ГоловнаНовиниВітаємо, президенте!

Вітаємо, президенте!

 

7 лютого в Римі завершився 43-й Конгрес УЄФА, у рамках якого відбулися вибори до виконавчого комітету союзу. Президент Федерації футболу України Андрій Павелко за підсумками голосування був обраний до оновленого складу Виконкому УЄФА на чотири роки. АСЖУ вітає Андрія Васильовича з обранням на цю відповідальну посаду і бажає йому успішної роботи на благо європейського та українського футболу! 

На 43-му черговому Конгресі УЄФА в Римі Александер Чеферін був одноголосно переобраний на посаду президента організації на період із 2019-го по 2023 рік. Президент ФФУ Андрій Павелко обраний до оновленого складу Виконкому УЄФА на чотири роки.
 
Нагадаємо, що Федерація футболу України була серед перших національних асоціацій, які підтримали кандидатуру Александера Чеферіна на посаду президента Союзу європейських футбольних асоціацій.
 
У своїй промові після обрання Чеферін заявив: «Протягом наступного терміну повноважень ми будемо разом працювати над тим, щоб європейський футбол залишався єдиним, щоб європейський футбол був заснований на повазі, поважав інших і користувався повагою, щоб європейський футбол продовжував демонструвати солідарність і дарувати надію».
 
«Повага, надія й солідарність залишаються центральними елементами нашої стратегії, і ми збільшимо зусилля для розвитку футболу в кожній країні, приділяючи ще більшу увагу масовому й дитячо-юнацькому футболу, а також освіті», — підкреслив президент УЄФА.
 
На конгресі була представлена нова стратегія УЄФА «Разом заради майбутнього футболу». Вона охоплює 2019—2024 роки й була розроблена в результаті консультацій із національними асоціаціями, лігами, клубами й організаціями, що представляють інтереси футболістів.
 
Стратегія зберігає вірність ключовим цінностям УЄФА як органа управління європейським футболом. Найближчі п’ять років УЄФА продовжить втілювати в життя прогресивні ініціативи й програми. У новій стратегії УЄФА є чотири стовпи: футбол, довіра, спортивна боротьба й процвітання.
 
Також Чеферін розповів присутнім, що протягом наступних шести місяців європейський футбольний союз запустить власну платформу технології OTT.
 
Що стосується виборів до Виконавчого комітету УЄФА, то француженка Флоранс Ардуен була переобрана на чотирирічний термін. Також членами виконкому на наступні чотири роки були обрані:
 
Шандор Чаньї (Угорщина) — 49 голосів;
Луїс Рубіалес (Іспанія) — 47 (новий член);
Давор Шукер (Хорватія) — 47;
Фернанду Гомеш (Португалія) — 45;
Єспер Меллер-Крістенсен (Данія) — 40 (новий член);
Арманд Дука (Албанія) — 36 (новий член);
Андрій Павелко (Україна) — 27 (новий член).
 
Не набрали достатньої кількості голосів:
Борислав Михайлов (Болгарія) — 25;
Ельведін Бегич (Боснія і Герцеговина) — 15.
Кайрат Боранбаев (Казахстан) зняв свою кандидатуру перед виборами.
 
Нагадаємо, що кандидатуру президента ФФУ Андрія Павелка на виборах до Виконкому УЄФА підтримали чемпіон світу з боксу, мер Києва Віталій Кличко, президент НОК України Сергій Бубка, головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко, володар «Золотого м’яча»-1975 Олег Блохін та володар «Золотого м’яча»-1986 Ігор Беланов. Останні четверо були присутні на конгресі в якості почесних гостей.
 
Шандор Чаньї (Угорщина) замінив Григорія Суркіса (Україна) на посаді віце-президента УЄФА.
 
Вибори віце-президента ФІФА від британських асоціацій (Англії, Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу) з мандатом на 2019—2023 роки завершилися з наступними результатами:
Грег Кларк (Англія) — 37;
———————————————
Девід Мартін (Північна Ірландія) — 18.
 
Шляхом акламації був обраний один рядовий член Ради ФІФА з мандатом на 2019—2023 роки:
Райнхард Гріндель (Німеччина).
 
Шляхом акламації були обрані два рядові члени Ради ФІФА з мандатом на 2019—2021 роки:
Фернанду Гомеш (Португалія).
Георгіос Кумас (Кіпр).
 
Конгрес УЄФА ухвалив також наступні рішення:
Нассер Аль-Хелаїфі був затверджений як представник Асоціації європейських клубів (АЄК) у Виконавчому комітеті УЄФА;
Григорію Суркісу, який залишив посаду у Виконавчому комітеті УЄФА, було присвоєно звання почесного члена УЄФА;
були схвалені щорічний звіт УЄФА за підсумками сезону-2017/2018, фінансові підсумки сезону-2017/2018 і бюджет на сезон-2019/2020;
Петра Станонік-Бошняк, Томас Кейол, Поллі Хендфорд і Антоніо Гарсія Алькарас були затверджені як нові члени органів правосуддя УЄФА.
 
Наступний черговий Конгрес УЄФА пройде 3 березня 2020 року в Амстердамі.
 
https://ffu.ua/article/35787
https://ffu.ua/article/35792

Популярні новини