ГоловнаНовиниСемінар для спортивних журналістів від НОК України: жваві дискусії та спортивні активності

Семінар для спортивних журналістів від НОК України: жваві дискусії та спортивні активності

Класний і доречний семінар для спортивних журналістів було організовано Національним олімпійським комітетом України на базі КДЮСШ-15 у Києві, де тренуються юні біатлоністи. Планам та ідеям не завадило чергове звірське бомбардування столиці російськими нелюдами – їм нас ніколи не зупинити.

По-перше, варто відзначити локацію: коли дискусії відбуваються на галявині, у затінку дерев під час спекотного літа – це точно сприяє більш продуктивній розмові, ніж зібрання у приміщенні. Великий респект НОКу за організацію конференц-простору під відкритим небом.

Фото Максима Підопригори

По-друге, теми для журналістського обговорення і дискусій з атлетами та функціонерами спорту були обрані цікаві: «Спортивна журналістика у 2025: виклики, довіра, вплив» , «Покоління зумерів у спорті: як говорити з аудиторією, яка не дивиться ТБ», «Штучний інтелект у спортивній комунікації: інструменти для створення та підготовки контенту» (у цій темі поговорили й про етичність використання ШІ). Звісно, не оминули теми майбутніх Зимових Олімпійських ігор у Мілані-Кортіні, українських шансів на медалі. Цю панель розпочали з розмови про невпинні спроби російських та білоруських атлетів повернутися у міжнародний спорт під виглядом «нейтралів» і про нашу протидію, зокрема поговорили з президентом НОК України Вадимом Гутцайтом про можливу корекцію Наказу Мінмолодьспорту, який забороняє українським атлетам виступати на змаганнях, де є представники країни-агресора, аби наші спортсмени завжди могли представляти Україну. Що стосується медалей – тут була відверта розмова з олімпійським чемпіоном, мультимедалістом Ігор, а нині тренером фристайлісток Олександром Абраменком та лідером команди українських санкарів Андрієм Мандзієм. Обоє висловили впевненість у тому, що наші атлети боротимуться за подіуми на Олімпіаді.  

Фото Максима Підопригори

В інших темах хочеться відзначити спікерів та модераторів – журналістів Андрія Ковальського, Сергія Захарченка, Микиту Дмитруліна, Максима Чеберяку, Ольгу Каленчук, Андрія Нікітьонка, якісну й професійну дискусію яких чудово доповнили наші славні атлети – олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна та дворазовий віце-чемпіон Олімпійських ігор Парвіз Насібов.

Спортивна журналістика є невід’ємною частиною спорту, вона не лише інформує, а й надихає, об’єднує та формує цінності. Ми цінуємо вашу працю та прагнемо всіляко підтримувати розвиток якісної спортивної журналістики в Україні, – зазначив на семінарі президент НОК України Вадим Гутцайт.

Фото Максима Підопригори

Важливо, те, що НОК розуміє цінність журналістської роботи, підтримує наші медіа-ініціативи і залишається відкритим для журналістів – це визначально для демократичного суспільства, – у свою чергу наголосив президент Асоціації спортивних журналістів України, голова комісії НОК України «Преса та комунікації» Олександр Гливинський, – усім колегам хочеться подякувати за роботи у важких реаліях війни. Попри бомбардування та обстріли спортивні медіа працюють, не лише інформуючи, але й аналізуючи події. Тож, друзі, пам’ятаймо, що наша робота – це завжди про журналістські принципи і відстоювання позицій нашої професії, а у воєнний час – це також стійкість і незламність.

Фото Максима Підопригори

У рамках семінару відбулася церемонія нагородження відзнаками НОК України спортивних журналістів та представників регіональних відділень НОК України, відповідальних за інформаційне висвітлення,і за їхній внесок в інформаційну діяльність. Серед нагороджених: 

Журналісти:

  • Андрій Ковальський — ICTV;
  • Сергій Захарченко – Суспільне Спорт;
  • Данило Вереітін – Football.ua;
  • Євгеній Толочин — Радіо Чемпіон.
Фото Максима Підопригори

Регіональні осередки НОК України: 

  • Відділення НОК України в Дніпропетровській області; 
  • Відділення НОК України в Чернігівській  області; 
  • Відділення НОК України в Харківській області.

А на завершення журналісти ще й отримали можливість постріляти з біатлонної пневматичної гвинтівки й зрозуміти, наскільки непросто «викрутити» стійку для людини без звички.

Фото Максима Підопригори

А ще отримали майстер-клас  з управління FPV-дроном від Федерації військово-технологічного спорту а трохи позмагалися  у тактично-розважальній грі – лазертаг. Програма, одним словом, була насиченою й продуктивною.  

Популярні новини