Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Українські каратисти продовжують здобувати медалі на великих міжнародних стартах
18.02.2018
Українські каратисти продовжують здобувати медалі на великих міжнародних стартах
 
16-18 січня в Дубаї пройшов другий турнір серії Karate 1 Premier League, яку проводить Всесвітня федерація карате (WKF). Збірна України виступила успішно, здобувши одну срібну та дві бронзові нагороди – відзначилися Галина Мельник, Станіслав Горуна та Валерій Чоботар.
 
У турнірах Прем'єр-ліги можуть брати участь спортсмени, які входять до топ-100 рейтингу WKF. Участь у них важлива для здобуття рейтингових очок, що має велике значення для потрапляння на Олімпіаду 2020 в Токіо.
 
Нагадаємо, що з першого етапу Прем'єр-ліги в Парижі українці привезли дві бронзові медалі (Стас Горуна та Анжеліка Терлюга).
 
Українські каратисти змагалися в Дубаї в категорії куміте (сутички), за виключенням Анни Крещенко, єдиної представниці України в категорії ката (комплекс вправ).
 
Галина Мельник зі Львова здобула свого найбільшого успіху на дорослому татамі. Нагадаємо, що в її активі є бронза молодіжного чемпіонату Європи 2015 р. та бронза на етапі минулорічної Серії А. В Дубаї 30-й номер світового рейтингу в вазі -68 кг, почала з перемог над суперницями зі Швеції (1:0) та Ірану (0:0). Далі Галина здолала сильну італійку, 6-у в світі, Сільвію Семераро (3:0) та росіянку Ксенію Малюту (1:0). У півфіналі українка за рахунку 0:0 суддівським рішенням (хантей) перемогла іспанку Крістіну Віскаїно Гонсалес, 8-й номер світового рейтингу. Розмочити суху серію Галини Мельник вдалося лише в фіналі досвідченій Алізе Ожьє з Франції, 5-му номеру рейтингу WKF, чемпіонці світу 2014 р. Француженка перемогла 5:0. Але друге місце є надзвичайний успіх Галини та добрий заділ на перспективу.
 
Виблиснули стабільністю переможці етапу Серії А в Гвадалахарі тижневої давнини – Стас Горуна і Валерій Чоботар. В Дубаї хлопці вибороли бронзові нагороди.   
       
Стас Горуна, другий номер світового рейтингу в вазі -75 кг, в першому бою переміг хорвата Енеса Гарібовича (3:2), але потім програв угорцю Габору Харшпатакі (1:3). Завдяки проходу Габора до фіналу Стас отримав можливість позмагатися за бронзу у втішальних боях. Львів’янин скористався з цієї нагоди оптимальним чином, здолавши англійця Джо Келовея (2:1), турка Серкана Ягчи (2:0), а в бронзовому фіналі – француза Логана Дакосту (2:0).
 
Валерій Чоботар з Чернівців, шостий номер світового рейтингу в вазі -84 кг, переміг суперників з Казахстану (5:1), Єгипту (8:0) та Ірану (4:2). У півфіналі Валерій поступився іранцеві Алі Фадакару – 2:7, а в бронзовій сутичці завдав поразки хорватові Івану Квешичу – 2:0.   
 
Радість успіху зі спортсменами розділили їх тренери – Антон Нікулін (Мельник та Горуна) і Олександр Пікулін (Чоботар).
 
За крок від медалі зупинилася Аніта Серьогіна (-61 кг). Наша найтитулованіша каратиста одержала три перемоги – над суперницями з Гонконгу (3:0), Ірану (3:0) та Франції (4:1). У полу фіналі Аніта поступилася з Йовані Прекович з Сербії (1:2), а в бою за бронзу мінімально програла іспанці Крістіні Феррер Гарсія – 0:1. Підсумок – високе п’яте місце.
  
Результати виступів українських каратистів у Дубаї виглядають таким чином.
 
Ката
Жінки
Анна Крещенко – 1 виступ.
 
Куміте
Жінки
-50 кг - Катерина Крива – 3 бої;   
-55 кг - Анжеліка Терлюга – 1 бій, Анастасія Мястковська – 1 бій;
-61 кг - Аніта Серьогіна – 5 місце (5 боїв);
-68 кг - Галина Мельник – 2 місце (6 боїв);
68+ кг - Анастасія Степашко – 1 бій.
 
Чоловіки
-60 кг - Олег Філіпович – 7 місце (4 бої), Ігор Угніч – 9 місце (3 бої);
-67 кг - Денис Копитко – 9 місце (4 бої);
-75 кг - Станіслав Горуна – бронза (6 боїв);
-84 кг - Валерій Чоботар – 3 місце (5 боїв), Андрій Торошанко – 1 бій.
 
Третій етап Прем'єр-ліги пройде в Роттердамі 16-18 березня. А найближчим великим стартом наших каратистів стане другий етап Серії А в Зальцбурзі 2-4 березня. Нагадаємо, що на першому етапі в Гвадалахарі (Іспанія) українці здобули 2 золоті (Стас Горуна, Валерій Чоботар) та 2 бронзові (Аніта Серьогіна, Анастасія Степашко) нагороди.
 
Ігор Левенштейн,
голова комітету зі ЗМІ та зв'язків
з громадськістю Української федерації карате,
член АСЖУ і АІПС

 

 


фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore