2003 РІК

Складний і дуже насичений передолімпійський сезон закінчився для країни на мажорній ноті – жіноча збірна з гандболу виборола на чемпіонаті світу у Хорватії четверте місце і завоювала право стартувати на Олімпійських іграх в Афінах. Це, на нашу думку. великий успіх як самих дівчат, їх наставника Леоніда Ратнера, так і всього гандболу України. Нарешті справдилася багаторічна мрія шанувальників чудової гри! Бажаємо лауреатам 2003 року піднятися в Афінах на п’єдестал пошани.
Узагалі 2003 рік багато в чому вийшов для українського спорту вдалим. Наші атлети достойно виступили в ряді чемпіонатів світу та Європи, Кубках світу, інших міжнародних змаганнях. Ми вже маємо 164 олімпійські ліцензії. Віримо, що обов’язково будуть і нові. Віднині у нас є свої чемпіонки світу у фехтуванні та важкій атлетиці, стендовій стрільбі. Як завжди на висоті була наша “золота рибка” Яна Клочкова, яка стала у Барселоні дворазовою чемпіонкою світу з плавання. І хоч були у наших спортсменів і прикрі невдачі (а як можна обійтися без них), ми з великою надією будемо чекати головні старти 2004 року Олімпійські ігри в Афінах. Сподіваємось, що у Греції атлети України виступатимуть гідно1
Уже вчетверте наприкінці сезону Асоціація спортивних журналістів України підбиває підсумки спортивного року. На думку членів АСЖУ (на сьогодні до Асоціації входять 850 чоловік) ось як виглядає “ТОП десятка” найсильніших спортсменів України 2003 року за результатами чемпіонатів світу, Європи, Кубків світу, інших міжнародних змагань. чемпіонатів і Кубків країни:

  1. Яна Клочкова (плавання)
  2. Володимир Лукашенко (фехтування)
  3. Наталія Скакун (важка атлетика)
  4. Наталія Конрад (фехтування)
  5. Ірина Мерлені (боротьба вільна)
  6. Віталій Кличко (бокс)
  7. Ганна Безсонова (художня гімнастика)
  8. Андрій Шевченко (футбол)
  9. Вікторія Чуйко (стрільба стендова)
  10. Артем Удачин (важка атлетика)
     

Дуже близькими до попадання в “ТОП десятку” були – Роман Володьков і Антон Захаров (стрибки у воду; до речі, вони – на 11-му місці), Іван Гешко, Жанна Блок, Юрій Білоног (легка атлетика), Ігор Червинський та Андрій Сердінов (плавання), Олег Венглинський (футбол), Олександр Захарук (боротьба вільна), Олена Мовчан (стрибки на батуті), Ольга Коробка (важка атлетика), Армен Варданян (боротьба греко-римська), Олег Машкін (бокс), Максим Хворост (фехтування), Олена Цигица (гандбол), Валентина Шевченко (лижі), Андрій Дереземля (біатлон).
Усього в новорічному опитуванні взяли участь 630 спортивних журналістів. В їхніх відповідях зустрічаються імена 66 атлетів.
Кращий тренер року – Леонід Ратнер (гандбол).
В останню мить він випередив головного тренера ФК “Дніпро1” Євгена Кучеревського та тренера Яни Клочкової Ніну Кожух (плавання). У них відповідно друге і трете місця. Неодноразово в анкетах зустрічалися імена Андрія Подковирова (баскетбол). Олексія Михайличенка (футбол). Усього ж були названі прізвища 15 осіб.
Краща команда року – жіноча збірна України з гандболу.
У цій номінації команда Леоніда Ратнера з відчутним відривом випередила такі відомі футбольні клуби, як “Динамо” (Київ) і “Шахтар” (Донецьк), баскетбольну команду з Маріуполя “Азовмаш”, збірну України з художньої гімнастики. Усього ж ми маємо тут 11 номінантів.

ЛАУРЕАТИ АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

 

КОЛЕКТИВНІ ПРИЗИ

  1. «Краще спортивне виданий року» – «Весь спорт», «Спортивна Київщина»:
  2. «Краща газета року» – «Факты»;
  3. «Кращий журнал року» – «Хlіfе» (Екстремальне життя), «МЕР»;
  4. «Краща спортивна редакція телебачення» – «Світ спорту» (НТКУ). ТРК «Україна» (Донецьк);
  5. «Краща спортивна редакція радіо» – радіо «Довіра»;
  6. «Кращий спортивний відділ газети» – «Голос України»;
  7. «Найспортивніше місто України» – Київ;
  8. «Краща спортарена країни» – Національний спортивний комплекс «Олімпійський»;
  9. «Кращий проект року» – газета «Гол» (Чернігів);
  10. «Краща акція року» – організація і проведення футбольної зустрічі ветеранів «Динамо» (Київ) – «Нефтчи» (Баку), присвяченій 80-річчю президента Азербайджану Гейдара Алієва (Баку, 16 травня). НОК Азербайджану, Держкомспорт Азербайджану і Посольство Азербайджану в Україні;
  11. «Краща прес-служба» – Комітет ФФУ по зв’язках зі ЗМІ і громадськістю;
  12. «Відродження» – «Спортивна газета».
  13. «За спільну і плідну працю» – Державний Комітет України з питань фізичної культури і спорту.
  14. «Краща обласна Асоціація» – Одеська.

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПРИЗИ

  1.  «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Георгій Птиця (Київ);
  2. «За вірність спортивній журналістиці» – Єфим Лазарев («Спортивна газета»). Марк Левицький («Команда», Донецьк);
  3. «Людина спорту» – Микола Славов (президент Акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот»);
  4. «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Олег Костенко («Робітнича газета»). Володимир Киричанський (Житомир), Людмила Воскобойникова («Спортивна газета»), Юрій Гілев (Донецьк), Вадим Зубов («Вечірній Харків»);
  5. «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Оксана Головко («Урядовий кур’єр»). Богдан Білейчук («Губернатор»), Юрій Чернишов (Житомир), Олександр Гливинський («Новий канал»), Сергій Голяченко («Наш футбол» НТКУ), Іван Кузьма (Ужгород):
  6. «Кращий фотокореспондент АСЖУ» – Володимир Раснер (журнал ФК «Динамо»);
  7. «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Ганна Сосновська (ТРК «Київ»);
  8. «Приз журналістських симпатій» – Олександр Волков, чемпіон Олімпійських ігор з баскетболу;
  9. «За краще висвітлення інвалідного спорту» Сергій Аллахвердян (Дніпропетровськ);
  10. Кубок президента АСЖУ «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» – Олександр Белоголов (Львів).

 

Завантажити прес-реліз (relis-laureats2003-ukr.doc, 44 Кб)

 

попередня стаття
наступна стаття

Популярні новини