі є зараз зірки футболу Дені Алвес (Dani Alves), Жанлуї Буфон (Gianluigi Buffon), Роберт Левандовскі (Robert Lewandowski) та колишні футбольні лідери Christian Kerembeu, (гравець збірної Франції 1992-2002,чемпіон світу), Пеле і Kaka (знамениті бразильські футболісти), Osvaldo “Ossie” Ardiles (знаменитий аргентинський футболіст), Kevin Keegan (знаменитий англійський футболіст), а також кращі тренери світу Пеп Гвардіола (Pep Guardiola) і Жюльєн Лопетегу (Julen Lopetegui).

Спеціальна Олімпіада (СО) – це міжнародна благодійна організація, що проводить тренування та змагання з 33 видів спорту для дітей та дорослих з відхиленнями у розумовому розвитку по всьому світі. СО була заснована 1968 року сестрою президента США Дж.Кеннеді пані Юніс Кеннеді-Шрайвер і охоплює зараз близько 4,5 мільйони спортсменів у 170 країнах світу. Тепер загальновизнано, що систематичне зайняття спортом сприяє покращенню розумової діяльності людей, які мають відхилення у розумовому розвитку. Крім того, СО допомагає соціально адаптуватися у суспільстві, зрозуміти свою гідність та рівність, а членам суспільства – відчути свою відповідальність перед людьми з обмеженими можливостями.

У світі Рух Спеціальної Олімпіади спрямований на створення світу, який приймає та поважає кожну людину незалежно від особливостей її розумового чи фізичного розвитку, – світ інклюзії та взаємної поваги.

Спеціальна Олімпіада України (СОУ) існує з 1994 року, зареєстрована як громадська організація у 2002 році, має акредитацію Міжнародної СО, договір з НОК, провідними національними федераціями з видів спорту та МОН України. СОУ проводить тренування і змагання впродовж року з 16 видів спорту для більш як 16 тисяч спортсменів в 21 регіоні країни, надаючи їм постійну можливість вдосконалювати свою фізичну форму, отримувати відчуття радості і гідності та розділяти їх із рідними, друзями та іншими членами суспільства.

Докладніше про Спеціальну Олімпіаду України – www.specialolympics.org,ua

Докладніше про Міжнародну Спеціальну Олімпіаду – www.specialolympics.org

Андрій Підварко,

виконавчий директор СОУ

 

Популярні новини