Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
ФУТБОЛ повертається, а от МАС-МЕДІА поки ні
29.05.2020
ФУТБОЛ повертається, а от МАС-МЕДІА поки ні

 

Приємно, що футбол повертається на стадіони України після тривалої відсутності через пандемію COVID-19. Прикро, що поки без глядачів і дуже прикро, що поки спортивні медіа не можуть бути присутні на медіа-трибуні, щоби безпосередньо виконувати свою роботу, адже пандемія завдала удару по спортивній журналістиці не меншого, ніж по спорту.
 
Однак обнадіює те, що Асоціація спортивних журналістів України з самого початку бере участь у консультаціях щодо відновлення футбольних матчів. Ми одразу ж запропонували варіант, за яким медіа потрапляють у ложу преси безпосередньо через вхід для медіа, не перетинаючись з учасниками та організаторами матчу (єдине є певна близькість зі стюардами на вході і на трибуні, однак дотримати соціальну дистанцію цілком можливо).
 
Також АСЖУ запропонувала проведення онлайн-прес-конференцій з тренерами та гравцями обох команд (мінімум по два футболісти з кожної команди) після гри. Остання ідея була підтримана і цей пункт внесено до протоколу змагань. Також частково підтримана ідея щодо фотографів: фотографувати будуть лише фотографи клубних прес-служб, які зобов’язані оперативно викласти світлини з матчу для вільного доступу представниками ЗМІ.
 
Закликаю усіх колег з прес-служб клубів дотриматися цієї чіткої домовленості – імплементація рішення залежить від Українська Прем'єр-Ліга. Так само важливо, щоби прес-служби організували онлайн прес-конференції після ігор, розіславши спортивним мас-медіа відповідне посилання на сервіс відео-спілкування (найбільш поширена нині форма – Zoom) і налагодили технічну можливість, щоби після матчу головний тренер і мінімум два гравці прийшли до відповідної кімнати з підготовленим для відео-конференції ноутбуком чи іншим «дівайсом».
 
Сподіваємося, що наші колеги з прес-служб клубів УПЛ, як ніхто, розуміють наскільки важливо медіа поставити запитання учасникам гри одразу ж після матчу.
 
АСЖУ надалі продовжить роботу щодо відкриття журналістам доступ на стадіони під час ігор. Наразі можу підтвердити, що є розуміння і з боку Української Асоціації футболу, і з боку Прем‘єр-Ліги, виконавчого директора УПЛ Євгена Дикого і з боку Міністерства охорони здоров’я важливості присутності ЗМІ на спортивних подіях, однак на даний момент переважає побоювання щодо можливості зараження медіа навіть при дотриманні протиепідемічних заходів і соціальної дистанції.
 
Попри те, важливо, що маю домовленість з президентом УАФ Андрієм Павелком про те, що після проведення першого відновленого туру на цих вихідних, продовжимо наступного тижня розмову про присутність журналістів на трибунах. Зрозуміло, що проведення ПЛР-тестів на COVID-19, які будуть проводити усім, хто допущений на стадіон, є надто дорогим задоволенням для українських ЗМІ і ніхто не поспішає оплачувати нам ці тести.
 
Однак, вірю, що запропонована модель з проходом безпосередньо на медіа-трибуну все ж переконає тих, від кого залежить ухвалення цього рішення, що медіа мають отримати можливість виконувати свою інституційну функцію перед суспільством.
 
Олександр Гливинський, президент АСЖУ 
 

фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет

Winter Sport Expo
Livescore