Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Транзит до Баку через Париж
08.06.2015
Транзит до Баку через Париж

Українські каратисти непогано виступили на 13-му чемпіонаті Європи серед регіонів, що проходив у Парижі, – турнірі, в якому беруть участь найсильніші команди континенту.

Збірна України була представлена чотирма командами – чоловіче куміте, чоловіче ката, жіноче куміте і кадетско-юніорське куміте (чоловіче). У підсумку дві наші команди – чоловіча «стінка» і кадетско-юніорська «стінка» – завоювали бронзові нагороди. Примітно, що дорослі бійці по дорозі до медалей двічі перемагали російські команди. У загальному заліку Україна посіла восьме місце.

Нагадаємо, що свої перші регіональні нагороди українські каратисти здобули в 2012 році на 10-му чемпіонаті Європи в Москві: тоді наша жіноча «стінка» стала третьою. А рік потому в Нові-Херцеге (Чорногорія) наші каратисти виступили просто блискуче: жіноча «стінка» виборола золото, а чоловіча – бронзу.

На жаль, з фінансових причин торік Україна не брала участі в чемпіонаті Європи в Ізмирі (Туреччина). Але ось тепер наші повернулися з двома нагородами, і це, звичайно, дуже добре. Особливо приємний успіх юніорів (Гліб Каменєв, Віталій Демчишин, Андрій Торошанко, Валентин Найда, Валерій Тумаков) та їх наставника – головного тренера молодіжної збірної України Петра Корнійчука. Це і реальна перспектива, завтрашній день українського карате, і мотиваційний стимул для подальшої продуктивної роботи.

Оцінюючи виступ України на турнірі, президент Української федерації карате (УФК) Сергій Левчук особливо відзначив успіх ще на одному важливому напрямі роботи – наш суддя Станіслав Золотухін (Чернівці) на семінарі, що пройшов у Парижі напередодні чемпіонату, підвищив свої категорії – referee B (куміте) і judge A (ката), що стало рекордним показником для українських суддів.

А головний тренер національної збірної Антон Нікулін, як завжди, стриманий в емоціях і оцінках, висловив задоволення тим, як виступили в Парижі учасники Перших Європейських ігор в Баку – львів'яни Ярослав Горуна та Ілля Нікулін. Вони добре спробували свої сили перед відповідальним стартом. Але основне турнірне навантаження взяли на себе їхні товариші по команді – Євген Мотовилін, Валерій Чоботар (обидва – Чернівці), Стас Горуна (Львів) та Іван Дрозд (Миколаїв).

Ярослав та Ілля разом із Катериною Кривою (Львів) вже знаходяться в Баку. Їх старти на Іграх припадають на 13–14 червня, і ми, звичайно ж, бажаємо нашим бійцям максимально успішного виступу.

Ігор Левенштейн,
голова Комітету зі ЗМІ та зв'язків з громадськістю УФК,
член АСЖУ


фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет
Livescore