ГоловнаНовиниЛідери українського карате підтверджують клас на етапі Серії А в Гвадалахарі

Лідери українського карате підтверджують клас на етапі Серії А в Гвадалахарі

 

10-11 лютого в Гвадалахарі (Іспанія) пройшов перший турнір Series A, яку з цього року проводить Всесвітня федерація карате (WKF). Збірна України здобула чотири нагороди – дві золоті та дві бронзові нагороди. 
 
Свій клас підтвердили провідні каратисти країни – Станіслав Горуна й Валерій Чоботар (переможці), Аніта Серьогіна й Анастасія Степашко (призерки). Підкреслимо, що всі вони входять до топ-10 світового рейтингу в своїх вагових категоріях.
 
У турнірах Серії А, на відміну від Прем’єр-ліги, де змагаються лише спортсмени зі світової топ-100, можуть брати участь всі спортсмени WKF. Участь в них також, як і в турнірах Прем’єр-ліги,  важлива для здобуття рейтингових очок, що має велике значення для потрапляння на Олімпіаду 2020 в Токіо. 
 
За винятком одеситки Анни Крещенко, яка виступала в категорії ката (комплекс вправ), всі представники України змагалися в Гвадалахарі в категорії куміте (сутички). 
 
Стас Горуна, другий номер світового рейтингу в вазі -75 кг, почав турнір з розгрому суперника з Італії – 9:0. В другому колі львів’янин здолав дуже небезпечного угорця Габора Харшпатакі – 5:4, а потім був черговий розгром – шотландцеві Грегу Андерсону (6:0). Далі Стас переміг японця Ріоту Накамуру (2:1), в бою за вихід до фіналу з тим же рахунком здолав турка Нечаті Пінарбасі, а в фіналі впевнено переміг Матіаса Фуентеса з Чилі – 6:3. Нагадаємо, що на етапі Прем’єр-ліги в Парижі Стас відкрив сезон бронзовою нагородою. І ось – друга медаль поспіль.
 
Валерій Чоботар, шостий номер рейтингу WKF у вазі -84 кг, пройшов свій турнірний шлях наступним чином. Боєць з Чернівців послідовно переміг суперників з Азербайджану (4:0), Бельгії (9:7), Італії (5:1). Потім були перемоги над турком Угуром Акташем (5:2) та аргентинцем Мігелем Амаргосом (2:0). В фіналі Валерій здолав Даніяра Юлдашева з Казахстану – 3:1.
 
Аніта Серьогіна, третій номер світового рейтингу в вазі -61 кг, перемогла суперниць з Іспанії (2:1), Ізраїлю (4:0) та Мексіки (1:0). Але в четвертому колі за рахунку 0:0 спортсменка з Чорноморську поступилася туркені Мерве Чобан. У втішальних сутичках Аніта перемогла росіянку Анну Родіну (3:0) та в бою за бронзу – єгиптянку Дахаб Алі (2:1).
 
Анастасія Степашко, третій номер рейтингу WKF у вазі 68+ кг, всуху перемогла суперниць з Норвегії (3:0), Хорватії (2:0) та Німеччини (4:0). Потім за рівного рахунку 1:1 одеситка програла майбутній чемпіонці турніру Лаурі Паласіо з Іспанії, яка здобула свій бал першою. А в бронзовому фіналі Анастасія також при нічийному рахунку 0:0 суддівським рішенням (хантей) перемогла Лору Ціллер з Австрії.           
   
Радість успіху зі спортсменами розділили їх тренери: Антон Нікулін (тренер Горуни), Олександр Пікулін (тренер Чоботаря), Олександр Тонкошкур (тренер Серьогіної) та Ігор Негатуров (тренер Степашко).
 
Результати виступів українських каратистів у Гвадалахарі виглядають таким чином.
 
Ката.  
Анна Крещенко – 2 виступи
 
Куміте. Жінки.
 
-50 кг  Катерина Крива – 1 бій, Анна Проценко – 1 бій   
-55 кг  Анжеліка Терлюга – 4 бої
-61 кг  Аніта Серьогіна – бронза, 6 боїв 
-68 кг  Галина Мельник – 1 бій
68+ кг  Анастасія Степашко – бронза, 5 боїв
 
Куміте. Чоловіки.
 
-60 кг  Олег Філіпович – 3 бої
-67 кг  Денис Копитко – 4 бої, Гнат Пак – 2 бої
-75 кг  Станіслав Горуна – золото (6 боїв), Різван Талібов – 1 бій
-84 кг  Валерій Чоботар – 6 боїв, Сергій Пінчук – 3 бої, Олександр  Розенберг – 2 бої 
84+ кг  Ярослав Горуна – 2 бої
 
Треба відзначити, що завдяки підтримки з боку держави, яку карате почало отримувати як олімпійський вид спорту, збірна України літала на змагання до Гвадалахари літаком. Можливо, це також позитивно вплинуло на підсумковий результат.
 
Цього року в календарі WKF чотири турніри Серії А (Series A). Наступний пройде в Зальцбургу (Австрія) 2-4 березня.
 
Наступним великим стартом кращих українських каратистів стане етап Прем’єр-ліги в Дубаї, який пройде 16-18 лютого.
 
Бажаємо нашим спортсменам успіхів та вітаємо медалістів Гвадалахари. Так тримати!  
 
Ігор Левенштейн,
голова комітету зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю 
Української федерації карате,
член АСЖУ і АІПС
 
попередня стаття
наступна стаття

Популярні новини