ГоловнаНовиниРекордний успіх українських каратистів на етапі Прем’єр Ліги в Рабаті

Рекордний успіх українських каратистів на етапі Прем’єр Ліги в Рабаті

 
19-21 квітня в Рабаті (Марокко) пройшов третій етап Прем’єр Ліги WKF. Представники України виграли три золоті та срібну медалі – це найбільший успіх українських каратистів за всю історію.
 
У турнірі, який проходив під патронатом короля Марокко Мохаммеда VI, взяли участь 661 спортсмен з 78 країн світу. Нагадаємо, що в   етапах Прем’єр Ліги змагаються каратисти, які входять до топ-100 рейтингу Всесвітньої федерації карате.
 
Чотири українські спортсмени дістались фіналів. Переможцями стали Анжеліка Терлюга (-55 кг), Станіслав Горуна (-75 кг), Валерій Чоботар (-84 кг), срібло в активі Галини Мельник (-68 кг).
Нагадаємо, що на попередньому етапі Прем’єр Ліги в Дубаї українці здобули дві срібні нагороди (Катерина Крива і Анжеліка Терлюга).
 
Шлях до тріумфу виглядав наступним чином.
 
Анжеліка Терлюга, лідер світового рейтингу в категорії -55 кг, спочатку розтрощила суперниць з Канади (8:0) та Англії (10:0), потім з однаковим рахунком 6:3 перемогла представниць Японії та Ірану. У фіналі одеситка зустрілася з Вень Цзю Юнь з Китайського Тайпею, другим номером рейтингу WKF. У напруженій боротьбі, коли суперниця двічі вела в рахунку, Анжеліка спромоглася провести свій коронний удар ура-маваші та вирвала перемогу – 5:2. 
 
Капітан збірної України Стас Горуна (2-й у світовому рейтингу в категорії -75 кг) дістався фіналу, здолавши суперників з Індонезії (4:0), Білорусі (1:0) та Японії (2:0). Ще одного японця – грізного Кена Нішімуру львів’янин переміг у півфіналі – 3:3 (за першим набраним балом). А у фіналі Горуна вчергове завдав поразки іранцеві Алі Ашгару Асіабарі, з яким вже зустрічався у фіналі Всесвітніх ігор 2017 року. Це був драматичний двобій, де рахунок коливався в різні боки, де судді тричі задовольнили протести українського тренера Антона Нікуліна (надзвичайний випадок). У підсумку Стас переміг – 9:8.
 
Не менш напруженим був фінал і у Валерія Чоботаря (4-й номер світового рейтингу в -84 кг). Чернівчанин, який нещодавно відновився після важкої травми, у вирішальному двобої здолав титулованого японця Рютаро Арагу – 4:3, вирвавши перемогу на останніх секундах. На шляху до фіналу Валерій переміг суперників з Росії (1:1), Азербайджану (1:0), Македонії (4:0), Казахстану (3:1).
 
Галина Мельник (7-й номер світового рейтингу в -68 кг) впевнено дісталася фіналу, завдавши поразок суперницям з Греції (1:1), Єгипту (7:6), Словаччини (3:0). У півфіналі львів’янка здолала Йоханну Кнеєр з Німеччини – 4:0. А в фіналі Галина за рівного рахунку 1:1 поступилася лідерці світового рейтингу Єлені Кірічі (Швейцарія), яка першою виграла свій бал.     
 
Вітаємо з успіхом всіх переможців та їх персональних тренерів – Антона Нікуліна (Горуна, Мельник), Дениса Морозова (Терлюга) і Олександра Пікуліна (Чоботар).
 
Президент Української федерації карате Сергій Левчук відзначив, що рекордний успіх в Рабаті вчергове показав стабільний високий рівень українських каратистів, який є результатом наполегливої системної роботи УФК та всієї української спільноти карате. «Це черговий крок на шляху до Олімпійського Токіо», – підкреслив президент УФК. 
 
«Ми точно знаємо, що українці вже звикли перемагати! Як мінімум на татамі. Неймовірний результат на топових міжнародних змаганнях!» – написав пан Левчук на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
 
Загалом українська збірна з карате була представлена  в Рабаті 12 атлетами.
 
Результати виступів інших наших каратистів такі.
Катерина Крива (-50 кг) провела два бої (7-е місце).
В категорії -61 кг Аніта Серьогіна провела три бої, Діана Шостак провела один бій.
Анастасія Степашко (68+ кг) провела два бої.
У категорії -60 кг Олег Філіпович та Віктор Стефанюк провели по одному бою.
У категорії -67 кг Денис Копитко провів три бої, Гнат Пак провів один бій.
 
Етап Прем’єр Ліги з Рабату знов могли побачити українські телеглядачі на каналі XSport.
 
Прес-служба УФК 

 

Популярні новини