ГоловнаЛауреати АСЖУКоманда року: Збірна України з веслування на байдарках і каное

Команда року: Збірна України з веслування на байдарках і каное

Українські каноїсти та байдарочники під керівництвом дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана здійснили цього року справжній фурор! Спортивні ЗМІ періодично рясніли повідомленнями про яскраві тріумфи наших веслувальників. В опитуванні Експертної Ради АСЖУ веслярі на 10 балів випередили основних конкурентів – національну команду з боротьби, яка привезла з Олімпіади аж чотири медалі – саме завдяки тому, що, крім Ігор, вражали перемогами на усіх трьох головних змаганнях року.

Олімпійський рік для збірної України з веслування на байдарках і каное вийшов, напевно, найкращим у її пострадянський період. Дивіться самі: 39 медалей на великих міжнародних змаганнях, найкращі в історії виступи на чемпіонатах Європи й світу, зокрема перші золоті медалі в олімпійських видах  жіночого  каное і чоловічій байдарці на світовій першості. І, звісно, ж вінець  переможного сезону – дві медалі у Токіо-2020.

Кажучи про творців найбільших тріумфів року, варто окремо відзначити Миколу Мацапуру. Старший тренер збірної з каное не лише привів до найвищих досягнень у кар’єрі найяскравішу зірку цього року у жіночому спорті України Людмилу Лузан. Разом з Юрієм Чебаном Микола Іванович підготував екіпаж Лузан та Анастасії Четверікової, які здобули олімпійське «срібло», а ще стали чемпіонками світу та бронзовими призерками Європи.

Не можна не згадати й про старшого тренера байдарочників Миколу Кремера, під керівництвом якого наша четвірка здобула «золото» чемпіонату світу-2021 (перша медаль в олімпійському виді для байдарочників у пострадянський період), а екіпаж Олега Кухарика та Дмитра Даниленка стали срібними медалістами цьогорічного  чемпіонату Європи.

Ще одна знакове досягнення року – перемога на світовій першості четвірки українських каноїстів на 500 метрів –  на рахунку тренерського дуету Сергія Безуглого та Романа Будза.

А згуртував, мотивував й націлив усю національну команду на досягнення історичного результату ніхто інший, як її головний тренер – дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан. Легендарний атлет виявив нові грані свого таланту на тренерській ниві, створивши «Команду року», і року не звичного, а олімпійського.

Сам Чебан неодноразово підкреслював у  своїх інтерв’ю, що успіх збірної – це результат роботи не окремих спортсменів і тренерів, а всіх, хто працює на результат: від головного тренера до лікаря, масажиста й співробітника пресслужби ФКУ. Усі їхні зусилля повинні бути спрямовані  на якісну роботу та переможний результат команди. І вимоги Володимировича, як з повагою називають спортсмени головного тренера, до кожного члена збірної високі. Тому, певно,  й результат, який показала веслувальна дружина в олімпійському році, саме такий.

У кар’єрі  Чебана-атлета найкращими були саме олімпійські роки. Коли перебуваєш  поруч з такою людиною, автоматично заряджаєшся на максимум і віддаєш найбільше саме тоді, коли потрібно. Як наслідок, наприкінці року збірна України з веслування на байдарці і каное святкує перемогу у престижній номінації «Команда року».

Номінація «Команда року-2021»

Підсумки голосування Експертної Ради АСЖУ:  

  1. Збірна України з веслування на байдарках і каное – 30 (балів)
  2. Збірна України з боротьби  – 20
  3. Збірна України з футболу  – 13
  4. Збірна України з  артистичного  плавання – 2
  5. Збірна України з баскетболу (жінки) – 1

ПІДСУМКИ ВЕСЛУВАЛЬНОГО СЕЗОНУ 2021 РОКУ

На 7-ми великих міжнародних змаганнях українські веслувальники вибороли 10 золотих, 11 срібних і 18 бронзових медалей, зокрема в олімпійських видах – 17 (5-6-6), в неолімпійських – 22 (5-5-12).

Перше місце в списку мультимедалістів 2021-року посіла володарка срібної та бронзової медалей Олімпійських ігор каноїстка Людмила ЛУЗАН (Полтавська), яка 13 разів підіймалася на п’єдестал: 5 разів на вищу сходинку (3 рази в С2-500, 2 – С1-500), 4 рази ставала срібною призеркою (2 – С1-200, 1 – С1-500, С2-500) і також 4 рази бронзовою (2 – С2-200, по 1 – С2-200, С4-500).

Другу сходинку на цьому почесному п’єдесталі посіла напарниця Людмили по олімпійському екіпажу Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська) – 9 (3-2-4). Замкнув нашу призову трійку байдарочник Дмитро ДАНИЛЕНКО (Вінницька) – 5 (2-2-1), причому він єдиний в збірній України, хто став в цьому році дворазовим чемпіоном світу (по 1-му разу серед молоді і серед дорослих).

Цікаво, що вся трійка лідерів здобула медалі у всіх класах човнів: одиночці, двійці і четвірці.

Всього 3 і більше нагород на міжнародних стартах завоювали 10 українських веслувальників.

Найбільш медальний вид цього сезону, і це не стане ні для кого великим відкриттям, жіноча «каное-двійка, 500 м» – 6 медалей. Чотири нагороди завоював наш топ-екіпаж Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, ще дві – юніорський екіпаж Ксенія РОМАНЧУК/Тетяна СМИЛОВЕНКО.

РЕКОРДИ

Відразу на трьох великих стартах були показані рекордні результати в історії: на чемпіонаті Європи (8 медалей – 2-2-4), на чемпіонаті світу (5 – 3-1-1) і на чемпіонаті світу з марафону (4 – 2-0-2).

Популярні новини