ГоловнаНовиниКиїв завжди радий гостям

Київ завжди радий гостям

У столиці України з великим успіхом пройшов 10-й міжнародний турнір з карате «Kyiv Open Cup».

У травневу пору цвітіння каштанів прекрасний і стародавній Київ, і могутній Дніпро, на берегах якого привольно розкинулося наше дивовижне місто. У гості до нас для участі в різних змаганнях завжди з радістю з’їжджаються люди з близького і далекого зарубіжжя, бо про українську гостинність уже давно ходять легенди. Ось уже 10-й рік поспіль клуб «Сьогун», а з недавніх пір і Українська федерація карате, проводять у столиці міжнародний турнір «Відкритий кубок Києва». Від сезону до сезону він стає все масштабнішим, цікавішим, привабливішим як для учасників, так і для самого міста, яке святкує в цей час прекрасну пору свого чергового ювілею.

Ось лише кілька цифр, котрі підтверджують цю думку. На 10-й турнір, що проходив 19 травня в спорткомплексі КПІ, приїхало 830 спортсменів з 65 команд / клубів Білорусі, Молдови, Росії та України. Змагання проводилися з ката і куміте для дітей (від 8 років), юніорів та дорослих, чоловіків і жінок. Мали вони особистий і командний характер. Для порівняння в минулому турнірі на татамі виходило близько 700 атлетів з 56 колективів.
Що особливо радує, так це участь у Кубку Києва практично всіх найсильніших на сьогодні каратистів країни, включаючи і членів національної збірної, які всього за кілька днів до нього повернулися з Угорщини з континентальної першості. Лише чемпіонка Європи-2013 Аніта Серьогіна з іллічівського клубу «Катана» вирішила взяти короткий перепочинок після супернапряженних боїв у Будапешті.

Сам турнір, його організація і проведення, на мій погляд, були бездоганні. А його спортивна складова, найвища конкуренція в усіх вікових категоріях і вагах заслуговують бути відзначеними особливо – у національному масштабі подібних змагань у нас поки що більше немає. Докладніше про увлекательнейших змагання, які проходили весь недільний день на шести татамі, його результати можна дізнатися на сайтах самого турніру (www.karate-do.com.ua), клубу «Сьогун», УФК і ряду інших електронних ЗМІ. Відзначу й такий приємний факт, як повну пряму трансляцію 10-го міжнародного турніру «Kyiv Open Cup» в інтернеті в режимі он-лайн. Йдемо вперед, друзі!

Кого цікавить цей вид спорту, напевно побував 19 травня в гостинному спортивному комплексі Київського політехнічного інституту. Або ж спостерігав за ходом ювілейного турніру з інтернету. Це позбавляє мене від необхідності докладного опису всього, що відбувалося в залі. А подивитися, повірте мені, дорогий читачу, тут було на що і на кого. Як у боях серед початківців дітей, так і в поєдинках дорослих атлетів, чий досвід, майстерність і досягнення високо цінуються на міжнародній арені. Серед найбільш яскравих і успішних спортсменів «Відкритого кубка Києва» я б виділив: в ката – одеситку Ганну Крещенко (клуб «Окінава») та киянина Олексія Чижова («Сен-бін»); в куміте – братів Горуна зі Львова Станіслава (- 75) і Ярослава (- 84) (обидва «Юніон»), їх земляків і одноклубників Олександра Хахула (- 67), Олега Филиповича (- 60), Іллю Нікуліна (- 75), киян Віталія Семенцова («Чемпіон», – 60) , Івана Ямбуренко та Андрія Коваля (обидва «Сьогун» – 57), чернівчаніна Євгена Мотовиліна («Тай-сен», + 84), москвича Ельхана Ескандерова (+ 84), харків’янина Рудика Сагрунова («Ваграм», + 84) та киянина Артема Воха («Сьогун», + 84), а серед дівчат – киянку Жанну Мельник («Сьогун» – 55), львів’янку Анастасію Брилко («Шкільна ліга», – 55), одеситку Анжеліку Терлюгу («Ніка», – 61) , москвичку Інгу Шерозію («Альфа», + 61), одеситку Ірину Зарецьку («Ніка», + 61).

Чудово й те, що в рамках турніру пройшли поєдинки спортсменів-інвалідів (глухих). Кращими в ката і куміте тут були представники клубів «Чемпіон», «Вадо-кай», «Ваграм».
І звичайно особливу радість численні глядачі отримали від виступу дітей, чий вік коливався від 8 до 16 років. Скільки ж емоцій, сліз радості і прикрощів випробували (испытали) учасники, їхні тренери, батьки та просто шанувальники карате, що заповнили трибуни палацу спорту одного з кращих вузів України!

Кращого командного результату за підсумками захоплюючих змагань домоглися каратисти львівського клубу «Юніон». Їм і було вручено президентом УФК та клубу «Сьогун» Сергієм Левчуком головний приз турніру красивий Кубок. На другому і третьому місцях влаштувалися київський клуб «Сьогун» і мінський «Кофукан».

Усього один день проходив наш травневий турнір, який приніс абсолютно всім справжнє задоволення і насолоду! Спасибі його організаторам – Українській федерації карате і клубу «Сьогун», спонсорам і, зрозуміло, каратистам – від найменших до серйозних і досвідчених бійців, що показали характер, майстерність і волю до перемоги. Карате стає все популярнішим і привабливішим в Україні. І це, мабуть, головний і дуже приємний підсумок 10-го ювілейного міжнародного турніру «Kyiv Оpen Сup».

Михайло Волобуєв,
президент АСЖУ,
член НОК України,
головний редактор сайту АСЖУ

Фото Ігоря Сахацького

попередня статтяМи пишаємося тобою, Аніто!
наступна статтяЖодного дня без старту!

Популярні новини