Все наполегливіше стукає в вікна 2011 рік. А чим запам’ятається нам спортивний сезон, що минає? Зимовими Олімпійськими іграми у Ванкувері (тут ми лаврів не здобули) і першими юнацькими Олімпійськими іграми в Сінгапурі (тут Україна виступила блискуче, продемонструвавши всьому світу, що у нас є чудова спортивна зміна, що підростає).
Величезну насолоду доставила всім любителям футболу в 2010 році гра донецького «Шахтаря», який переміг у своїй групі в Лізі чемпіонів. І тепер, по весні, гірники в 1/8 фіналу зустрінуться з італійською «Ромою». Чекаємо від підопічних чудового й самобутнього тренера Мірчі Луческу такої ж іскрометної гри і гарного результату в сезоні-2011 року.
Гідних результатів у спортивному році, що минає, досягли також українські майстри фехтування, легкої атлетики, боксу, біатлону, дзюдо, веслування, важкої атлетики, плавання, стрибків у воду. Завдяки новому президентові країни і його команді у нас значно успішніше пішли справи з підготовкою до фінального турніру чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012» – тепер керівництво УЄФА і думки не припускає, що він може пройти не в Україні, або не в тих містах, що були визначені раніше.
А яке чудове свято організував і провів у середині грудня НОК України, який відзначив цим своє 20-річчя! І звичайно, ми, спортивні журналісти країни, запам’ятаємо завершився рік ще й тому, що ІІІ з’їзд АСЖУ, який відбувся в березні, показав єдність і згуртованість нашої суспільної творчої організації, створеної в 1999 році. Ми цінуємо, що в роботі з’їзду брали участь президент НОК України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка та міністр Мінсім’їмолодьспорту Равіль Сафіуллін.
Щодо невдач хочеться сказати тільки одне: нехай всі вони залишаться в році, що минає. Давайте дивитися вперед з оптимізмом! Хоча з черговою ламкою в галузі (початок їй поклало скасування в середині грудня головного штабу нашого спортивного руху) напевно виникне безліч нових проблем. І оптимізму після цього може помітно зменшитися …
Для Асоціації спортивних журналістів України (АСЖУ) нинішній конкурс «Підсумки спортивного року» одинадцятий за рахунком. За давньою традицією беруть участь у ньому колеги як в Україні, так і ті, які живуть і працюють за кордоном. Незважаючи на серйозний організаційний момент (зараз у розпалі компанія з обміну карток АСЖУ на період 2011-2015 рр..) Взяти участь у конкурсі побажали всі регіональні відділення, а багато членів АСЖУ зробили це індивідуально. Дякуємо за активність, друзі-колеги!
На думку членів АСЖУ (висловилося 513 осіб) визначено лауреатів всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів, названа «Топ-десятка» кращих атлетів країни, кращий тренер і краща команда спортивного сезону, що минає.
«ТОП-десятка» кращих спортсменів України 2010 року:
- Ольга Харлан (фехтування)
- Володимир Кличко (бокс)
- Андрій Пятов (футбол)
- Інна Осипенко-Радомська (веслування, байдарка)
- Віталій Кличко (бокс)
- Ольга Саладуха (легка атлетика)
- Сергій Седнєв (біатлон)
- Артем Іванов (важка атлетика)
- Ольга Суха (дзюдо)
- Олег Степко (гімнастика)
Кращий тренер року – Артем Скороход (фехтування) і Мірча Луческу (футбол).
Краща команда року – жіноча збірна України з шаблі та футбольної клуб «Шахтар» (Донецьк).
ЛАУРЕАТИ
АСОЦІАЦІЇ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ
КОЛЕКТИВНІ ПРИЗИ
- «Краще спортивне видання року» – «Олімпійська арена»;
- «Краща газета року» – «Урядовий кур’єр», «Спорт-ветеранів»;
- «Кращий журнал року» – ФК «Шахтар» (Донецьк);
- «Краща спортивна редакція телебачення» – 34-й Телеканал (Дніпропетровськ);
- «Краща спортивна редакція радіо» – Національне радіо;
- «Кращий спортивний відділ газети» – «Сільські вісті» (Київ);
- «Найспортивніше місто України» – Одеса;
- «Краща спортарена країни» – стадіон «Металіст» (Харків);
- «Кращий проект року» – футбольна програма «Третій тайм» (ICTV);
- «Краща акція року» – Унікальна серія книг про спорт для дітей та юнацтва – Видавництво «Грані-Т»;
- «Краща прес-служба» – ФК «Шахтар» (Донецьк);
- «Краща обласна Асоціація» – Запорізька;
- «Краща спортивна книга року» – «Жива пам’ять. Спогади друзів про М. М. Баку» (творчий колектив під керівництвом Валентина Кушнаренко).
ІНДИВІДУАЛЬНІ ПРИЗИ
- Вища винагорода АСЖУ. Приз імені Ігоря Засєди – «За честь і достоїнство в спортивній журналістиці» – Анатолій Волошин (Київ);
- «За великий внесок у спортивну журналістику України» – Галина Нечаєва (Київ), Іван Лозовський (Вінниця);
- «Людина спорту» – Іван Богдан, чемпіон Олімпійських ігор в Римі (1960) з греко-римської боротьби у важкій вазі;
- «За вірність спортивній журналістиці» – Ірина Авраменко, головний редактор газети «Днепр вечерний» (Дніпропетровськ), Олександр Хилюков (Київ), Сергій Татаренко (Рівне);
- «Зал слави. Золотий фонд АСЖУ» – Юхим Лазарєв (Київ), Вадим Сірий (Миколаїв), Дмитро Галико (Київ);
- «Золоті пера і голоси АСЖУ» – Микола Моторний («Сільські вісті»), Віталій Синявський («Миколаївські новини»), Юрій Сосновський (Київ);
- «Кращий фотокореспондент АСЖУ» – Микола Бочок («Команда»);
- «Молода гвардія. Надія АСЖУ» – Ганна Остапчук (кореспондент газети «Прес-центр», Черкаси);
- «Приз журналістських симпатій» – Віктор Цибуленко – олімпійський чемпіон у метанні списа (Рим, 1960);
- «Імена» – Леонід Генріхович Канівський (1931-2001) – чудовий спортивний журналіст, який відпрацював 1943 в одній газеті «Радянський спорт» / «Спортивна газета» (1956-1999);
- «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» – Лев Гольдберг, член правління київського Гольф-клубу..
Вручення нагород номінантам відбудеться в лютому 2011 року. Про дату і місце святкового вечора буде оголошено на сайті АСЖУ пізніше.
Правління АСЖУ