ГоловнаНовиниПІДСУМКИ СПОРТИВНОГО 2011 РОКУ

ПІДСУМКИ СПОРТИВНОГО 2011 РОКУ

З чудовим фільмом Ельдара Рязанова «Карнавальна ніч», який в останні дні грудня все частіше демонструють на різних телеканалах, багато людей в Україні та за її межами пов’язують стрімке наближення Нового року. А значить приходить пора підбивати підсумки року, що минає.

Із задоволенням відзначаємо, що 2011 спортивний рік подарував усім нам багато радісних миттєвостей і яскравих перемог, пам’ятати про які ми будемо ще дуже довго. Вони назавжди увійдуть в славну історію українського спорту, який разом з усією країною відзначає 20-річчя незалежної держави.

Йдеться, насамперед, про виступи на чемпіонатах світу і Європи, етапах Кубків світу, інших великих і відповідальних міжнародних стартах українських боксерів і легкоатлетів, майстрів сучасного п’ятиборства й фехтування, дзюдоїстів і важкоатлетів, веслувальників і біатлоністів, плавців і шахістів, представників ряду інших видів спорту. Ми маємо тут багато призерів, включаючи і чемпіонів, що вселяє надію на успіх на стартах лондонської Олімпіади.

Однак головним досягненням 2011 спортивного року для України, на наш погляд, є те, що спільними зусиллями нам вдалося зберегти у себе в повному обсязі фінальний турнір футбольного чемпіонату Європи «Євро-2012». І головна заслуга в цьому належить президенту країни Віктору Януковичу, уряду України, керівництву спортивної галузі та Федерації футболу, а також місцевому Оргкомітету «Євро-2012». І, звичайно ж, особливої подяки заслуговують будівельники, які в суперкороткі терміни зуміли звести нові сучасні стадіони, створити інфраструктуру для успішного проведення турніру вищого рівня. Нам є чим тут пишатися. І можна не сумніватися – це тільки початок!

З гарним настроєм проводжають 2011 рік і спортивні журналісти України. Нам він запам’ятався численними змаганнями різного рівня – від чемпіонатів світу до шкільних баталій, а також щоденною напруженою роботою у своїх редакціях. Імена кращих з найкращих ви знайдете в наших традиційних номінаціях творчого конкурсу «АСЖУ-2011».

Для Асоціації спортивних журналістів України нинішній конкурс «Підсумки спортивного року» дванадцятий за рахунком. За традицією беруть участь в ньому колеги з України і члени АСЖУ, які живуть і працюють за кордоном. У нинішньому заході взяли участь 445 чоловік. Ось хто, на їхню думку, переміг у нашому конкурсі 2011 року.

«ТОП-десятка» кращих спортсменів України 2011 року:

 1. Вікторія Терещук (сучасне п’ятиборство)
 2. Володимир Кличко (бокс)
 3. Ольга Саладуха (легка атлетика)
 4. Василь Ломаченко (бокс)
 5. Артем Іванов (важка атлетика)
 6. Ольга Харлан (фехтування)
 7. Георгій Зантарая (дзю-до)
 8. Дмитро Кирпулянський (сучасне п’ятиборство)
 9. Віта Семеренко (біатлон)
 10. Олена Костевич (пульова стрільба)

Кращий тренер року – Дмитро Сосновський, головний тренер збірної України з боксу (Львів).

Краща команда року – збірна України з боксу, яка завоювала на чемпіонаті світу в Баку чотири золоті та одну срібну медалі. І стала найкращою на планеті в командному заліку.

ЛАУРЕАТИ
АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

КОЛЕКТИВНІ ПРИЗИ

 1. «Краще спортивне видання року» – журнал ФК «Шахтар» (Донецьк);
 2. «Краща газета року» – «Сегодня»;
 3. «Кращий журнал року» – «Олімпійська арена»;
 4. «Краща спортивна редакція телебачення» – ТРК «Глас» (Одеса);
 5. «Краща спортивна редакція радіо» – «Радіо Ера»;
 6. «Кращий спортивний відділ газети» – «МИГ» (Запоріжжя);
 7. «Найспортивніше місто України» – Львів;
 8. «Краща спортарена країни» – Київський Палац спорту;
 9. «Кращий проект року» – журнал «SWIM» (Київ);
 10. «Краща акція року» – 75-річний ювілей ФК «Шахтар» (Донецьк);
 11. «Краща прес-служба» – прес-служба Одеської обласної федерації баскетболу;
 12. «Краща обласна Асоціація» – Одеська АСЖ;
 13. «Краща спортивна книга року» – «Важка атлетика України 1895-2011 рр..» (Автори Василь Драга та Іван Лозовський).

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПРИЗИ

 1. Вища винагорода АСЖУ. Приз імені Ігоря Засєди – «За честь і достоїнство в спортивній журналістиці» – Валентина Пожилова (Київ), Аркадій Копеліович (Запоріжжя), Анатолій Косий (Дніпропетровськ);
 2. «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Анатолій Білоножко (Миколаїв), Микола Моторний («Сiльськi вiстi»), Іван Сайко (Київ);
 3. «Людина спорту» –Юрій Михайлович Нечаєв, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, начальник фізичної підготовки і спорту Київського військового округу (1966-1977 рр..), учасник Великої Вітчизняної війни.
 4. «За вірність спортивній журналістиці» –Олександр Двойнісюк (Миколаїв), Віктор Міняйло (Одеса), Дмитро Москаленко (Дніпропетровськ), Микола Пікула (Рівне), Олександр Фришко (Київ), Іван Яремко (Львів);
 5. «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Олександр Бєлєнький (“Робітнича газета”), Ігор Левенштейн («Экономические известия»), Руслан Мармазов (Донецьк); Лерник Мусаєлян (Одеса); Микола Несенюк (незалежний журналіст), Ігор Павленко (Запоріжжя);
 6. «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Дмитро Галико («Tochka.net»), Олександр Гливинський (Київ), Олена Гуц (ФК «Динамо», Київ), Олег Ізмайлов («Муніципальна газета», Донецьк), Сергій Розумяк (Миколаїв), Ігор Чемерис (незалежний журналіст);
 7. «Кращий фотокореспондент АСЖУ» – Андрій Деркач (Рівне);
 8. «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Микола Різник (Запоріжжя);
 9. «Приз журналістських симпатій» – Сергій Левчук – президент Української федерації карате (УФК);
 10. «Імена» – Борис Антонович Нартовський (1946-1995), кореспондент газет «Друг читача», «Україна молода», «Команда»; багаторічний завідувач редакцією спорту видавництва «Здоров’я». Автор 5 книг про спорт;
 11. «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» – Равіль Сафіуллін – голова Державної Служби молоді та спорту України; Сергій Бубка – президент НОК України.

Вручення нагород номінантам відбудеться в лютому 2012 року. Про дату і місце святкового вечора буде оголошено на сайті АСЖУ пізніше.

Правління АСЖУ

Скачать пресс-релиз (relis-laureats2011-rus.doc)

попередня стаття
наступна стаття

Популярні новини