Олімпійський рік завжди надзвичайно цікавий і важливий для всіх – спортсменів і тренерів, керівників спортивної галузі й олімпійського руху, багатомільйонної армії вболівальників і, звичайно ж, для спортивних журналістів. І 2004 рік, що минає, тому підтвердження. Він для України став не тільки знаковим, успішним, але й зайвий раз показав усьому світу справжні можливості і перспективи нашого спорту. Незважаючи на чималі складнощі, які переживає країна, вони лають надію з оптимізмом дивитися в майбутнє. І просто чудово, що олімпійський рік завершується для українського спорту блискучою перемогою на ринзі в Лас-Вегасі Віталія Кличко, який у жорсткому і завзятому бої відстояв звання чемпіона світу серед боксерів у суперважкій вазі за версією WВС, а також присудженням Андрієві Шевченко “Золотого м’яча”, як кращому футболісту Європи 2004 року!
У п’ятому конкурсі “Підсумки спортивного року”, проведеному Асоціацією спортивних журналістів України, взяло участь 647 членів АСЖУ. На їхню думку “ТОП десятка” найсильніших спортсменів країни в 2004 олімпійському році виглядає так:
- Яна Клочкова (плавання)
- Віталій Кличко (бокс)
- Юрій Білоног (легка атлетика)
- Андрій Шевченко (футбол)
- Ельбрус Тедеєв (вільна боротьба)
- Валерій Гончаров (гімнастика)
- Наталя Скакун (важка атлетика)
- Юрій Нікітін (батут)
- Ірина Мерлені (вільна боротьба)
- Олена Костевич (кульова стрільба)
Серед тих атлетів, хто не потрапив у “десятку”, але цілком міг опинитися в ній, чимало достойних імен – Василь Іванчук (шахи), Ігор Разорьонов (важка атлетика), Роман Гонтюк (дзюдо), Олена Красовська (легка атлетика), Георгій Леончук і Радіон Лука (вітрильний спорт), Андрій Сердинов (плавання), Олена Цигиця (гандбол), Ганна Безсонова (художня гімнастика), Віктор Смирнов (інвалідний спорт), Валентина Шевченко (лижі), Руслан Федотенко (хокей). Усього в анкетах згадувалися 58 чоловік.
Кращий тренер року – Леонід Ратнер (гандбол). На другому і третьому місцях – Володимир Тукмаков (шахи) і Ніна Кожух (плавання).
Краща команда року – жіноча збірна України з гандболу -бронзовий призер Олімпіади в Афінах. Чоловіча збірна України -чемпіон 36-ї шахматної Олімпіади – друга. А збірна України з футболу -третя.
ЛАУРЕАТИ АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ
- «Краще спортивне видання року» -“Спортивна газета”, “Команда”;
- «Краща газета року» – “Урядовий кур’єр”;
- «Кращий журнал року» – “Мой спорт”;
- «Краща спортивна редакція серед інформагентств» – Укрінформ;
- «Краща спортивна редакція телебачення» – ТРК “Київ”;
- «Краща спортивна редакція радіо» – радіо “Ера РМ”;
- «Кращий спортивний відділ газети» – “Донбасс” (Донецьк);
- «Найспортивніше місто України» – Київ;
- «Краща спортарена країни» — Національний спортивний комплекс “Олімпійський”;
- «Кращий проект року» – національний рекорд України з парашутного спорту в класі “Великі формації””;
- «Краща акція року» – естафета “Олімпійський вогонь у Києві”;
- «Краща прес-служба» – ФК “Динамо” (Київ);
- «За спільну і плідну працю» – НОК України;
- «Краща обласна Асоціація» – Запорізька.
- «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Валентина Пожилова (журнал “Україна”);
- «За вірність спортивній журналістиці» – Віктор Браницький (“Голос України”), Анатолій Волошин (“Спортивна газета”), Микола Рубан (“Мой спорт”), Сергій Клейцун (ТРК “Київ”), Іван Лозовський (“Панорама”, Винниця), Володимир Маєвський (“Правда Украины”), Ян Димов, Микола Нікішин (“Олимп”, Луганськ);
- «Людина спорту» – Сергій Бубка, член Ісполкому МОК;
- «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Анатолій Білоножко (“Николаевские новости”, Миколаїв), Богдан Білейчук (”МЕР”), Анатолій Косий (“Днепр вечерний”, Дніпропетровськ), Гаринальд Немировський (“Крымская правда”, Сімферополь), Юрій Работін (Одеса), Юрій Чернишов (Житомир), Іван Яремко (Львів);
- «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Людмила Мовчан (“Спортивна газета”), Олег Костенко (“Робоча газета”), Михайло Ревенко (Запоріжжя), Ілля Опанащук (Житомир), Андрій Малиновський (Донецьк), Галина Нечаєва (“Олімпійська арена”);
- «Кращий фотокореспондент» – Микола Бочок (“Команда’1) і Олександр Задирака (“Спорт-зкспресс” в Украине»);
- «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Олексій Маргієв (“Новий канал”), Анатолій Крисковець (“Правда Украиньї”);
- «Приз журналістських симпатій» – Сергій Демидов, директор НСК “Олімпійський”;
- «За краще висвітлення інвалідного спорту» – Юрій Щербак (Укрінформ);
- Кубок президента АСЖУ «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» – Олег Мартиновський, президент Федерації парашутного спорту України.