2002 РІК

Якщо говорити про чисто спортивні підсумки 2002 року, що минає, то вони багато в чому були для України розчаровуючими: від невдач на зимових Олімпійських іграх у Солт-Лейк-Сіти серце дотепер болить. Не принесли заспокоєння і виступи наших атлетів на більшості чемпіонатів світу та Європи цього року. Заради справедливості відмітимо, що були в нас й щасливі дні – згадаємо блискучі перемоги на професійному ринзі братів Віталія і Володимира Кличків, чемпіонські фініші на блакитних доріжках Яни Клочкової та Олега Лисогора, дивний зліт юного шахового генія Руслана Пономарьова. У цьому ряді стоять і суперперемоги на чемпіонатах світу борця Ельбруса Тедєєва і штангіста Дениса Готфрида. Шкода тільки, що таких радісних моментів було дуже мало для країни, яка більше ніж півстоліття задає тон на олімпійських аренах світу і на численних найпрестижніших змаганнях планети. Сподіваємося, що в 2003 році спортивна Україна поверне втрачені позиції…
Напередодні Нового року Асоціація спортивних журналістів України за традицією називає кращих спортсменів країни, тренера і команду року, що минає. На думку членів АСЖУ (насьогодні до Асоціації входять 808 чоловік) от як виглядає “ТОП десятка” найсильніших спортсменів України 2002 року за результатами чемпіонатів світу, Європи, Кубків світу, інших міжнародних змагань, чемпіонатів і Кубків країни:

  1. Яна Клочкова (плавання)
  2. Руслан Пономарьов (шахи)
  3. Володимир Кличко (бокс)
  4. Денис Готфрид (важка атлетика)
  5. Віталій Кличко (бокс)
  6. Олег Лисогор (плавання)
  7. Ельбрус Тедєєв (вільна боротьба)
  8. Ганна Бессонова (художня гімнастика)
  9. Юрій Білоног (легка атлетика)
  10. Андрій Шевченко (футбол)

Цілком могли опинитися в “ТОП десятці” – Генадій Зубов (футбол), Сергій Лебідь (легка атлетика), Олена Костевич (стрілянина кульова), Олексій Лукашевич (легка атлетика), Ірина Янович (велоспорт), Андрій Гусин (футбол), Віта Павлиш (легка атлетика), Олена Кваша (гімнастика), Денис Силантьєв (плавання), Світлана Трофимова (Інваспорт), Олена Грушина і Руслан Гончарів (фігурне катання), Станіслав Кравчук (фристайл), Аліна Шатернікова (бокс), Роман Володьков і Антон Захаров (стрибки у воду), Олег Машкін (бокс).
У новорічному опитуванні брали участь 549 спортивних журналістів з усіх регіонів України. В їхніх анкетах зустрічаються імена 63 атлетів.

Кращий тренер року – Валерій Лобановський (футбол).
Великому футбольному маестро віддали свої голоси – 362 члени АСЖУ. Ми завжди будемо з вдячністю згадувати цього геніального тренера і благородну людину.
Друге місце у Ніни Кожух (плавання), наставниці Яни Клочкової. Третє – у Вячеслава Грозного, головного тренера ФК “Арсенал” (Київ). Не раз в анкетах, що надійшли, зустрічалися імена Євгенія Кучеревського (футбол), Невіо Скали (футбол), Анатолія Богданова (хокей), Олександра Наухатько (самбо). Усього номінантів виявилося 13 чоловік.
Краща команда року – чоловіча збірна України по хокею із шайбою.
У цій номінації серйозну конкуренцію льодовій дружині Анатолія Богданова склали – збірна України з художньої гімнастики, що зайняла на чемпіонаті Європи в групових вправах 2 місце, і донецький “Шахтар”, який вперше став чемпіоном країни з футболу, а також завоював і Кубок України. У підсумку підопічні Альбіни Дерюгіної посіли друге місце, обійшовши на самому фініші гірників. Усього ж в анкетах було згадано 15 команд.
 

ЛАУРЕАТИ АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

КОЛЕКТИВНІ ПРИЗИ

  1. «Краще спортивне видання року» – «Спорт сьогодні»
  2. «Краща газета року» – «2000»;
  3. «Кращий журнал року» – «Губернатор», «Спортклуб»;
  4. «Краща спортивна редакція телебачення» – «СТБ»;
  5. «Краща спортивна редакція радіо» – радіо «Ера»;
  6. «Кращий спортивний відділ газети» – «Правда України»;
  7. «Найспортивніше місто України» – Донецьк;
  8. «Краща спортарена країни» – Національний спортивний комплекс «Олімпійський»;
  9. «Кращий проект року» – журнал «Мій спорт»
  10. «Краща акція року» – «Кубок мільйонів» («Робітнича газета»);
  11. «Краща прес-служба» – Комітет ФФУ по зв’язках зі ЗМІ і громадськістю;
  12. «Краща обласна Асоціація» – Львівьска.

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПРИЗИ

 

  1. «За вірність спортивній журналістиці» – Анатолій Косий (газета «Дніпро вечірній», Дніпропетровськ), Борис Арончик (Миколаїв);
  2. «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Валентин Щербачов (Всесвітнє Українське спортивне агенство);
  3. «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Михайло Сорока («Урядовий кур’єр»), Юрій Малишев («Миколаївські новини», Миколаїв), Анатолій Дятлів («Вечірні вісті»), Василь Гаджега (Ужгород), Валерій Ніконенко (Київ);
  4. «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Валерій Валерко («Вечірній Київ»), Сергій Клейцун (ТРК «Київ»), Юрій Юрис (спеціальний кореспондент газети «Спорт-зкспрес» в Україні, Донецьк), Микола Несенюк («День»), Сергій Полховський (“1 + 1”);
  5. «Кращий фотокореспондент АСЖУ» – Михайло Черничкін (журнал «Мій спорт»);
  6. «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Ганна Мироненко (щотижневик “Бизнес-время”, Дніпропетровськ);
  7. Кубок президента АСЖУ «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України – Ігор Руденко (Харків);
  8. «Приз журналістських симпатій» – Сергій Морозов, заслужений тренер України з футболу.
     

Завантажити прес-реліз (relis-laureats2002-ukr.doc, 38 Кб)

 

попередня стаття
наступна стаття

Популярні новини