Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
До зустрічі в Сочі, колеги!
22.01.2012
До зустрічі в Сочі, колеги!

Більше 100 країн надіслали свої делегації на 75-й Конгрес AIPS, який проходив в Австрії з 11 по 17 січня, в занесених снігом містах Інсбрука і Зеєфельді.

Черговий 75-й Конгрес AIPS (Міжнародної Асоціації спортивної преси) в усіх відношеннях виявився незвичайним. По-перше, вперше за всі роки існування цієї шанованої в світі громадської журналістської організації її вищий орган зібрався взимку: засідання його, численні презентації та зустрічі проходили в австрійських містах Інсбруку та Зеєфельді.

А, по-друге, у ці ж терміни Австрія приймала на своїх знаменитих олімпійських трасах і базах перші зимові юнацькі Олімпійські ігри сучасності (12-22 січня). І багато членів Конгресу, природно, були не тільки акредитовані на них, а і з задоволенням висвітлювали Олімпіаду у своїх ЗМІ. Втім, про все по порядку.

Програма Конгресу AIPS, як і всі останні роки, була насиченою, різноманітною і дуже актуальною. Наш робочий день починався часом в 8 ранку і закінчувався нерідко ближче до півночі. Серед головних питань, що викликали жвавий інтерес, перш за все були ті, що безпосередньо стосуються роботи спортивних журналістів, їх прав і обов'язків, акредитації на всілякі змагання (особливо майбутню лондонську Олімпіаду і футбольний чемпіонат Європи в Україні та Польщі), а також питання соціальної і професійної захисту спортивних журналістів, їх права на отримання оперативної, повної, правдивої та неупередженої інформації від керівників спорту та Олімпійського руху всіх рівнів.

У рамках Конгресу пройшли також засідання континентальних секцій, виступи представників літньої лондонської та зимової сочинської Олімпіад, Універсіад в Казані (Росія) і Кванджу (Китай), а також презентації ряду інших великих змагань та міжнародних федерацій. Багато теплих слів висловили колеги про роботу Виконкому Європейської асоціації спортивної преси (UEPS) та її президента Янніса Дараса (Греція).

З обранням нових енергійних людей діяльність UEPS помітно активізувалася, ставши набагато привабливішою та всеосяжнішою, ніж раніше. І головна заслуга в цьому належить справжньому професіоналові, відомому спортивному журналісту з Афін Яннісу Дарасу, який зумів навколо добрих справ об'єднати всіх європейців. Від імені АСЖУ я подякував йому за підтримку у вирішенні серйозної проблеми в українському карате та проведення в грудні минулого року після зустрічі з генеральним секретарем Міжнародної федерації карате (WKF) Джорджем Еролімпусом. І вже на самому Конгресі AIPS в ході засідання континентальної секції новий президент UEPS зайняв рішучу і принципову позицію на підтримку спортивних журналістів з Чорногорії в їх конфлікті з чиновниками національної футбольної федерації, які зарвалися.

З безлічі різних презентацій і зустрічей на Конгресі мені особливо сподобалися дві - одну провела дуже популярна у світі компанія «Procter & Gamble», широко відома своєю багаторічною підтримкою світового спортивного та олімпійського руху. Завдяки цій презентації делегати Конгресу не тільки краще дізналися, чим власне знаменита і унікальна діяльність компанії на світовому ринку, а й отримали прекрасну можливість через телеміст поспілкуватися з великими атлетами.

Я, наприклад, з величезною радістю задав питання Роджеру Федереру, який перебував на той момент в Мельбурні на турнірі великого шолому "Australia open". І отримавши від відповіді чарівника тенісної ракетки справжню насолоду, побажав чудовому швейцарському спортсмену подальших перемог на кортах світу. А другу зустріч дуже тепло і сердечно організувала і провела Федерація лижного спорту Австрії. Обидві події ще довго будуть зігрівати всім нам серце і душу. І, звичайно, не можу не відзначити чудову роботу австрійських колег. У тому, що 75-й Конгрес AIPS вдався в усіх відношеннях їх пряма заслуга, як і президента Асоціації спортивної преси Австрії Міхаеля Куна. Спасибі, друзі!

Наступний 76-й Конгрес AIPS пройде навесні 2013 року в Сочі (Росія). І як пообіцяли його організатори, спортивних журналістів планети в олімпійській столиці зимових Ігор 2014 року чекає на ньому безліч приємних сюрпризів. До зустрічі в Сочі, колеги!

Михайло Волобуєв,
президент АСЖУ, член НОК України
Київ - Інсбрук - Зеефельд - Київ

Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012 Конгрес AIPS 2012
Конгрес AIPS 2012

фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore