Асоціація спортивних журналістів України нагородила переможців премії «Найкращі спортивні медіа України 2020». Експерти визначили переможців у 22 номінаціях, розподілених за різними жанрами журналістики та видами ЗМІ.
Яскрава церемонія, генеральним партнером якої виступила компанія Parimatch, відбулася у PMHub. Найкращі журналісти отримали оригінальні статуетки, якими їх нагороджували відомі атлети – олімпійські чемпіони Юрій Чебан, Юлія Джима, Богдан Макуц, чемпіони світу Жан Беленюк, Ольга Саладуха, Сергій Конюшок, призерка світових першостей Анастасія Меркушина. Також привітав лауреатів Міністр молоді і спорту України Вадим Гутцайт, надіслав привітання президент НОК України Сергій Бубка.
“Ця подія – про спортивних журналістів, які щодня роблять свою роботу, не очікуючи на компліменти і не сподіваючись на призи. Спортивні медіа зазнали потужного удару по своїй професії під час пандемії, однак вони продовжують працювати, роблячи свою роботу професійно і самовіддано, демонструючи великий ентузіазм і прагнення. Саме тому Асоціація спортивних журналістів України відзначає справжніх професіоналів своєї справи і привертає увагу до спортивних медіа країни”, – зазначив у своєму виступі на урочистій церемонії президент АСЖУ Олександр Гливинський.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/1982-1024x640.jpg)
Відео-звернення українським колегам надіслав президент Міжнародної асоціації спортивної преси AIPS Джанні Мерло:
“Українська Премія нагадує мені про події кількатижневої давнини, коли 22 березня ми організували нашу третю церемонію AIPS Sports Media Awards. У той вечір ми відчули неймовірні емоції! І, я впевнений, що сьогодні увечері ви маєте такі ж відчуття, такі ж емоції. І пам’ятайте – емоції – дуже важливі у нинішній момент, коли коронавірус поширився у всьому світу. Ми потрохи повертаємося до нормального життя. Пам’ятайте – все що ми робимо у журналістиці, має бути високого рівня, бо лише з високим рівнем журналістики ми можемо захистити нашу професію і наше майбутнє!”
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/merlo_screen_edit-1024x683.jpg)
“Ми, спортсмени, завжди поруч з вами. І ви з нами. В часи поразок і перемог. Ви пишете правду, ви чесно й відверто акцентуєте на тому, над чим нам потрібно працювати й водночас відзначаєте те, в чому ми молодці. Я впевнений, що цього року у нас буде нагода сказати, що наші спортсмени найкращі після Олімпійських ігор” – прокоментував важливість спортивної журналістики Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/2055-1024x640.jpg)
Найкращим спортивним журналістом країни був визнаний ведучий телеканалу «Київ» Руслан Свірін. Лаври найкращого футбольного журналіста отримав кореспондент сайту Zbirna.com Євген Гресь. Приз за найкраще відео-інтерв’ю отримав Віктор Вацко, а за відео-репортаж – Дмитро Поворознюк.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/img_4148-1024x768.jpg)
Медіа-подією року експерти визнали документальну стрічку Володимира Мули «ЮКІ», що розповідає історію перемог вільних українців за океаном. Найкращим електронним ЗМІ визнано веб-сайт Sport.ua, а найкращим друкованим виданням – журнал «Олімпійська Арена». Спеціальну відзнаку “За мужність та відданість професії” отримала всеукраїнська газета “Спорт-арена”, яка з початком окупації Донбасу підпільно видавалася у Донецьку (зараз редакція працює у Маріуполі). Найкращим спортивним регіональним проектом оголошено авторську програму Юрія Ілючека Sport Ukraine International з Кропивницького, а найкращим молодим журналістом – львівська репортерка Алла Васьковська.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/2106-1024x640.jpg)
Також цього вечора АСЖУ нагородила атлетів, які були визнані Асоціацією найкращими у 2020 році. Жіноча біатлонна четверка отримала відзнаку «Команда року», за бронзовий успіх на чемпіонаті світу в італійському Антгольці. А найкращою атлеткою минулого року визнали Марину Бех-Романчук, яка зараз готується до Олімпіади на зборі у Туреччині.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/2112-1024x640.jpg)
Бренд Parimatch було нагороджено спеціальною премією АСЖУ «Меценат спорту». «Для нашої компанії розвиток українського спорту є пріоритетним напрямком. А спортивна журналістика є в авангарді великого спорту, тому відзнака професійної спільноти важлива для нас. Ми продовжимо інвестувати в український спорт як складову частини майбутнього здорової нації» – відзначив директор зі зв’язків з громадськістю ТОВ «Паріматч» Вадим Місюра.
![](https://uspa.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/2116-1024x640.jpg)
Пряма трансляція Премії «Найкращі спортивні медіа України» відбулася на YouTube-каналі XSPORT.