Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Вгору по стежці, яка веде до вершини
28.03.2012
Вгору по стежці, яка веде до вершини

Визнання УФК

Хто уважно стежить за розвитком подій в українському карате, і кому не байдужа його подальша доля, можуть сьогодні зітхнути з полегшенням і глибоким задоволенням - багаторічні конфлікти і чвари, які розбурхували цей чудовий вид спорту, залишилися позаду. Сподіваюся, назавжди.

Це стало можливо завдяки добрій волі і бажанням, насамперед, керівників двох найбільших громадських організацій Української федерації карате (УФК) та Української ліги карате (УЛК). Непростий переговорний процес особливо активізувався в останні 3-4 місяці. І до загальної радості всіх, хто по-справжньому дбає за українське карате, завершився в лютому злиттям обох організацій в одну.

Відтепер карате WKF як усередині країни, так і на міжнародній арені, представляє Українська Федерація карате. Саме УФК отримала в останній місяць зими 2012 року від Державної служби молоді та спорту України ліцензію на право розвивати цей вид спорту в країні, а від Міжнародної федерації карате (WKF) право представляти Україну у цій поважній міжнародній спортивній організації. А закріпив всі ці позитивні моменти недавній перший візит в Україну Генерального секретаря WKF Георгія Еролімпуса (Греція).

До речі, йому так сподобалося у нас, що відмінний в минулому спортсмен, а сьогодні один з найбільш авторитетних керівників WKF пообіцяв знайти «віконце» у своєму щільному робочому графіку, щоб в травні ще раз приїхати в нашу столицю і побувати на традиційному міжнародному турнірі «Kyiv Open».

Отже, визнання «Української федерації карате» (президент Сергій Левчук) відбулося на всіх рівнях! І вже в самий найближчий час УФК має підтвердити цей високий статус вагомими справами. Переконаний, для цього у Сергія Левчука і його молодої, дружньої і згуртованої команди є всі можливості, величезне бажання, і що дуже важливо - ясне розуміння того, як домогтися поставленої мети.

У мене немає абсолютно ніяких сумнівів, що каратистам в цій добрій і благородній справі буде супроводжувати удача. Бо вони вже зараз довели всім, і скептикам в тому числі, що здатні на багато що. Не сумніваюся, що за активної підтримки Державної служби молоді та спорту України, Національного Олімпійського комітету та Спортивного комітету України з неолімпійських видів спорту наше карате вже найближчим часом займе гідне місце в Європі і в світі.

Через біль і падіння - до медалей

Часу на розкачку і поступове входження в суть справи УФК, як зазначалося вище, не має. І вже першим серйозним випробуванням для неї став дорослий чемпіонат України з карате в Сімферополі, що проходив у спорткомплексі медінституту 18 березня.

Незважаючи на повну відсутність фінансування з боку державних структур (по ряду об'єктивних причин), він зібрав понад 100 учасників. І пройшов на хорошому спортивному рівні, завдяки приїзду майже всіх найсильніших атлетів країни. У моїй журналістській практиці це був четвертий турнір такого високого рангу. Перші три відносяться до далекої вже порі юності і проходили ще в радянський час в 1978-1981 роках.

Ті змагання в Донецьку, Києві та Севастополі запам'яталися мені, насамперед, величезною кількістю глядачів, неймовірним азартом з боку учасників та небувалим ажіотажем - адже тоді все було вперше. Карате щойно вийшло з підпілля, його нарешті визнали в Радянському Союзі, і багатьом хотілося на власні очі переконається в казковості нового і загадкового виду спорту.

Відлига, на жаль, тривала всього 3-4 роки, а потім буржуазного норовливця знову «закрили». Причому надовго. Лише з розпадом Союзу прекрасний вид спорту знову став доступний кожному охочому. Проте негативні наслідки тієї вакханалії і невігластва з боку влади позначаються на розвитку карате в Україні і сьогодні.

За роки незалежності чемпіонати України з карате проводяться регулярно. І сімферопольський, як сказав мені багаторічний керівник УЛК Олександр Негатуров, за рахунку вже 21-й. Особливу привабливість йому, на думку керівників клубів і фахівців, надали саме якісний і кількісний склад учасників.

Загальна думка така: подібного рівня спортсменів чемпіонати країни з карате не збирали більше 10 років. І це перша серйозна перемога Української федерації карате, яка вирішила зробити подібні змагання не тільки головними стартами внутрішнього календаря, але і формувати в майбутньому за його підсумками національну збірну країни для участі в чемпіонатах світу та Європи.

На мій погляд, крок абсолютно правильний і зі спортивної точки зору справедливий - якщо ти дійсно найкращий чи найкраща, доведи це безпосередньо на чемпіонаті своєї країни, в присутності всіх найсильніших. У спортивному відношенні сімферопольський чемпіонат України значно перевершив подібні змагання 80-х років, які мені доводилося висвітлювати в газеті «Комсомольское знамя» ...

Через біль і падіння, травми і стійкість характеру йшли до своїх медалей переможці та призери кримського турніру. З 13 команд 10 повертаються додому з нагородами. А найуспішнішими тутешні татамі виявилися для каратистів з Одеської області (10 золотих, 4 срібних та 6 бронзових медалей), Львівській області (6 золотих, 5 срібних і 10 бронзових медалей) і Києва (4 золоті, 2 срібні та 4 бронзові нагороди). Підтвердили свій клас і великий потенціал спортсмени Харківської (0, 4, 3), Миколаївської (0, 2, 2), Сумської (0, 1, 3), Житомирської (0, 2, 1), Чернівецької (0, 1, 1 ), Запорізької (1, 0, 0) областей та АР «Крим» (0, 0, 1).

Яскравих, гострих, бойових, жорстких поєдинків, які тримали в неослабною напрузі глядачів і спортсменів буквально до останньої секунди в чемпіонаті було предостатньо. Втім, вистачало і всіляких травм, падінь, викликів медичної бригади на татамі для надання першої лікарської допомоги. Що ж, жоден серйозний турнір не обходиться без цього, тим більше, коли зустрічаються рівні суперники і поступатися не бажає ніхто. І перемагає тут, як правило, той, чия майстерність і фізична підготовка виявляються вищими, а воля і характер міцніше.

Саме ці якості повною мірою проявили рідні брати з львівського клубу «Юніон» вихованці Антона Нікуліна - Станіслав (- 75 кг) і Ярослав Горуни (- 84 кг), які стали чемпіонами в своїх вагових категоріях. Обидва атлета всі поєдинки турніру на шляху до фіналу провели спокійно, впевнено, з хорошим запасом, що взагалі-то не дивно - Станіслав і Ярослав насьогодні є, на мій погляд, найсильнішими каратистам в країні і лідерами національної збірної незалежно від вагової категорії.

Брати виявилися на висоті і у вирішальному бою, хоча успіх тут прийшов до них по-різному. Якщо молодший Ярослав переміг сильного киянина Сергія Бігуна з клубу «Сьогун» в цілому без надзусиль, то старшому Станіславу для перемоги над непоступливим одеситом Олександром Розенбергом довелося викластися по повній програмі. За місяць до змагань в Криму Стас зламав праву руку і його приїзд до Сімферополя довго залишався відкритим. Повністю відновитися і набрати фізичну форму до головного національного турніру року підопічному Антона Нікуліна природно не вдалося. Однак пропускати його талановитий юнак не захотів. І в драматичному фіналі, отримавши від агресивного суперника травму носа і струс мозку, побувавши в руках у лікарів, львів'янин в кінцівці бою проявив таку силу волі і техніку, що змусив одесита поступитися. Поєдинок вийшов класним, ставши одним з тих, що запам'ятовуються надовго.

Віддамо належне і вихованцю Євгена Степанчука: програвши фавориту турніру, Олександр Розенберг виступив в наступній ваговій категорії (- 78 кг) серед молоді. І став-таки тут чемпіоном країни, вигравши у фіналі у атлета з Миколаївської області Владислава Плацканова. З найкращого боку проявив себе в новій вазі, до речі, ще один «невдаха» змагань киянин Сергій Бігун: учень тренера Андрія Білоскурського, вийшовши на татамі в більш легкій для себе категорії (+ 78 кг) серед молоді, переграв у заключній сутичці каратиста з Харківської області Дмитра Авдєєва. Дуже цікаво було спостерігати за фінальними поєдинками земляків-одеситів Дмитра Негатурова і Валерія Степанчука (- 67 кг), львів'янина Олега Филиповича і представника Сумської області Ігоря Угніча (-60 кг), киянина Віталія Семенцова і спортсмена з Миколаївської області Павла Новочінского (- 68 кг ). Майстерність і удача тут виявилися на стороні каратистів, зазначених першими. Вони і стали по-праву чемпіонами України 2012 року.

Настільки ж захоплююче і напружено, як і в змаганнях у чоловіків, пройшли виступи в ката і куміте серед жінок. Щоправда за кількістю учасників вони помітно поступилися сильній половині людства, зате дуже пристойно виглядали в усьому іншому. Турнір в Сімферополі показав, що жіноче карате в Україні стає все популярнішим, особливо серед молоді. Є у нас тут і хороші, дуже перспективні спортсменки.

До них хочеться віднести, перш за все, чемпіонів та призерів національної першості: у ката - це Яна Вілінчук (Одеська область), Вікторія Афендікова (Львів), Христина Вєнік і Катерина Синенко (обидві - Одеська область), які виступали по групі 16 років +, Анна Безкоровайна (Запорізька область) і Анастасія Скорб (Одеська область) - 18-20 років. У куміте цей вибір ще більше - Жанна Мельник (Київ) та Наталія Стірчак (Львівська обл.) вага - 55 кг, Катерина Крива та Анастасія Брілко (обидві - Львівська обл.), Марія Бондаренко (Сумська обл.) вага: - 50 кг , Аніта Серьогіна (Одеська обл.), Юлія Баранова (Харківська обл.), Галина Мельник (Львівська обл.) і Оксана Ящишин (Львівська обл.) вага: - 61 кг, Інга Гадяцька (Одеська обл.), Ірина Камінська і Наталія Федина (обидві Львівська обл.), Інна Резник (Сумська обл.) вага: - 68, Дар'я Гаращенко та Анастасія Степашко (обидві - Одеська обл.), Ганна Ястребова (Харківська обл.) вага: + 68 кг ...

Сезон надій і очікувань

Результати сімферопольського чемпіонату України з карате WKF серед дорослих атлетів, не сумніваюся, дадуть тренерам збірної країни, особистим тренерам, та й усім фахівцям цього виду спорту багату матеріалу для аналізу та роздумів. Спортсмени, які найбільш відзначилися тут, поповнять ряди національної команди, у якої попереду дуже важкий, насичений і цікавий міжнародний календар.

Головними ж стартами 2012 року для українських каратистів стануть чемпіонат Європи серед дорослих в Тенеріфе (Іспанія) - 10-13 травня, чемпіонат світу серед студентів у Братиславі (Словаччина) - 12-15 липня і чемпіонат світу серед дорослих в Парижі (Франція) - 21 -25 листопада. З міжнародних турнірів, які пройдуть на території України, особливо відзначу три: «Kyiv Open» (20 травня), «Lviv Open» (3-4 листопада), «Union Cup» у Львові 1-2 грудня.

Виступлять представники УФК і на кількох дуже великих і важливих у спортивному відношенні міжнародних турнірах за кордоном. Більшість з них відноситься до вищої категорії складності і входять у Прем'єр-лігу. Найближчий такий турнір пройде 31 березня - 1 квітня в Мілані (Італія).

Спортивний сезон 2012 року для представників Української федерації карате, як бачимо, очікується виключно напруженим і цікавим. Чекаємо додому з перемогою, земляки. Всім вам успіхів як на внутрішніх, так і міжнародних стартах, друзі!

Михайло Волобуєв,
президент Асоціації спортивних
журналістів України, член НОК України,
голова Комітету з ЗМІ та зв'язків з громадськістю
Української федерації карате

Київ - Сімферополь - Київ

Таким побачив чемпіонат України з карате наш спеціальний фотокореспондент Володимир Хаустов
 

Карате Карате
Карате Карате
Карате Карате
Карате Карате

фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore