ГоловнаНовиниНОК України урочисто відзначив своє 30-річчя

НОК України урочисто відзначив своє 30-річчя

11 вересня Національний палац мистецтв «Україна» на кілька годин перетворився на справжній олімпійський небосхил, де сяяли зірки світового масштабу на чолі з президентом Міжнародного Олімпійського Комітету Томасом Бахом.

Разом з уславленими спортсменами привітати Національний олімпійський комітет з 30-річницею створення завітав Президент України Володимир Зеленський.

«Сьогодні святкує вся Україна, бо в ній важко знайти куточок, який не виховав би чемпіона, призера чи учасника Олімпійських ігор», – сказав Президент і закликав віддати належне всім олімпійцям, які народилися в нашій країні.

За визначний особистий внесок у розвиток олімпійського руху, утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму, популяризацію масового спорту та спорту вищих досягнень Володимир Зеленський вручив Томасу Баху Орден Ярослава Мудрого IV ступеня.

Головний олімпієць світу подякував за високу відзнаку та відзначив славні традиції олімпійського спорту нашої країни:

«Дуже приємно повернутися до Києва, щоб разом відзначити 30-річчя Національного олімпійського комітету України. Протягом цих років НОК України демонструє свою непохитну відданість збереженню олімпійського духу в серцях українського народу. Під великим керівництвом Сергія Бубки ви продовжуєте популяризувати роль спорту в країні, надихати молоде покоління, доставляючи радість спорту багатьом людям своїми чудовими ініціативами. Вдячний за 30 років дружби та спортивних досягнень. Дякуємо, що ви є важливим і надійним членом світової Олімпійської родини».

Томас Бах відзначив високу роль і вагомий внесок Олімпійської родини України у розвиток світового олімпізму і вручив президенту Національного олімпійського комітету Сергію Бубці нагороду президента МОК «Вище тільки небо» на знак визнання відданості спорту та його цінностям. 

«Ця нагорода належить усій Олімпійські сім’ї України! Без жодного з вас – людей, які роблять нашу країну спортивною, успішною та непереможною – ми не досягли би таких висот. Низький уклін та глибока вдячність усім спортсменам і тренерам, ветеранам спорту, лікарям та масажистам, фахівцям спорту, представникам української діаспори, науковцям, спонсорам та партнерам, журналістам, урядовцям, депутатам, представникам влади, усім, хто любить і підтримує спорт – за ці насичені, продуктивні та історичні 30 років!», – підкреслив Сергій Бубка, висловивши щирі слова вдячності за постійну підтримку керівнику МОК Тoмасу Баху і подякувавши за особливе ставлененя до спорту та важливі ініціативи щодо його розвитку Президенту України Володимиру Зеленському.

Після офіційної частини на всіх гостей чекала яскрава концертна програма за участю зірок вітчизняного шоу-бізнесу, яка лаконічно поєднувалась з яскравими відео миттєвостями олімпійських перемог 30-річної історії та цікавими спогадами зі сцени видатних олімпійців-героїв тих подій.

Учасники заходу, серед яких, зокрема, керівники Кабінету Міністрів на чолі з Денисом Шмимгалем, Верховної Ради України, обласних державних адміністрацій, представники спортивної громадськості, мали змогу переглянути фотовиставку найяскравіших спортивних миттєвостей за 30-річчя, а також ознайомитись з книгою «Золота Атланта», ініціатором видання якої стала Олімпійська чемпіонка Ігор-1996 Лілія Подкопаєва.

Прес-служба НОК України

Популярні новини