Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Футбольний тиждень Спеціальної Олімпіади
22.04.2013
Футбольний тиждень Спеціальної Олімпіади

Європейський футбольний тиждень (ЄФТ) Спеціальної Олімпіади в Україні, при підтримці UEFA Respect, проходитиме з 18 по26 травня 2013 року за участю більше двох тисяч спортсменів з вадами розумового розвитку в 14 областях країни.

В рамках цього Тижня, Спеціальна Олімпіада України (СОУ) проводитиме для людей з розумовою відсталістю різні спортивні акції (Національний турнір з футболу 18-19 травня 2013 року в м. Херсон, Відкриті регіональні турніри СО у Вінниці та Кременчуці, 4 Регіональні турніри в обласних центрах України, численні локальні турніри, семінар для футбольних координаторів і тренерів, відвідування ігор Прем’єр-ліги, виставки художніх робіт на футбольну тематику, тощо).

Метою проведення ЄФТ є створення всією Європейською футбольною громадою більших можливостей для людей з вадами інтелекту у футболі. Близько 50,000 спортсменів братимуть участь в 400 подіях в 50 країнах континенту при підтримці УЄФА, 37 Національних футбольних федерацій, 60 футбольних клубів (включаючи офіційних представників-посланців Спеціальної Олімпіади в Європі Celtic FC, Tottenham Hotspur, Inter Milan) та вищого рівня футбольних ліг Італії, Польщі, Угорщини, Голландії.

Національний директор Спеціальної Олімпіади України Андрій Підварко: «Європейський футбольний тиждень Спеціальної Олімпіади - приклад допомоги всім тим футболістам, які мають відхилення у розумового розвитку, приклад допомоги яку не можна відкладати на потім. Дуже важливо знати, що спортсмени Спеціальної Олімпіади мають такі ж мрії і бажання, як і інші діти, хочуть бути повноправними членами свого суспільства і в спорті і побуті. СО Украни за сприяння Федерації футболу України, Кока-Кола України, МакДональдз Юкрейн Лтд., Асоціації спортивних журналістів України, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України робитиме все можливе, щоб кожний футболіст з вадами інтелекту зміг проявити себе під час Європейського футбольного тижня і його маленька перемога стала початком великої перемоги українського суспільства у ставленні до людей з відхиленнями у розумовому розвитку».

Щорічно, починаючи з 1997 року, в Україні проводяться всеукраїнські футбольні турніри, в яких беруть участь до 100-120 осіб з розумовою відсталістю, представники 12-15 регіонів нашої країни. В більшості регіонів проводяться змагання місцевого рівня. Футболісти Спеціальної Олімпіади України мають і неабиякий досвід участі в міжнародних турнірах – великим досягненням нашої команди є золоті медалі на останніх Всесвітніх Літніх Іграх 2011 року в Греції і 2007 року в Китаї та Чемпіонаті Європи 2009 року в Португалії. В 2012 році в Швеції національна команда СО України виборола бронзові медалі у Європейському футбольному турнірі Kim Källström Trophy 2012 в рамках найбільшого світового молодіжного турніру Gothia Cup. .
Футбол є одним з найпопулярніших видів спорту Спеціальної Олімпіади Європа/Євразія з 33 офіційних олімпійських видів, котрим займаються 128,000 осіб з вадами розумового розвитку в 58 країнах. Для більшої інформації див.
 www.specialolympics.org  та  www. specialolympics.org.ua. 

Андрій Підварко,

національний директор

Спеціальної Олімпіади України

 


фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore