ГоловнаНовиниЗавершення Євро-мандрівки України

Завершення Євро-мандрівки України

Участь у чвертьфіналі стала найвищим досягненням синьо-жовтих в історії на чемпіонатах Європи.

До гри із четвертою збірною світового рейтингу команда Андрія Шевченка підійшла з відчутними кадровими втратами. Додому завчасно вирушили травмовані Бєсєдін та Попов. Зубков, що також отримав пошкодження по ходу турніру, не встиг повністю відновитися, хоч і потрапив до протоколу. А от Малиновського, який попередній матч розпочав у запасі, у заявці не виявилося. Утім, ті гравці, що залишилися в строю, напевно, були мотивовані як ніколи, адже для багатьох із них цей поєдинок міг стати найбільш визначним у всій кар’єрі.

У стартовому складі порівняно з грою 1/8-ї проти Швеції замість Степаненка з’явився Миколенко. Утім, початкова розстановка залишилася тією самою — із трьома центральними захисниками, а Зінченко цього разу зайняв позицію в півзахисті.

Фото УЕФА

Зі стартового свистка англійці контролювали м’яч, і такий затяжний наступ завершився швидким голом. Стерлінг асистував Кейну, який відклеївся від опікунів і з близької відстані проштовхнув м’яч повз Бущана. Відкривши рахунок, команда Саутгейта сіла нижче, і збірна України почала час від часу проводити позиційні атаки. Утім, створити напругу вдалося після контрвипаду. Яремчук перехопив невдалу передачу Вокера в центрі поля та закінчив свій прохід пострілом у ближній кут, який завершився кутовим.

Фото УЕФА

Загалом гра здебільшого проходила в центрі поля, і коли британці володіли м’ячем, відібрати його українцям було надзвичайно важко. Та й вести єдиноборства настільки ж ефективно, як у грі зі Швецією, синьо-жовтим цього разу не вдавалося. Зокрема, свої стандарти, хоч їх і було небагато, суперники завершували ударами, а у хлопців Шевченка не виходило перетворити стандартні ситуації на моменти.

На 33-й хвилині затяжний англійський наступ призвів до потужного удару Райса здалеку, і Бущан записав до свого активу сейв. А невдовзі поле через травму залишив Кривцов, і з виходом на заміну Циганкова побудова синьо-жовтих стала більш атакувальною. Віктор майже відразу організував вилазку до воріт Пікфорда, і перспективний удар Зінченка був заблокований захисником. В останні хвилини першого тайму Україна зуміла перевести гру до воріт грізного суперника, і острів’янам довелося похвилюватися, коли Шапаренко трохи не влучив у нижній кут.

Фото УЕФА

Другу 45-хвилинку, як і першу, Англія розпочала ударно. Цього разу вже на першій хвилині тайму Кейн заробив штрафний на фланзі, Шоу виконав подачу, і британці вчергове виграли боротьбу в повітрі — Магвайр перестрибнув Матвієнка, збільшивши перевагу своєї команди. А за кілька хвилин Кейн також із другого поверху оформив дубль із передачі того самого Шоу.

Фото УЕФА

Синьо-жовті намагалися створити щось в атаці, але англійці, які не пропустили на Євро-2020 ще жодного разу, підтвердили бездоганність своєї оборони. Натомість у воротах Бущана м’яч побував іще. Георгій здійснив чудовий сейв після пострілу Кейна, але розіграш кутового завершився голом Хендерсона, який також забив головою.

Навіть за рахунку 0:4 українці намагалися знайти шанси попереду. Одного разу не вдалося покарати Пікфорда за необачний вихід із воріт — Вокер заблокував спробу Яремчука, а потужний удар Макаренка прийшовся безпосередньо у голкіпера.

Фото УЕФА

Збірна Англії стала останнім півфіналістом Євро-2020 та 7 липня в Лондоні зіграє з Данією.

Євро-2020. 1/4 фіналу

Україна — Англія — 0:4 (0:1)

Голи: Кейн (4, 50), Магвайр (46), Хендерсон (63).

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Кривцов (Циганков, 35), Матвієнко, Миколенко, Сидорчук (Макаренко, 64), Зінченко, Шапаренко, Ярмоленко (к), Яремчук.

Запасні: Пятов, Трубін, Соболь, Судаков, Степаненко, Марлос, Безус, Зубков, Тимчик, Довбик.

Тренер: Андрій Шевченко.

Англія: Пікфорд, Вокер, Стоунз, Магвайр, Шоу (Тріпп’єр, 65), Райс (Хендерсон, 57), Філліпс (Беллінгем, 65), Маунт, Санчо, Стерлінг (Рашфорд, 65), Кейн (к) (Калверт-Льюїн, 73).

Запасні: Рамздейл, Джонстон, Гріліш, Мінгз, Коуді, Фоден, Чілвелл.

Тренер: Гарет Саутгейт.

Арбітр: Фелікс Брих (Німеччина).

3 липня. Рим. «Стадіо Олімпіко».

Прес-служба Української асоціації футболу

Популярні новини