Українська Українська Русский Русский
Асоціація спортивних журналістів України
Ukrainian Sports Press Association
Меню сайту


Анкета AIPS
Новини
Каратисти не змогли домовитися за круглим столом
12.01.2012
Каратисти не змогли домовитися за круглим столом

У вівторок, 10 січня, в приміщенні прес-центру київського Палацу спорту відбувся круглий стіл за участю працівників Державної служби молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету, Спортивного Комітету з неолімпійських видів спорту, представників Української Ліги карате, Української федерації карате і спортивних журналістів.

Організатором круглого столу виступила Асоціація спортивних журналістів України.

Тренери і функціонери українського карате (за версією Міжнародної федерації карате - WKF), а також представники інших напрямів обговорили перспективи виступів українських спортсменів в 2012 році.

Однак головним питанням на порядку денному була конфліктна ситуація, яка виникла навколо діяльності двох структур: Української Ліги карате та Української федерації карате.

Президенти цих структур, Олександр Негатуров і Сергій Левчук, відповідно, виступили зі своїми позиціями, і в ході обговорення учасники круглого столу спробували знайти компромісні рішення .

Суть проблеми в тому, що існує дві структури, обидві хочуть виступати в міжнародних змаганнях, однак представляти Україну в WKF може тільки одна. Українська Ліга карате з 2001 року має офіційний статус і є єдиним повноважним представником WKF в країні. УЛК більшою мірою готує на змагання юнаків та кадетів, менше - категорію дорослих спортсменів.

У 2009 році утворилася Українська федерація карате, яка має потужне фінансування і конкурентоспроможних спортсменів, в основному - серед дорослих. Обидві структури проводять свої внутрішні чемпіонати в Україні, виступають на рівні клубів у різних змаганнях. Проте право формувати збірну України для виступів у міжнародних змаганнях є тільки у УЛК. УФК, в свою чергу, вимагає такого права і собі, так як їх спортсмени є досить сильними і мають можливість добре підготуватися до майбутніх турнірів.

Варто відзначити, що державного фінансування ні в однієї, ні в іншої структури немає. Через переформування міністерств і створення Державної служби молоді та спорту України після реєстрації за новими нормами карате як виду спорту в Україні необхідно очікувати створення комісії, яка і займеться не тільки організаційними та методичними питаннями, а й фінансуванням.

В ході обговорень, функціонери дійшли висновку, що в сформованій ситуації необхідно, не зволікаючи часу, знайти єдино правильне рішення. Останніх було запропоновано чимало: ліквідація однієї зі структур, проходження відбору і зборів в одній з організацій і тому подібні. Однак, жодна з сторін з таким ходом речей не погодилася.

Асоціація спортивних журналістів України запропонувала створити Всеукраїнську асоціацію карате (ВАК) - третю сторону, яка і стане об'єднавчим фактором і розв'яже цю конфліктну ситуацію.

Джерело: СПОРТ bigmir) net


фотографіїУкраїнська федерація карате


http://www.sport-tour.net/


Спеціальна Олімпіада України

Национальный университет
Livescore