14 червня, у п’ятницю, матчем Німеччина-Шотландія на стадіоні «Арена» в Мюнхені стартує чемпіонат Європи з футболу-2024.
Цей красень-стадіон побудували за рекордні 2 з половиною роки за 340 мільйонів євро і офіційно відкрили у травні 2005 року.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_10-1024x520.jpg)
Швейцарське архітектурне бюро Herzog & de Meuron з Базеля здивувало світ своїми фірмовими рисами – мінімалізмом та використанням експериментальних матеріалів. «Надувний човник», «Надувна подушка», «Шина» чи навіть «НЛО» називають стадіон мешканці Мюнхена.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_4-1024x673.jpg)
Фасад стадіона складається з майже 3 тисяч фторопластових подушок завтовшки усього в 0,2 мм, які розтягує закачане всередину повітря. Зсередини подушки підсвічують 330 тисяч LED-ламп червоним, синім та білим кольором. В ясну місячну ніч світло від стадіона видно навіть в австрійських Альпах, тобто за добрих 75 кілометрів.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_3-1024x629.jpg)
Стінки-подушки стадіона ніколи не мили: усю роботу виконує дощ і вітер.
Розмір поля стадіона 68 m x 105 m, на його семи поверхах спостерігатимуть за грою 66 тисяч глядачів.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_9-1024x683.jpg)
Перед входом до стадіону, за скульптурою зірки футбольного клуба «Баварія» Гердом Мюллером, нещодавно встановили величезну копію м’яча турніру, зображення якого, без перебільшення, розлетиться мільйоними тиражами по всьому світу.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_2-1024x683.jpg)
Збірна України 17-го червня на цьому стадіоні розпочне свою боротьбу за найважливіший європейський трофей у протистоянні зі збірною Румунії. Роздягальні, душові і масажні кімнати готові прийняти українську збірну.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_7-1024x646.jpg)
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_6-1024x651.jpg)
46 телевізійних камер буде встановлено навколо ігрового поля і ще одна працюватиме на гвинтокрилі над стадіоном. Понад 1000 фотографів, теле-радіо журналістів і репортерів зі всього світу висвітлюватимуть хід цього матчу.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/arena-munich_8-1024x570.jpg)
Олександр Бутенко, член АСЖУ та AIPS