Асоціація спортивних журналістів України розпочинає визначення Десятки найкращих українських атлетів року, найкращого тренера та найкращу команду року. Також з цього року АСЖУ додає нову номінацію «Момент року» – найбільш знаковий момент української перемоги у спорті.
Переможців номінацій визначаємо у голосуванні чинних членів АСЖУ (тих, у кого є картка АСЖУ терміном дії 2021-2025 роки).
Для того, щоби визначити свою Десятку та трійки просимо Вас перейти за посиланням у гугл-форму, що надійшла на вашу електронну пошту й зробити свій вибір (якщо ви не отримали посилання, зверніться на цю електронну пошту – [email protected]) :
- Оберіть із запропонованого списку Десятку найкращих атлетів України 2024 року відповідно до досягнень спортсменів цього року: розташуйте Десятку в обраному Вами порядку, позначивши біля атлета місце, яке Ви визначаєте йому в рейтингу – від 1-го до 10-го (Перше місце дає найбільше балів до загального заліку (10 балів), десяте місце – один бал);
- Оберіть зі списку трійку найкращих тренерів, найкращих команд та найбільш знаковий спортивний момент 2024 року, розташувавши їх у порядку – від 1-го до 3-го місця.
!!! Обов’язково зазначте Ваше ім’я, прізвище та номер посвідчення АСЖУ.
Зробіть свій вибір до 10 грудня 2024 року (після цієї дати голоси уже не будуть зараховано)
Претенденти на Десятку найкращих атлетів України-2024
Досягнення 2024 року
Ольга Харлан – олімпійська чемпіонка Парижа з фехтування на шаблях у команді, бронзова призерка Олімпіади в індивідуальному заліку, харизматичний лідер збірної України з шаблі, котра витягувала, здавалося б,безнадійні матчі. Після двох медалей, здобутих на Олімпіаді у Парижі, Ольга Харлан стала найтитулованішим українським атлетом в історії – 6 олімпійських медалей.
Ярослава Магучіх – олімпійська чемпіонка Парижа у стрибках у висоту, рекордсменка світу, котра побила рекорд, що протримався 37 років, стрибнувши на 2.10, чемпіонка Європи 2024 року та срібна призерка чемпіонату світу у приміщенні 2024 року, переможниця Діамантової Ліги. Визнана найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року. Ярослава здобула для України перше олімпійське «золото» у легкій атлетиці за останні 16 років (на Олімпіаді-2008 олімпійською чемпіонкою стала Наталія Добринська – у семиборстві).
Олександр Хижняк – олімпійський чемпіон Парижа з боксу.
Олександр Усик – 2024 року здобув титул абсолютного чемпіона світу, перемігши британця Тайсона Ф’юрі та додав до наявних у нього титулів чемпіона світу в надважкій вазі за версіями WBO, WBA, IBO та IBF ще й чемпіонський пояс за версією WBC. 21 грудня проведе матч-реванш.
Ілля Ковтун – срібний призер Олімпіади у Парижі зі спортивної гімнастки в окремому виді («Паралельні бруси»), посів четверте місце у фіналі багатоборства на Олімпіаді. Також четвертий в олімпійському фіналі “Вільних вправ”. Чемпіон Європи 2024 у командному багатоборстві та двох окремих вправах – “Паралельні бруси” та “Поперечина”.
Ірина Коляденко – срібна призерка Олімпіади у Парижі, чемпіонка Європи у боротьбі.
Людмила Лузан – срібна призерка Олімпіади у Парижі у веслуванні на каное-двійці (500 м), чемпіонка світу у каное-одиночці на 500 м.
Анастасія Рибачок – срібна призерка Олімпіади у Парижі у веслуванні на каное-двійці (500 м).
Парвіз Насібов – срібний призер Олімпіади у Парижі, бронзовий призер чемпіонату Європи у боротьбі греко-римського стилю.
Сергій Куліш – срібний призер Олімпіади у Парижі у кульовій стрільбі (гвинтівка, 50 метрів, три положення).
Жан Беленюк – бронзовий призер Олімпіади у Парижі, бронзовий призер чемпіонату Європи у боротьбі греко-римського стилю.
Михайло Кохан – бронзовий призер Олімпіади у Парижі, бронзовий призер чемпіонату Європи у метанні молота.
Ірина Геращенко – бронзова призерка Олімпіади у Парижі, бронзова призерка чемпіонату Європи у стрибках у висоту.
Артем Довбик – найкраший бомбардир чемпіонату Іспанії з футболу, бронзовий призер чемпіонату Іспанії, номінант на приз найкращому футболісту світу “Золотий м’яч” (29-те місце у рейтингу).
Андрій Лунін – переможець Ліги чемпіонів УЄФА, чемпіон Іспанії, володар Суперкубка УЕФА, посів третє місце серед голкіперів світу на церемонії “Золотий м’яч-2024”.
Святослав Михайлюк – чемпіон НБА в складі “Бостон Селтікс”
Марта Костюк – чвертьфіналістка олімпійського турніру з тенісу, цього року стала першою ракеткою України, обійшовши у світовому рейтингу Еліну Світоліну. Попередній сезон завершила на 39-ій сходинці світового рейтингу, а зараз перебуває на 18-му рядку. Показники сезону – 34 перемоги при 20 поразках, що є найвдалішим показником спортсменки за кар’єру.
Людмила Кіченок – переможниця US Open та фіналістка Australian Open у парі
Олена Костевич – у Парижі виступила на своїх шостих Олімпійських Іграх – новий рекорд для українського спорту. Однак у трьох видах програми, в яких виступала – стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів (особистий та командний турніри), та стрільбі з пістолета з 25 метрів не пройшла кваліфікацію.
Найкраща команда (претенденти):
Розташувати трійку найкращих у порядковості від 1-го до 3-го
Збірна України з фехтування на шаблях – олімпійські чемпіонки Парижа
Збірна Україна з футзалу – бронзові призери чемпіонату світу – вперше в історії
Збірна України з легкої атлетики – три медалі на Олімпіаді у Парижі
Збірна України з боротьби – три медалі на Олімпіаді у Парижі
Дует каноїсток Людмила Лузан-Анастасія Рибачок – срібні призерки Олімпіади
Найкращий тренер/ка (претенденти):
Розташувати трійку найкращих у порядковості від 1-го до 3-го
Андреа Теренціо – старший тренер жіночої збірної України з фехтування на шаблях – олімпійські чемпіони
Тетяна Степанова – особиста тренерка Ярослави Магучіх – олімпійської чемпіонки Парижа
Олександр Хижняк-старший – особистий тренер Олександра Хижняка – олімпійського чемпіона Парижа
Олександр Косенко – головний тренер збірної України з футзалу – бронзових призерів чемпіонату світу
Володимир Шацьких – особистий тренер двох олімпійських призерів Парижа – Парвіза Насібова та Жана Беленюка
Володимир Яременко – особистий тренер срібної призерки Олімпіади Ірини Коляденко
Микола Мацапура – особистий тренер срібної призерки Олімпіади Людмили Лузан
Ірина Горбачева (Надюк) – особиста тренерка срібного призера Олімпіади Іллі Ковтуна
«Момент року» (претенденти):
Розташувати трійку найкращих у порядковості від 1-го до 3-го
- Вирішальна атака Ольги Харлан у фіналі командного змагання шаблісток на Олімпіаді (відео на 4:47) та шалена радість перемоги (відео на 5:11)
- Фінальна атака Ольги Харлан у бронзовому фіналі індивідуального турніру після шаленого камбеку (з рахунку 5:11) і радість перемоги (відео – на 6:00)
- Рекордний стрибок Ярослави Магучіх на 2.10
- Емоції Ярослави Магучіх після здобуття “золота” Олімпіади – 2024
- Вирішальний раунд (9-й раунд, коли Усик ледь не відправив Фьюрі в нокаут) і оголошення суддівського вердикту після бою Усик-Ф’юрі
Вердикт рефері (з 2:40):
- Вирішальний раунд (відео на 13:25) і оголошення суддівського вердикту (відео на 15:09) після бою Хижняка у фіналі Олімпійських ігор.
- Водоспад голів і здобуття історичної “бронзи” чемпіонату світу збірною України з футзалу (7:1 у матчі за третє місце) (перший гол – 1:34, другий гол – 5:52, третій гол – 7:45, четвертий – 8:35, радість – з 12:30)
- Переможний гопак та борцівки, які залишив Жан Беленюк на килимі, після завершення бронзової сутички на Олімпіади в Парижі