ГоловнаНовиниТри українки - у фіналі стрибків у висоту

Три українки – у фіналі стрибків у висоту

Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Ірина Геращенко успішно взяли кваліфікаційну висоту – 1,95 м

Змагання зі стрибків у висоту розпочалися з кваліфікації – на старт вийшла 31 спортсменка. Для виходу до фіналу потрібно було показувати кваліфікаційний норматив (1.95 метра) або ж входити у топ-15 найкращих (якщо 12 атлеток не виконають норматив).

Кваліфікація у жіночих стрибках у висоту вийшла, ймовірно, найбільш конкуретною серед усіх легкоатлетичних стартів у Токіо-2020. Кваліфікаційний норматив подолали не кілька спортсменок, а одразу 14 (!), а на висоті 1.93 м (за одну до нормативу) в секторі залишалася 21 спортсменка.

Українські стрибунки змогли у повному складі відібратися до фіналу – усі три атлетки взяли планку на висоті 1.95 метра!

Кваліфікація розпочалася на висоті 1.82 м – її пропускала Магучіх, а Геращенко та Левченко взяли з першої спроби. Далі була 1.86 м, яку всі українки взяли з першого стрибка. На висоті 1.90 м Ярославі Магучіх треба було стрибати двічі (одна невдала спроба), а Юлія та Ірина впоралися з першого разу.

На наступній планці – 1.93 м – ситуація була протилежною: Магучіх з першого разу стрибнула, Левченко та Геращенко – з другого. Вирішальною стала висота 1.95 метра: Ярослава Магучіх стрибнула з першої спроби. Ірина Геращенко та Юлія Левченко змогли теж підкорити планку, але з третьої спроби!

Перелік фіналістів, які взяли висоту 1 метр 95 сантиметрів:

  • Перша спроба: Ярослава Магучіх (Україна), Нікола Макдермотт (Австралія), Марія Вуковіч (Чорногорія)
  • Друга спроба: Сафіна Садуллаєва (Узбекистан), Елеанор Паттерсон (Австралія), Морган Лейк (Велика Британія), Каміла Лічвінко (Польща), Марі-Лоуренс Юнгфляйш (Німеччина)
  • Третя спроба: Ірина Геращенко (Україна), Юлія Левченко (Україна), Вашті Каннінгем (США), Майя Нільссон (Швеція), Мірела Демірева (Болгарія), Марія Ласіцкене (ОКР)
  • Фінал жіночих стрибків у висоту відбудеться в суботу, 7 серпня. Початок змагань – о 13:35 за київським часом. Пряма трансляція – на Суспільне Спорт.
  • Україна – єдина країна, що буде представлена трьома спортсменками у фіналі жіночих стрибків у висоту.
  • На Олімпіаді-2016 в Ріо виступали теж три українки: Ірина Геращенко поділила 10 місце у фіналі, Юлія Левченко та Оксана Окунєва – вилетіли в кваліфікації.
  • З призерок Олімпіади-2016 в Токіо-2020 змагається лише болгарка Мірела Демірєва (п’ять років тому виграла “срібло”).

За матеріалами “Супільне-медіа”

Популярні новини