ГоловнаЛауреати АСЖУДесять найкращих атлетів України 2024 року

Десять найкращих атлетів України 2024 року

ТОП-10 найкращих атлетів України постали перед нами у всій красі! Цих атлетів, без перебільшення, можна назвати феноменальними. І через їхні досягнення у спорті, і через важливість представлення ними України у світі, і з огляду на те, що у конкуренції за потрапляння в елітну Десятку, вони перемогли інших, не менш видатних, атлетів нашої держави.

Щодня упродовж тижня оголошуючи переможців Рейтингу Асоціації спортивних журналістів України, члени АСЖУ розповідали про їхній унікальний шлях у спорті. Тепер же, з великою приємністю та гордістю, представляємо усю Десятку одночасно.

Традиція та правила відбору

Традиція обирати Десятку найкращих атлетів України існує в АСЖУ від 2000 року. Кожен член Асоціації  має право назвати свою ТОП-10 відповідно до досягнень атлетів у році. Атлет або атлетка, що набирає найбільше число балів, оголошується найкращим у році, незалежно від гендеру. Представник іншої статі, що посів найвище місце у Десятці, визнається найкращим атлетом/атлеткою серед чоловіків/жінок. Цього року в опитуванні взяли участь 124 члени АСЖУ.

Основна конкуренція: Магучіх «перестрибнула»  Харлан

Основна боротьба за перемогу у загальному заліку йшла між олімпійськими чемпіонками Парижа Ярославою Магучіх та Ольгою Харлан. Конкуренція була цікава і, у підсумку, Ярослава набрала на 95 балів більше за Ольгу. Перемогу рекордсменки світу визначило більше число перших місць: 48 проти 22. Водночас у Харлан більше других позицій (28 проти 26) і значно більше третіх (22 проти 5).

Магучіх удруге поспіль здобуває титул «Атлет року», а з урахуванням звання найкращої атлетки 2022 року, Ярослава уже третій рік поспіль незмінно перебуває на вершині ТОП-10.

Найвидатніша спортсменка сучасності

Ольга – також постійна учасниця елітної Десятки: торік вона була на третій позиції, раніше, починаючи з 2008 року, п’ять разів посідала другу позицію Рейтингу, а 2010 року була визнана «Атлетом року». Безпрецедентні досягнення Ольги Харлан у світовому спорті та встановлений цього року рекорд України за числом олімпійських медалей, Асоціація спортивних журналістів відзначила спеціальним званням – «Найвидатніша атлетка за усі роки».

Боксерський спаринг за найкращого серед чоловіків

У боротьбі за бронзовий щабель ТОП-10 і, водночас, титул найкращого атлета серед чоловіків зійшлися два боксери, два Олександри, однак з різних царин боксу  – професійного та аматорського. У підсумку, абсолютний чемпіон світу серед супертяжів набрав на 85 балів більше за олімпійського чемпіона Парижа й уперше здобув титул найкращого атлета серед чоловіків, додавши це звання до своїх численних найвищих здобутків. До слова, Олександр Хижняк був визнаний АСЖУ найкращим атлетом 2017 року.  

Гвардійці та дебютанти

Звичайно, є у ТОП-10 і своєрідні старожили, і новачки. Скажімо, для найкращого атлета України 2015 та 2021 років Жана Беленюка – це уже сьоме потрапляння до ТОП-10, а для найкращої атлетки 2021 року Людмили Лузан – четверте поспіль. А от Артем Довбик, Ірина Геращенко та Марта Костюк в елітній Десятці вперше.

Дуже близькими до дебютного “входження” до у ТОП-10 були наші борці Парвіз Насібов та Ірина Коляденко, а також футбольний голкіпер Андрій Лунін, однак їм трохи не вистачило голосів. Парвізу, взагалі, щоби дотягнутися до Десятки забракло лише три бали.

Велика подяка нашим атлетам

Однак хочемо наголосити, що усі атлети, названі журналістами – це тріумфатори цього року, бо досягнення кожного із них є дуже вагомими й вартісними, через що, власне, вони й потрапили до кола претендентів.

Асоціація спортивних журналістів України дякує усім українським спортсменам, котрі представляли й продовжують представляти Україну. Перемагаючи, ви даруєте цінні моменти радості усій нації у важкий час війни. Разом ми наближаємо нашу головну Перемогу!

ТОП-10 НАЙКРАЩИХ АТЛЕТІВ УКРАЇНИ:

1. Ярослава Магучіх (легка атлетика) – 797 балів

2. Ольга Харлан (фехтування) – 702

3. Олександр Усик (бокс) – 542

4. Олександр Хижняк (бокс) – 457

5. Жан Беленюк (боротьба греко-римська)– 250

6. Артем Довбик (футбол) – 236

7. Ілля Ковтун (спортивна гімнастика) – 233

8. Людмила Лузан (веслування на каное) – 212

9. Ірина Геращенко (легка атлетика) – 194

10. Марта Костюк (теніс)  – 188

__________________________________________

11. Парвіз Насібов (боротьба вільна)– 185

12. Ірина Коляденко (боротьба)  – 159

13. Андрій Лунін (футбол) – 156

14. Михайло Кохан  (легка атлетика) – 135

15. Анастасія Рибачок (веслування на каное) – 92

16. Людмила Кіченок (теніс) – 90

17. Сергій Куліш (стрільба) – 77

18. Святослав Михайлюк (баскетбол)  – 66

*Атлети отримували до загального заліку від 10 (за 1-е місце) до 1 балу (за 10-те) відповідно до позицій у Десятках членів АСЖУ, яку проголосували.

Популярні новини