Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Разом із батьком на шляху до «золота»
22.02.2018
Разом із батьком на шляху до «золота»
Дебют українського скелетону на Олімпійських іграх – і одразу 12 місце. Лише 19 років – і вже у топ-50 кращих скелетоністів світу. 21 лютого, у рамках Офіційної фан-зони Олімпійських ігор, молода надія збірної України  Владислав Гераскевич разом із батьком і тренером Михайлом Гераскевичем дали першу прес-конференцію після приїзду з Пхьончхану. Гості поділилися враженнями від Олімпіади, розповіли, який він, загадковий скелетон, «зсередини» та які перспективи  розвитку цього спорту в нашій країні.
 
Розпочав зустріч ведучий, пожартувавши, що Влад повернувся з Південної Кореї зіркою, і, певно, його вже впізнають на вулиці. «Ні, не впізнають, адже на трасі я в шоломі, а по вулиці ходжу без нього» – жарт юного олімпійця у відповідь, і на такій позитивній ноті тривав весь діалог. 
 
Олімпійське містечко у нашого скелетоніста залишило незабутні  враження. І ця захоплива атмосфера компенсувала не надто сприятливі для проживання умови – «як на будівництві». Дуже відчувалася підтримка українців. Батько (теж у минулому олімпієць-бобслеїст) доповнив, що з Владом у Пхьончхані охоче спілкувалися, адже молодий спортсмен добре володіє англійською.  «Наші північні сусіди часто жаліються, що інші олімпійці не хочуть з ними спілкуватися. Звісно, мало хто знає російську, а англійською вони не розмовляють», – пояснює Михайло Гераскевич. 
 
Як і бобслей, скелетон – доволі дорогий вид спорту. Щодо фінансування батько-тренер зазначив: значну частину витрат покрило Міністерство молоді та спорту України. А чи доступний сьогодні такий екзотичний вид спорту для простих українців – питання риторичне. Та батько з сином все-таки бачать перспективи розвитку дисципліни – як от, у будівництві невеликих треків, де займатимуться діти, а найталановитіших – відправляти тренуватися на світові естакади. Сам Владислав готується до змагань у Латвії на гроші із сімейного бюджету.
 
Скелетоном Влад займається всього 4 роки. До того були бокс, бойове самбо, хіп-хоп. Останній, за словами олімпійця, зараз допомагає під час спусків – у відчутті ритму , свого тіла та скелетону. Перший виступ на Олімпіаді, перший і наймолодший скелетоніст – і одразу стає 12-м, тепер головна мета батька та сина – «золото» Пекіна. Секретом власного успіху спортсмен вважає невтомні тренування , допомогу латвійської збірної й «може, десь талант до скелетону». 
 
А от тренер скромного хлопця не приховує гордості за сина. Адже Влад не лише вдало представляє Україну на міжнародних змаганнях, а й добре вчиться в університеті, не має жодного «хвоста». 
 
Наостанок Михайло Гераскевич прокоментував чутки щодо пропозицій Владиславу та ймовірності зміни громадянства: «Не Владу, а мені надходили пропозиції від англійської юніорської збірної. Слина у них давно тече, бо юніори представлені лише двома дівчатами. Та ми хочемо, щоб на всіх змаганнях, де Влад посяде першу сходинку, лунав гімн України й підіймався жовто-блакитний стяг.» 
 
Оксана Турчинська, 
магістрантка «спортивної журналістики»
Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка
 
 
 

фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore