ГоловнаНовиниДмитро Підручний: «Лижі були не ті, щоб на рівних боротися на фініші»

Дмитро Підручний: «Лижі були не ті, щоб на рівних боротися на фініші»

Після гонки в італійській Антерсельві капітан чоловічої збірної України Дмитро Підручний поділився враженнями від свого виступу, розповів про складні погодні умови та роботу інвентарю.

— Дмитро, гонка склалася непросто, було помітно, що йти дистанцією було досить важко. Як оцінюєте свій стан?

— Як сказати. Не все було добре по лижах: вони були нормальні, але не такі, щоб можна було боротися за дуже високі місця і показувати високі швидкості. Не можу назвати це катастрофою, але саме цього трішки не вистачило для вищих позицій. Сама лижня, скажу прямо, не надто хороша. Десь накопичилася втома, яка вже відчувається по трасі.

Ми помітили момент на трасі, коли ви щось показували жестами. Що там насправді трапилося? Виникло припущення, що ви могли впасти або виникли проблеми на трасі.

— Та ні, комусь там показував щось, просто обговорювали гонку. Це вже було після фінішу — ми з Віталіком (Мандзином) якраз обговорювали наші лижі.

Що ще можете сказати про роботу лиж у сьогоднішніх умовах?

— Як я вже сказав, вони були не найкращі. На останньому колі це було особливо помітно: вони не катастрофічно погані, але це не той варіант, з яким ти будеш на рівних боротися на фініші з конкурентами. Коли лижі не надто швидкі, ти на кожному колі витрачаєш більше енергії, щоб просто триматися за тими, хто їде поруч. У результаті на останньому колі сил просто не вистачає.

Погода сьогодні була майже весняною. Як це вплинуло на стан дистанції?

— Так, погода змінилася: на сонячних ділянках сніг один, а в лісі — зовсім інший. У лісі було найважче їхати, лижі там дуже важко «йшли». Не хочу сказати, що проблема була лише в інвентарі, сама лижня була не найкращої якості, але лижі також зіграли свою роль.

Сьогодні на вогневих рубежах було дуже багато промахів. Як вам сьогодні стрілялося і з чим пов’язані помилки?

— Досить складно, хоча я люблю працювати в таких погодних умовах. Вони дають більше шансів усім, бо помилитися може кожен. Тут потрібна максимальна концентрація, особливо коли сильний вітер. А сьогодні ще й було темно, доводилося працювати надзвичайно зосереджено. При вітрі відстрілявся в принципі нормально, але з останнім пострілом на «лежці» трохи поспішив — рано натиснув і не до кінця оцінив ситуацію. Далі вже працював на “відмінно”. На «стійці» останній постріл спочатку відклав, заводив другим заходом — відмітив влучання, але, на жаль, габарит трохи не пройшов.

Фото Дмитра Євенка, АСЖУ

Ви з Віталієм Мандзином потрапляєте до мас-старту. Тобто попереду ще одна особиста гонка, але до того буде естафета. Які думки щодо цих стартів?

— Мас-старт — це завжди важка гонка. 15 кілометрів по цій трасі в темпі лідерів — це непросто. Я неодноразово тут бігав і знаю, що легко не буває, особливо коли суперники з перших кілометрів задають дуже високий темп. Але, звичайно, будемо старатися показати хороший результат і піднятися на високі позиції. Тим паче буде підтримка — приїде родина. Вболівальників наших вистачає і на трасі, і на трибунах — ми бачимо і відчуваємо, що нас підтримує багато людей.

— Вже відомо, на якому етапі естафети ви будете бігти?

— Поки невідомо, нам ще нічого не казали, але я думаю, що, скоріш за все, останній.

Олександр Гливинський, член АСЖУ та AIPS

Популярні новини