ГоловнаНовиниПерша та друга премії про український спорт: результати AIPS Sport Media Awards...

Перша та друга премії про український спорт: результати AIPS Sport Media Awards 2024

У столиці Марокко Рабаті відбулася щорічна церемонія нагородження AIPS Sport Media Awards 2024, яка відзначила найкращих спортивних журналістів світу. До оцінки надійшли 2065 робіт зі 136 країн, в тому числі України.

Голосування за переможців відбувалося у чотири етапи, за підсумками яких експертна комісія визначила 27 найкращих робіт. Про результати нагородження та українських номінантів цьогорічної премії — у матеріалі Асоціації спортивних журналістів України.

Про нагородження-2025

Церемонія у Марокко стала першим таким заходом в Африці з моменту заснування премії у 2018 році. У палаці Джавара зібралися переможці восьми “старших” категорій AIPS Sport Media Awards 2024, а також відзначені молоді репортери. Серед них — представники усіх континентів та видів медіа.

Номінанти цьогорічного заходу сформувалися після кількох етапів суддівства. Так, 664 конкурсанти потрапили до “Довгого переліку” (“Long List”), 305 – до “короткого” (“Short List”), 95 – до “десятки найкращих”, а 24 роботи — до фінальних “дорослих” трійок.

Переможці старших категорій отримали винагороду у 8 000 доларів США за перше місце, 3 000 — за друге місце і 2 000 — за третє, а лауреати серед молодих репортерів — стипендію Міжнародної асоціації спортивної преси (AIPS) на участь “в одному з провідних спортивних заходів”.

Українські номінанти

Вечір у Рабаті не обійшовся і без згадок про Україну. Так, лауреатами AIPS Sport Media Awards 2024 стали олімпійські призерки в артистичному плаванні Владислава та Марина Алексіїви. Документальний фільм “Сирени України” (“The Sirens Of Ukraine”) французьких режисерів Луї Віллера та Александри Гіраль, який розповідає про підготовку спортсменок до змагань у Києві та Харкові, став найкращою спортивною “документалкою” 2024 року.

Попри те, що Марина та Владислава не змогли приїхати до Марокко на нагородження, картина про сестер ще побачить світ на світових екранах — щонайменше, на Каннському фестивалі, що розпочався 13 травня у Франції.

Власне українським номінантом цьогорічної події став член АСЖУ та AIPS Ендрю Тодос — був нагороджений другою премією за свій фільм “Play On! How football returned to war-torn Ukraine!” (“Грайте далі! Як футбол повернувся в охоплену війною Україну!”) у номінації “Аудіоробота”.

Документальна стрічка, розроблена Андрієм у співпраці з британською радіостанцією “TalkSPORT”, стала першою українською, яка увійшла до фінальної трійки номінантів AIPS Sport Media Awards. Відтак, нагорода Тодоса на цю мить є найвищою індивідуальною нагородою премії серед членів АСЖУ.

Коментар Ендрю Тодоса АСЖУ

“Дякую всім за підтримку і, звичайно, хочу присвятити [нагороду] тим, хто був причетний до цієї “документалки”, — сказав Ендрю в ексклюзивному коментарі АСЖУ після отримання статуетки.

“[Хочу віддячити] родині П’ясецьких, [зокрема] Дмитру П’ясецькому, який, на жаль, вже не з нами, його дружині, і всім іншим, які брали участь: Андрію Шевченку, Олександру Зінченку, нашим друзям Миколі Василькову, Дмитру Дубасу. Дякую, що долучилися до такого проєкту, щоб британці та інші могли дізнатися про те, як український футбол взагалі проживає під час війни”.

“Чи засмутився другим місцем? Звичайно, всі хочуть перемогти, але з тими ресурсами, які я мав, [а це] лише я та один продюсер у Великій Британії, друге місце, яке я взяв на AIPS, — це дуже сильне досягнення. Ми конкурували проти великих телевізійних каналів з Німеччини, це велике досягнення”.

До слова, 2023 року АСЖУ та усі українські спортивні журналісти були нагороджені AIPS спеціальною колективною відзнакою AIPS Sport Media Awards за висвітлення спортивних подій в умовах війни.

З повним же списком номінантів нагородження у Рабаті можна ознайомитись тут.

Андрій Нікітьонок, член АСЖУ

Популярні новини