ГоловнаНовиниAIPS засуджує тривожні погрози свободі преси з боку високопосадовців українського гандболу

AIPS засуджує тривожні погрози свободі преси з боку високопосадовців українського гандболу

Міжнародна асоціація спортивної преси AIPS опублікувала на своєму сайті статтю, переклад якої повністю подаємо тут.

Ми отримали листа від президента Асоціації спортивних журналістів України Олександра Гливинського і дуже стурбовані, оскільки те, що сталося, дуже чітко свідчить про те, що керівництво Федерації гандболу України, взагалі, не сприймає поняття свободи журналіста повідомляти про реальну ситуацію у спорті.

Критика – це не злочин, і, в даному випадку, наш колега лише відобразив ситуацію в команді. Ми не можемо погодитися з тим, що президент і генеральний секретар цієї федерації погрожували нашому колезі, і ми дуже рішуче протестуємо проти такого поганого ставлення, яке не має місця у спорті. Ми на боці Ігоря Грачова, який чесно виконав свою роботу.

Нижче подано лист, отриманий від президента Асоціації спортивних журналістів України.

Шановні колеги!

Звертаюсь до Вас у зв’язку із небезпечною для журналіста ситуацією, що виникла  на чемпіонаті Європи з гандболу серед жінок, який триває у трьох країнах Європи – Австрії, Угорщині та Швейцарії. Після одного з матчів турніру Німеччина – Україна, який відбувся 29 листопада в Інсбруку (Австрія), до спортивного журналіста, члена AIPS Ігоря Грачова, який у той час перебував у мікст-зоні, підійшов один із чиновників Федерації гандболу України – генеральний секретар Олександр Гладун, сказавши йому: «Забирайся звідси геть, інакше я сам тебе викину!»

Завдяки втручанню представників Європейської федерації гандболу, які перебували поруч, цього не сталося, але, йдучи, генеральний секретар Федерації гандболу України Олександр Гладун сказав Ігорю Грачову: «Готуйся до найгіршого». Ігор розповів мені, що Федерація гандболу України була незадоволена його висвітленням своєї діяльності ще рік тому, на чемпіонаті світу з гандболу, коли заборонила гравчиням збірної України спілкуватися з ним, погрожуючи виключенням зі збірної. І, що цікаво, після цього з команди виключили чотирьох гравчинь – тих, хто з ним спілкувався.

Додам, що після інциденту я зателефонував згаданому генеральному секретарю Федерації гандболу України Олександру Гладуну і запитав його: «Ви справді сказали журналісту забиратися з мікст-зони або ви викинете його звідти?» Він відповів: «Так». На моє запитання “Навіщо ви це зробили?” Він сказав: «Цей журналіст ображає дівчат у статтях і, взагалі, щоби не відволікати команду на чемпіонаті, краще писати про команду до і після чемпіонату, а не під час самого турніру».

На моє зауваження про неприпустимість погроз на адресу журналістів, Олександр Гладун і президент Федерації гандболу України Андрій Мельник, розмовляючи по гучному зв’язку, сказали, що діалогу не вийде, і вони зроблять для команди все, що вважатимуть за потрібне.

Ситуація дуже тривожна, керівництво Федерації гандболу України має викривлене уявлення про роботу журналіста і вважає, що журналісти повинні писати про гандбол «не спотворюючи факти», що іншими словами означає «узгоджувати написане з ними”.

Прошу розглянути цю справу та вжити заходів, які допоможуть уникнути загрози життю та здоров’ю журналіста.

Популярні новини