Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Міжнародний день спортивного журналіста
02.07.2009
Міжнародний день спортивного журналіста

Пропонуємо Вашій увазі привітання президента Міжнародної Федерації спортивної преси (AIPS) Джанні Мерло на честь професійного свята.

Шановні колеги!

Сьогодні, 2 липня, коли ми святкуємо Міжнародний день спортивного журналіста, я хочу ще раз підкреслити важливість і значущість нашої професії.

Я став свідком великого ентузіазму у молоді з усього світу, яка була присутня на відкритті літньої Універсіади в Белграді. Після цього я ще більше переконаний у тому, що ми, як літописці спортивних починань, можемо внести позитивний внесок у процес руйнування різних бар'єрів, які призводять до конфліктів по всьому світу. І це не залежить від значущості спортивної події, проходить вона на місцевому або на міжнародному рівні, тому що ми усі є частиною культури всього світу.

Спорт - послання світу, і це було особливо помітно серед учасників Універсіади в Белграді. Зараз багато наших колег стають жертвами скорочень персоналу у зв'язку зі „світовою фінансовою кризою”. У ці складні часи я закликаю вас до взаємодопомоги, давайте прислухатися один до одного. У той же час, я також закликаю видавців та босів ЗМі не використовувати нинішній економічний спад в якості приводу для скорочень.

Зараз багато говорять про початок нової ери - ери блогів, таких як Facebook і Twitter. Нещодавно в Лондоні, на прес-конференції МОК, я мав можливість вислухати головного редактора Reuters Девіда Шлезінгера, який пояснив таке поняття, як „громадський журналіст”

«Зараз починають зникати кордони між текстом і зображенням, професійним репортером і громадянським журналістом. Старі засоби керування не працюють. Старе мислення не працює. Ми повинні змиритися з цим», - сказав він.

Шлезінгер пророчив, що перші доповіді зі стадіону на наступній Олімпіаді будуть не з Reuters, AP чи AFP, а від блогерів, які ознайомлять нас про результати за допомогою мобільного телефону.

«По суті, старі засоби масової інформації не будуть контролювати поширення новин в майбутньому», - додав він.
Я вважаю, що спортивні журналісти повинні ставитися до цієї заяви серйозно. Ми повинні прийняти нові технології та не боятися їх. Ми повинні активно працювати разом з курівництвом різних федерацій у вирішенні питань акредитації.

Як сказав Шлезінгер, «Це значить працювати з мобільних телефонів і цифрових камер, працювати з відкритими ЗМі, а не проти них».

Але одне повинно бути ясно. Нові технології не повинні служити виправданням для нехтування своїм обов'язком захищати цінності не тільки спорту, але й нашого суспільства. Ми повинні продовжувати боротися за свободу висловлювати свої думки, і не тільки через інтернет. Це допоможе уникнути в майбутньому становлення інтернету як інструменту влади, щоб зупинити реальну свободу слова.

Я, як і раніше, твердо вірю у нашу місію, як і ви.

Щасливого Вам Дня Міжнародного спортивного журналіста
Джанні Мерло, президент AIPS.


фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore